“Guilty Gear Strive”- Stiilselt molli!

Guilty Gear Strive

Arvustus: “Guilty Gear Strive”
Tootja:
Arc System Works
Lavastaja: 
Daisuke Ishiwatari
Platvormid: 
Playstation 5, Playstation 4, PC
Ilmumisaeg: 
11. juuni 2021
Toetaja: 
Bandai Namco

Kaklusmängud on Eesti mängumaastikul väga olulised ning sinna nimistusse kuulub ka “Guilty Geari” frantsiis- mäng, mille algusajad ulatuvad 90ndatesse ning mis tänaseks on välja pumbanud nii mobiilimänge, hack n’ slash sissekandeid kui ka sadu kollaboratsioone muude mängudega(nagu näiteks DJMAX Respect!). Seeria uusim sissekanne, “Guilty Gear Strive” ilmus hiljuti ning nüüdseks on seda piisavalt mängitud, et anda enda lõplik ülevaade.

“Guilty Gear Strive” on 2D animestiilis kaklusmäng, milles on praegu 15 tegelast. Iga tegelane on väga erinev ning toob igasse matši midagi lahedat, nagu näiteks Faust, kes viskab ekraanile suvalisi asju, mida siis kas tema või tema vastane saavad ära kasutada. May kontrollib delfiine, Millia kakleb oma juustega, Zato-1 kontrollib oma varju, Eddiet ning klassikalistele Ryu fännidele on Ky Kiske, kes lihtsalt omab DP’d ning tulepalli. Iga tegelane on omapärane ja huvitav ning variatsioonist puudu ei jää. Tulevikus on tulemas ka veel tegelasi, esimene hooajapääse toob neid juurde viis.

Guilty Gear Strive
Guilty Gear Strive arvustus

“Guilty Geari” põhimehaanikaks on “Roman Cancel”- meetrit maksev võimalus igat oma liigutust tühistada, seda positiivseks teha või seda lihtsalt kasutada, et vaenlast aeglustada. See avab palju võimalusi kombodes edasi komboda või koguni kaitstes RC’da, et vaenlane endast eemale saada. Lisatud on ka “Wallbreak” mehhaanika, mille idee seisneb vastase korduvalt vastu seina löömises ning selle lõhkumises, et positsioon tagasi neutraalseks seada ning seina lõhkunud mängijale anda posiitivne boonus, mis taastab passiivselt tema meetrit.

Teose narratiiv seob kokku Sol Badguy loo ning on täis põnevaid hetki ning naljakaid momente. Erinevalt klassikalistest kaklusmängudest puudub siin igasugune loosisene molliandmine, vaid mängija saab panna puldi käest ning vaada umbes viis tundi animet. Tipptasemel visuaalid, muusika, häälnäitlemine ning animatsioonid loovad megahea koosluse, mistõttu ei tekkinud mul kordagi igav.

Guilty Gear Strive

Mängu suurimaks plusspunktis on tema võrratu netcode. On maha jäetud rõve delay-based netcode ning mindud üle modernsele GGPOd kasutavale rollbackile. Tulemuseks on see, et isegi mängides kellegagi Brasiiliast, oli mul 0 probleemi, mis oleks hõlmanud mingisuguseid viivitusi minu nupuvajutustes või kaadrisageduse languses naturaalarvudeni. Netis mängimiseks on erinevaid võimalusi- on olemas n-ö “Ranked”, kus mängija ronib 10 erineva korruse et jõuda tippu. On “Open Park”, milles saab ilma mingi mõõdupuu muutuseta lihtsalt tapelda. Sõpradega mängimiseks on ka “Room Match”, kus saab privaatselt kuni 8 mängijaga kakelda. Variante on palju ning see on hea.

Teose audiovisuaalne pool on fantastiline. Ainuüksi visuaalne stiil on võrratu ning õhkab lahedust. Muusika poole pealt on internetis naljatatud, et “Ishiwatari uus metal-album tuleb koos videomänguga”, mis on tõsi- igal tegelasel on oma tunnusmeloodia, mis on isegi koos vokaalidega. Suurteks lemmikuteks on Fausti, May ja Millia tunnusmeloodiad, mida ma pea alati kasutan. Muidugi on võimalik mängus endas teenitud raha eest kalastada ning sealt saada muusikat, treilereid ning kunsti eelmistest mängudest, mistõttu ei puudu lemmikud nagu “Ride the Fire”, “Big Blast Sonic” ning “The Original”- igaühele on oma.

Guilty Gear Strive
Guilty Gear Strive arvustus

“Guilty Gear Strive” on tõstnud lati kaklusmängudes kõrgemale kui see eales on olnud. Võrratu võrgusüsteem, ahhetama panevad visuaalid, kõrvu paitav heliriba ning fenomenaalne tegelaste roster loovad koosluse, millele ei saa praegu mitte keegi vastu. Parim osa on see, et see mäng on alles alanud- peagi lisatakse veel narratiivset sisu, uusi tegelasi ning sellega kaasnevaid uusi muusikapalasid ning areene. Jään ootama, mida tulevik toob ning mida toovad turniirid.

Hinne: 10/10

+ Fantastiline netcode

+ Võrratu audiovisuaalne pool

+ Pinget täis lugu

+ Palju võimalusi teiste inimestega mängida

+ Sisu ka offline mängijate jaoks nagu klassikaline arkaadtorn

+ Iga tegelane on unikaalne ning ümber disainitud selle mängu jaoks

+ Roman Cancel avab miljoneid võimalusi

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar