G603 – kas juhtmeta õudus või mänguri abimees?

Logitech G603 on suurepärane juhtmevaba hiir mängurile

Olles mängimisega kokku puutunud terve teadliku elu, olen ka erinevaid klaviatuuri ja hiiri kasutanud. Viimastel aastatel eelkõige Razerile pühendununa mõtlesin, et ehk on aeg teha muutus – kuidas oleks Logitechi hiirtega? Kasutavad seda ju teiste kõrval ka väga paljud professionaalsed mängurid ja streameridki. Logitechiga sai ühendust võetud ning, mulle saadeti Logitech G603 juhtmevaba hiir.

Mängurina, kes polnud kunagi midagi erilist juhtmevabadest hiirtest arvanud – seda eelkõige delay tõttu, mis Bluetooth-ga ühendudes üsna tavapärane on – olin väga üllatunud. Eelnevalt kasutatud Razer DeathAdder Elite hiirega võrreldes suurt erinevust käe alla ei tundu olevat. Loomulikult on hiire kuju erinev, kuid mis puudutab üldist mängimist, trackingut ja hiire raskust, on tegu samaväärse hiirega. See on ainult positiivne, sest G603 maksab tunduvalt vähem kui Razeri DA Elite (Või enamus tänapäevaseid mänguritele mõeldud hiiri). Siinkohal peaks vist ka ära mainima, et kasutan hiires üheaegselt kahte akupatareid, mis teevad selle niiöelda “nii raskeks kui võimalik”.

Vaadates Razeri ja Logitechi kodulehtedel olevaid spetsifikatsioone, siis Logitech G603 ilma akudeta kaalub 88.9 g ja Razer DeathAdder Elite 105 g. Kuigi Logitech kirjutab, et 2 akupatareid kasutades on G603 kaaluks 135.7 g, siis see 30 g minule isiklikult eriliselt rohkem võrreldes DA Elite 105 grammiga ei tundugi. Eks see ole individuaalne.

g603-lightspeed-wireless-gaming-mouse

G603 pakub väga lihtsat, aga ergonoomilist disaini. Hiir on üsna väike (124x68x43mm), aga keskmisele käele täiesti mõnus hoida. Kuigi G603 külgedel pole tekstuurilisi patju, on sellel väga mõnus kuju nii paremal kui vasakul küljel, et hiir endale mõnusalt kätte mahutada. Võrreldes teiste juhtmevabade hiirtega pole sellel kahjuks võimalust kaablit järgi panna, seega tuleb Bluetooth vastuvõtjal silma peal hoida.

Hiire vasakul küljel on kergesti pöidlani ulatuvad nupud, mis pole liiga tundlikud, et neid kogemata vajutama kipuks. Väga mõnus! Kusjuures G603 rullik on tekstuuriga, mida peaks kasutama iga hiiretootja. Seda on lihtsalt suurepärane kasutada, kui saad sõrme kindlalt peale panna kartmata, et see sealt maha libiseks või lihtsalt ebamugavalt libe tunduks.

g603

Logitech lubab umbes 500 tundi mänguaega, mis 8 tundi päevas kasutades teeb umbes 2 kuud. Sul on võimalus kasutada kahte erinevat jõudlustüüpi – Performance ja Endurance. Viimane neist peaks ka patareide eluiga pikendama.

G603 on esimene Logitechi hiir, mis kasutab High Efficient Rate Optical (HERO) sensorit. See on Logitechi poolt uuritud ja väljatöötatud sensor, mis nende kohaselt on võrdväärne teistes kõrgklassilistes mängurihiirtes kasutatava Pixart PMW3366 optilise sensoriga. Hiirel on võimalus kasutada 200-12 0000 DPI, mida saab lisaks Logitech Gaming Software kasutades muuta ka hiire peal oleva väikese nupuga.

Üldiselt on tegu suurepärase mängurihiirega, mis on üheaegselt nii juhtmevaba kui ka mitte kõige soolasema hinnaga. Kindlasti soovitan proovida!

Allikas: https://manguarvutid.ee/blog/
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar