“Captain Tsubasa: Rise of New Champions”- Virtuaalse jalka järgmine tase

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Arvustus: “Captain Tsubasa: Rise of New Champions”
Tootja: 
Tamsoft
Lavastaja: –
Platvorm:  PlayStation 4, Nintendo Switch , PC
Ilmumisaeg: 
27. august 2020
Toetaja: Bandai Namco

Eestlased teavad ja on potensiaalselt kõik omanud mingil hetkel oma konsoolis kas FIFA või Pro Evolution Socceri nimelisi teoseid. Animesõbrad, eriti vanemad neist, on aga tuttavad Captain Tsubasa nimelise frantsiisiga, millest tehti lõpuks mäng. Ülijabur kuid samas lõbus teos on heaks näiteks, et ka juba tugevalt stagnatsiooni all olnud žanr saab ka siiani üllatada. Captain Tsubasa: Rise of New Champions arvustus võtab luubi alla selle, kuidas ja mis muutuseid antud teos oma žanrisse toob.

Teoses on kaks erinevat lugu- üks jälgib Tsubasat ennast ja teine mängija enda tehtud tegelase rännakut. Tsubasa enda lugu on soovituslik ennem ära proovida, sest seal saab mängija enne igat matsi nõuandeid tulevase mängu kohta ning erinevate spetsiaalsete liigutuste kohta. Tegemist on originaalse looga, mis jälgib Tsubasa ja tema tiimi pingutusi kolmanda järjestikuse meistrivõistluse tiitli saamisele. Kahjuks on lugu presenteeritud üsna halvasti– dialoog on väga aeglane ja venib ning ei ole vaja kaheksat inimest, et saada aru sellest, et tiim on haipi täis. Tegelased lihtsalt seisavad enamus ajast ning ei tee suurt midagi peale huulte liigutamise. Üheks lahedaks asjaks pean mainima, et keset jalkamatše tulevad vahepeal vaheklipid, mis on päris julge lüke arendajate poolt- keset pingelist matši loo jutustamine võtab küll tempo maha, kuid see on kõigest üksikmängukampaania, mitte netis madistamine.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Teose mängitavus on tuttav kõigile, kes eelnevalt FIFAT on proovinud- sul on pass, tugev löök, veel tugevam löök ja nii edasi. Igal tegelasel on ka “Spirit Bar”, mis näitab lihtsalt nende jaksu. Sprintimine kasutab seda aeglaselt samas kui väravale peale löömine võtab seda suurtes kogustes. Samas on seal ka huvitavaid tehnikaid nagu “1-2 pass” ja “Super Save” ja otse loomulikult animemängule kohaselt on seal ka hästi presenteeritud superlööke, mida saadab pisikene vaheklipp.

Pean ausalt tunnistama, et ma olen selles teoses ükriski halb. Lugudest sain kuidagimoodi läbi aga teiste mängijate vastu oli mul kohe piinlik. Tundsin end kui ühe kindla välismaise videomängusaidi arvustajana, kes “Cupheadi” esimesest tasemest kuidagimoodi läbi ei saanud. Samas oli mul ikkagi lõbus, sest hea muusika, ilusad visuaalid ning üllatavalt hea netikogemus suutsid ka selle 0-9 talutavaks teha.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions
Captain Tsubasa: Rise of New Champions arvustus

“Captain Tsubasa: Rise of New Champions” on hea vaheldus igaastasele FIFAle, PESile ja millele iganes. Tegemist on mõnusa ajaviitega isegi minusugusele, kes spordimängudes(täiega) sakib, kuid naudib animet. Kahjuks varjutab kogu seda lõbu üks puine lugu ning kohati idiootne AI, kuid vaatamata sellele oli kogu mu aeg asja ette.

Hinne: 7,5/10

+ Ilus välimus

+ Kampaania on piisavalt mahukas

+ Tsubasa entusiasm

+ Lahedad eriliigutused

+ Hea netis mängimise osa

– Kohati kohutavalt presenteeritud narratiiv

– Idiootne AI

– Sektsioonid, kus AINULT Tsubasa peab värava lööma

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar