“Divinity Original Sin 2: Definitive Edition” – kuidas on Playstation 4 versioon võrreldes varem ilmunud PC versiooniga?

Aasta alguses kirjutas Martin (lugeda saab SIIT), et “Divinity Original Sin 2” on tõenäoliselt üks parimaid rollimänge, mis kunagi on tehtud. Hetkel ei hakka lahkama seda mängu ennast, vaid rohkem süvenen Playstation 4 peale augusti lõpus ilmunud Definitive Edition uuendustesse ning kuidas need kaks versiooni üksteisega võrreldes on. Esimene ja suurim visuaalne uuendus on muidugi 4K ja HDR toe lisamine. Esimesel mõttel võiks arvata, et mida see siis tegelikult muudab, kuid kui panna mäng PS4 Pro ja 4K telekasse ning samal ajal arvutis panna tööle tavaline versioon, siis vahe on üllatavalt suur. Mitte et enne oleks kuidagi visuaalselt nõrk või midagi sellist, vaid lihtsalt uus versioon on korralikult üle käidud ning mõnusalt paremaks tehtud.

Füüsikamootor on uuendatud ning üldiselt on kogemus paremini optimeeritud, mis tähendab, et igasugused laadimised ja keerulisemad kohad jooksevad kiiremini. Sellega tuleb kaasa erinevate maagiliste loitsude ja elementide suhtlus keskkonnaga, mis on nüüd elulisem, kiirem ning annab paremini edasi mängu tegijate esialgset ideed. Erinevad pinnad ja tekstuurid on selgemad, muutes asukohad elavamaks. Need muudatused on tasuta uuendus, mis tuleb kaasa ka kõikidele neile, kellel mäng juba varem PC peale on seotatud. 

Nüüd siis see magusam osa – uus sisu. Kolmas vaatus narratiivis muudeti täiesti ära, Beast klassi taustalugu sai detailsema ja parandatud verisooni ning kokku võeti linti juurde massiivsed 250 000 sõna dialoogi. Sellega tehti paremaks iga klassi narratiivi ning pandi juurde ligikaudu 30h uut sisu, seal hulgas täiesti uus osa ka kaardile, mis peaks andma igale fännile põhjuse mäng uuesti käima panna. Lisatud on juurde kaheksa uut nö “bossi” võitlust, kerge raskusaste, mis annab garanteeritud põgenemise ning elluäratamise oskuse (ilma pärgamendita). Kasutajaliides tehti natukene kergemaks, kus on korraga vähem sisu ning sorteerimine on parem, mis oli eelmise versiooni üks komistuskive. 

Kahjuks ei hakka kõiki muudatusi läbi käima, sest dokument, mille Namco Bandai mänguga kaasa pani, on üle neljakümne lehekülje pikk. Seal on detailselt kirjas ka näiteks PvP areeni muutused, mehaanilised muutused, lisaks üksipulgi käiakse üle ka näiteks armori, relvade, loitsude jms tasakaalustamise eesmärgil tehtud muudatused. Saab julgelt öelda, et Definitive Edition on enda nime väärt ning konsooliomanikud saavad võimaluse soetada äärmiselt magus rollimängu kogumik, mis pakub tegevust sadadeks tundideks.

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar