Arvustus: “Borderlands 3”- kuninga tagasitulek.

Borderlands 3
Borderlands 3 arvustus

Tootja: Gearbox, 2K Games
Lavastaja: 
Paul Sage
Platvormid: 
Playstation 4, Xbox One, PC
Ilmumisaeg: 
13. september 2019
Toetaja: Take-Two Interactive

Peale seitsmeaastast ootamist on “Borderlandsi” seeria naasnud ning seda suure pauguga. Kuigi paljud teosed on üritanud jäljendada looter-shooteri žanrit(“Destiny”, “Anthem”, “The Division”), siis keegi pole suutnud tabada seda selle tundega, mida Gearboxi legendaarne frantsiis. “Borderlands 3” arvustus vaatab lähemalt, kuidas on pikk paus seeriale kasuks tulnud.

Borderlands 3
Borderlands 3 arvustus

“Borderlands 3” on esimese isiku vaates tulistamismäng, mille põhirõhk on vaenlaste tapmisel ning paremate relvade saamisel. Seda fakti kinnitab see, et teoses on üle miljardi relva. Esimest korda seeria ajaloos toimub tegevus mitmel planeedil, mistõttu on asukohtade suurus ning variatsioon tunduvalt märgatavam kui eelmistes sissekannetes. Erinevaid planeete avastada ning sealseid pahalasi maha kõmmutada on võimalik teha kas üksi või kuni neljase kambaga. Kindlasti mitte pole kokkusattumus ka see, et peategelasteks olevaid Vault Huntereid on täpselt neli- Moze, kes saab kutsuda endale Iron Bear nimelise mecha; FL4K, kelle eripäraks on loomade kontrollimine; Amara, kes on teose kohustuslik Siren ehk maag; ning Zane, kes saab kasutada digikloone, droone ning seada püsti digitaalne barrikaad. Kõik tegelased mängivad väga erinevalt, mistõttu on sõpradega koos ringi mürgeldada lõbus.

Kurjamite kvaliteet pole päris see

Teose lugu leiab aset kohe peale teist mängu, milles kadus ära erinevaid Vaulte näitav kaart. Peale selle kätte saamist varastatakse see seekordsete pahalaste, Calypso kaksikute poolt ning algab galaktiline jaht Vaultide üle. See teekond on täidetud paljude vanade ja uute nägudega eelmistest mängudest, kaasa arvatud Telltale’i arendatud “Tales from the Borderlandsist” ning 2K Australia “Borderlands: The Pre-Sequelist”. Calypso kaksikud pole kahjuks ligilähedalegi Handsome Jackile ning on hoopistükkis kohutavad tüütused, mistõttu on nad kohati isegi head kurjamid, sest päriselt ei jõudnud ära oodata, millal nad maha koksata saan.

Borderlands 3 arvustus

Mängitavuse koha pealt on tegemist seeria parima sissekandega. Tulistamine on nii paganama hea ning kõik sinna juurdekäiv ülimalt sujuv, nagu näiteks libistamine või kõrgematest äärtest kinnivõtmine. Liikumisvabadus koos erinevate võimete, pideva kuulirahe ning nänni saamisega tuletab meelde vanu aegu, kui peale kooli sõpradega “Borderlands 2” avati ning seal tundideviisi ekseldi. Nüüd on kõik need head asjad keeratud kümne peale ning kordagi ei teki mängijal igavusmomenti. Sellele aitavad kaasa ka erinevad relvad, nagu näiteks jalgadega, burgereid tulistavad või koguni fekaale pritsivad relvad.

Tegevust jagub pikaks ajaks

Lisaks põhiloole on teoses hulganisti kõrvaltegevusi– peale tavaliste kõrvalmissioonide on ka eelmise teose palgamõrtsuka Zer0 poolt antud sihtmärgid; lagunenud CL4P-TP mudelid, millest saab juppe korjata; iidsed Eridianitekstid, mis annavad infot planeetide mineviku kohta ja palju muud. Kõrvalmissioonid on seeriale omase idiootse ja lapsiku huumoriga täidetud lood, mis on hea ajaviide ning leveldamise/relvade saamise tegevus. Zer0 sihtmärgid on suuremalt jaolt aga viited popkultuuritegelastele, nagu näiteks on võimalik mängijal jahtida dinosaurust, kelle kõhus kostab telefon. “Jurassic Parki” fännidele on tegemist tuttava elukaga.

Bordelands 3 arvustus

Audiovisuaalselt on teos fantastiline. Mäng on värvikirev ning seda eriti keset lahingut. Kõike seda värvide segu saadab ülihea muusika, seda eriti bossivõitluste nagu Killavolti või Mouthpiece’i ajal. Küll aga esineb palju probleeme kaadrisagedusega ning menüüde avamisel jääb mäng koguni seisma. Seda muret märkasin ma kõige enam tavalise PlayStation 4 peal mängides, PS4 Pro peal ei olnud see mure nii suur.

“Borderlands 3” on väga vääriline episood pikalt jooksnud seerias. Seitsmeaastane paus on seeriale ainult kasuks tulnud, kuna kõik, mis eelmistes teostes hea oli, on nüüd suurepärane. Kuigi mängu kimbutavad tehnilised vead, on tegemist ikkagi hea ajaviitega nii üksi kui ka sõpradega.

Hinne: 9/10

+ Ülihea mängitavus.
+ Audivisuaalselt suurepärane.
+ Palju tegevust.
+ Mängitavad tegelased on päriselt erinevad.
+ Loll huumor.

– Kaadrisagedus on konarlik.
– Magedad pahalased.

Osta mäng siit: Gamestar
Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar