“Fate/Extella LINK”- musoud on endiselt veel lahedad!

Tootja: MARVELOUS!, XSeed Games, Type-Moon
Lavastaja: –

Platvormid: 
Playstation 4, Nintendo Switch, PC, Playstation Vita
Ilmumisaeg: 
19. märts 2019
Hind: 
49,99€

Maailma kõige populaarsem videomäng (vähemalt Twitteri andmetel) on “Fate/Grand Order“. Nimelt säutsuti selle mängu suunas eelmisel aastal rohkem kui isegi Fortnite’i kohta. Võttes arvesse selle teadmise, siis saab Type-Moon lubada endale ka muid väljundeid oma seerias, nagu näiteks musoud (toimetaja lisa: mousou on hävitav liigutus Dynasty Warriorsi frantsiisist, mis hiljem muutus avatud beat’em’up sünonüümiks, kus fookuses on ebanormaalselt tugevad ja välkuvad liigutused). Kas “Fate/EXTELLA Link” suudab tuua midagi uut ja huvitavat aastakümneid ilma muutusteta eksisteerinud žanrisse?

Musoumängude (Dynasty Warriors, Samurai Warriors, Warriors Orochi, Hyrule Warriors jne) ülesehitus on lihtne – mängija kontrollib üht tegelast, kes on ülimalt tugev ja võitleb korraga sadade või isegi tuhandete vaenlastega samal ajal. Enamasti hõlmavad need teosed mingite alade ülevõtmist või kindralitele molli andmist. Tegemist on ülimalt lõbusa žanriga, kus ei ole vaja palju mõelda. Lihtsalt pideva ruudunupu klõpsimisega on võimalik peaaegu et terve mäng läbida ning siin ei ole see miinuseks.

Fate/Extella LINK” ei kaldu kaugele musou-žanri põhijoontest, kuid sellegipoolest lisab uusi ja huvitavaid elemente. Igal tegelasel on enda Noble Phantasm, mis on tema ülim rünnak. Seda saadab väikene vaheklipike ning terve tsoon saab kere peale. Lisaks sellele on igal tegelasel võimalik panna peale ka erinevaid võimeid, nii passiivseid kui ka aktiivseid, mis varieeruvad kiiremini jooksmisest kuni suure elevandiga mööda lahinguvälja ringi tammumiseni välja. Tegemist on kokkuvõttes hüperfantastilise ja aktiivse mölluga, mida mängides ei hakka kunagi igav.

Teose narratiiv on jutustatud läbi visuaalromaanidele omaste ekraanide, milles tegelaste portreed räägivad (ja seekord liigutavad isegi suud) ja annavad edasi infot tegelaste, vaenlaste, üleüldise olukorra ja lahinguväljade kohta. Enne võitlust on võimalik ringi käia enda lossis, kus erinevad tegelased seisavad ning nendega niisama juttu puhkuda ja nendelt kõrvalmissioone korjata. Erinevad karakterid on inspireeritud ajaloolistest ning mütoloogilistest tegelastest nagu Gilgamesh, Charlemagne ehk Karl Suur ning Jeanne d’Arc. Tegelasi on kokku 26, kes kõik on hea variatsiooniga nii isiksuse kui ka mängustiili poolest.

Lisaks loole on võimalik mängida ka lisamissioone, mis ei anna loole otseselt midagi juurde, vaid on rohkem mõeldud kõrvalpaladena. Näiteks on mängijal vaja peatada Nero Claudiuse ja Elizabeth Bathory kontsert, kuna kui need kaks laulavad, on terve maailma trummikiledega kõik. Sellised humoorikad lisalood on väga hea värskendus tõsisele ja mentaalselt kohati rusuvale loole ning on väga teretulnud. Peale selle saab mängida ka 4v4 mitmikmängu, mis minul eriti töötada ei tahtnud. Kuigi sain matšidesse, kiilus mäng pidevalt kinni või siis ei näinud ühtegi mängijat areenil. Teos vajab selle koha pealt parandamist.

Audiovisuaalselt on teos fantastiline. Muusika, mis saadab mängijat, kui ta vaenlastele kere peale annab, ei väsita kunagi ära ning spetsiifilistel tegelastel (nagu Gilgamesh või Nameless) on erilised heliribad, mis on lihtsalt oivalised. Visuaalselt on tegemist puhta animeliku teosega, mis imeliselt hästi jäljendab stuudio Shafti poolt animeeritud Fate Extra animet. Areenid on detailselt lihvitud, olles siis kas Rooma Impeeriumi, Jaapani suurlinna või Imperialistliku tehast jäljendavad.

Fate/Extella LINK on musou-žanris ülimalt hea mäng, tuues head vaheldust Koei Tecmo mängudele. Kui Dynasty Warriors 9 ei olnud just kõige parem, siis Marvelous on teinud Type-Mooni frantsiisiga ülimalt head tööd, luues nauditava ning pidevalt uuesti mängiva kutsuva teose. Tegu on enama kui kõigest Fate’i nime kandva fännimänguga, vaid päriselt hoole ja armastusega loodud kunstiteosega.

Hinne: 8/10

+ Hea audiovisuaalne pool.
+ Hea mängitavus.
+ Palju tegelasi.
+ Väga intrigeeriv ning pinget keriv lugu.
+ Suur edasihüpe omaenda žanrile.

-mitmikmäng ei tööta korralikult.
-areene on vähe.
-tegelaste lisastseenid on väga lühikesed.

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar