“Dark Eclipse” – tasuta PSVR MOBA, mis sobib kõikidele.

Tootja: Sony Interactive Entertainment, Sunsoft (SunCorporation)
Lavastaja: –
Platvormid: PSVR
Ilmumisaeg: 25. september 2018
Toetaja: Playstation Eesti

Sunsoft andis alles hiljuti välja “Dark Eclipse” nimelise PSVR videomängu, mis mitte ainult ei ole esimene VR MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), vaid ka täiesti tasuta. Žanr ise on ääretult populaarne kuhu kuuluvad ka maailma suurimad e-spordi nimed “League of Legends” ja “Dota 2”. Alguses oli natukene raske ettekujutada, et kuidas see võiks VR keskkonnas toimida, kuid juba paari minutiga muutub kõik tegevus loomulikuks. Üllatavalt ilusa graafikaga “Dark Eclipse” kasutab vähe erinevaid nuppe ning tundub unikaalne ka kogenud mängurile nagu mina. Taaskord leian, et asi toimib paremini Move mängupuldiga kuna enamus mängust on keskkonna manipuleerimine ja enda karakterite ringi tõstmine. 

Enne mainisin, et tegemist on tasuta mänguga, siis see muidugi ei välista iga videomänguri suurt sõpra – mikrotehingud. Nagu kombeks on saanud, siis tegemist on kosmeetiliste uuendustega, seega siin ei pea kartma, et keegi suurema rahakotiga tuleb ja ostab endale võite. Kõik muu tuleb lahtilukustada mängusisese XP kaudu. Muidugi tasuta kujul võtab kaua aega, et kõik karakterid endale lahti saada, seega ütleksin, et siin võib vabalt osta mõne tasulise versiooni, mis tuleb juba kõikide karakteritega koos. Proovi ja mängi tasuta, kuid kui otsus on tehtud, et mäng meeldib ja on näha, et tunde on palju tulemas, siis igal juhul väärt investeering.

Mäng ise on lihtne idee, kus taga on üüratu potentsiaal strateegiale ja taktikale. Mäng käib 1vs1 stiilis, kus kumbi võistleja valib endale kolm nö “liidrit” või maakeeli karakterit. Kumbki mängija on enda pool kaardil ning nüüd tuleb vaikselt liikuda läbi tumeda lahtilukustamata ala, et vastaseni jõuda ja tema baas ära hävitada. Täpselt nagu iga MOBA on seda seni teinud. Kaardil on olemas metsikud olendid nimega “eaters”, kelle tapmine annab karakteritele kogemuspunkte. Nende suurused ja tugevused on erinevad ning vahel ilmub mõni eriliselt suur ja massiivne, kes lihtsalt jookseb ja hävitab kõik mida näeb. Seda on võimalik enda kasuks ära kasutada ka, sest need metsikud olendid ei vali pooli. Siit läheb natukene keerulisemaks. Kaardil on olemas ka väikesed lillat värvi asukohad, kuhu saab asju ehitada. Olenevalt tüübist on igal ehitisel eraldi roll, seega kõik sõltub mängija soovidest. Ehitamine muidugi vajab ressursse ning neid saab kaardil olevatest puudest. 

Mäng siiski ei ole ainult kolm karakterit kolme vastu, vaid pigem nagu 9vs9, sest igal liidril on kaasas kaks tunduvalt nõrgemat kaaslast. Neid on võimalik enda baasist uuendada ja tugevamaks teha, kuid isegi siis ei ole neist suurt abi, vaid on rohkem nagu ressursside korjamiseks. Sellega on põhimõtteliselt kogu mängu tuum edasi antud. Mängimiseks on olemas mitu varianti – arvuti vastane, sõber, sõbralik võitlus ja muidugi “Ranked Match”, kus kõik käib au ja kuulsuse peale. Olles ise MOBA žanriga kui mängur suhteliselt võõras, siis pidin omajagu harjutama arvuti vastu, et üldse suudaksin adekvaatselt mängida, kuid koheselt kui inimeste vastu asusin tegema, sain tuttavaks ka karmi reaalsusega, et MOBA ei ole minu jaoks. Ajastamine, kiirus, tempo, starteegia ja veel palju asju on vaja, et siin edukas olla ning see võtab kaua aega – asi, mida mul kahjuks ei ole.

Üks mäng kestab kusagil 25 kuni 60 minutit. Alla selle väga ei näe, sest isegi kui vastased oli minust äärmiselt palju parem, võtab üle kaardi liikumine aega ning ega minu enda liidrid ka ei passi niisama. Kuna sain seda mängia enne ametlikku ilmumist, siis palju tuli ette ühenduse kaotamist. Mängijate arvuga probleemi selgelt ei ole, kuid mingil põhjusel ühenduse ära vajumine tundus olevat probleem. Teine mure oli minu kui mängija käsi, millega kaardil asju teen. Vahel kui proovisin põhikaarti keerata, siis käsi kadus ära ning tagasi ei tulnudki. Pidin mängust välja minema ja uuesti tegema. Kui MOBA on südamelähedane, VR mängud meelidvad ning tasuta asjad vastu ei hakka, siis “Dark Eclipse” on kindlasti “must play” situatsioon. Proovi ise ja veendu.

Hinne: 8,5/10

+ Esimene ja tõeline MOBA.
+ Tasuta mäng, kus mikrotehingud ei määra suurt midagi.
+ Intuitiivne ja lihtne mõista.
+ Hea võimalus MOBA žanriga tuttavaks saada.

– Ühendus ei olnud alati ideaalne.
– Käsi vahel kadus ära, seega tuli restart teha.

Ülevaade ka videona:

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar