“Borderlands 3” – see mäng hakkab lammutama momendist kui ilmub | Gamescom 2019

Koheselt liikusime edasi “Borderlands 3” juurde ja seal oli sellel korral mängimiseks täiesti uus demo, mida pole varem proovida saanud. Presentatsioonil räägiti esmakordselt lõppjärgust ja mida oodata peale mängu põhiloo läbimist. Selle jaoks on loodud Proving Grounds nimeline väljakutse taoline minimäng, kus on ees nimekiri ülesandeid, mille täitmisest sõltub väljakutse lõpus olev auhind. Neid asukohti saab avastada läbi Eridiani kirjade. Neid korjates saab mängija lõpuks kokku koordinaadid uutele planeetidele, kus siis antud väljakutset proovida on võimalik. Demo jaoks olid meie karakterid juba tugevamaks tehtud, seega saime ära proovida ka oskuste lisamise ja vastava strateegia valimise.

Mina kasutasin esimesel korral Amara the Siren karakterit, millega tuli tuline lahing täiesti hästi välja. Uuendatud tulistamine ja relvaga käitlemine on tõepoolest sujuvam ja loomulikum, seega tekkis selline Doomi tunne ning see on ainult hea. Teise jooksu tegin Moze the Gunneriga, kelle oskused olid paberil küll tugevamad, kuid minu kätes selgelt halvemad. Margus samal ajal proovis FL4K the Beastmaster ja Zane the Operative ning tema muidugi mängis seda palju paremini.

“Borderlands 3” oli selge hitt momendist kui see välja kuulutati, kuid usun, et haip ja ootused uue mängu ümber on üllatuseks ka Gearboxile endale. Proovitud demode põhjal saab öelda, et mingisuguseid radikaalseid muutuseid eelmiste mängudega ei ole, kuid ometi see tundub parem igas aspektis, mida olen proovida saanud. Suurim muudatus on tulistamise paremaks muutmine, mis enne oli selline rahuldav osa, siis nüüd võiks võistelda enamuste FPSidega. Teine korralik muutus on käsivõitluse tähtsuse suurendamine ning samuti parendamine. Enam ei ole tegemist kõrvalise funktsiooniga, vaid põhimehhanismiga. Samuti relvade valik on läinud originaalsemaks – enam ei ole õrnalt varieeruvad variandid tuntud relvadest, vaid täiesti uued, unikaalsed ja hullumeelsed. Nüüd on muidugi lisade tähtsus ka suuremal kohal, kandes rohkem mõju relva üldkasutusele. Tootja mainis, et kogu mäng kestab orienteeruvalt 35 tundi ning narratiiv pakub üllatusi lisaks imalatele naljadele.  

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar