ARVUSTUS | “JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R”

JoJo's Bizarre Adventure

Arvustus: “JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R”
Tootja: 
CyberConnect2
Lavastaja: 
Hiroshi Matsuyama, Kenei Nakasha
Platvormid: 
PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S , PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
2. september 2022
Toetaja: 
Bandai Namco

 

“JoJo’s Bizarre Adventure” on tuntud pea igale animefännile- suurte musklitega mehed ja naised annavad teineteisele molli, kasutades selleks algselt hingamisvõtteid ning hiljem enda seest manatud “Stande”. Kuna terve frantsiis on täis molli andmist, siis muidugi on ainult loogiline, et sellest tehakse ka kaklusmäng. Algselt 2013. aatal ilmunud “JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle” on saanud vabaks PlayStation 3 küüsist ning jõudnud igale muule, rohkem tänapäevasele mängumasinale. Kuidas on see mäng muutunud ning kas tegemist on üleüldiselt ka hea kraamiga?

Esiteks tuleb mainida, et teoses puudub klassikale narratiivipõhine mängulaad– see-eest on see asendatud aga “All-Star Battle” osaga, milles mängija saab osa võtta võitlustest, mis leidsid aset mangas ning animes. Lisaks on seal ka tavaline arkaaditorn, 3v3 “King of Fightersi” stiilis mängulaad ning otse loomulikult ka võrgus mängimise võimalus. Iga mängija leiab endale midagi, välja arvatud siis see, kes lootis näha uut originaalset lugu(Isegi “Eyes of Heavenil” oli oma originaalne narratiiv).

JoJo's Bizarre Adventure

Mängitavate tegelaste arv on suur- praegu saab oma käed külge viiekümne ühele erinevale karakterile ning plaanis on ka neli tegelast läbi allalaetavate lisade. Mängijategelasele lisaks tuleb valida uue mehaanikana lisaks ka “Assist”, kes aitab mängijat nii kaitsval kui ka ründaval viisil. Tegelased on kõik unikaalsed ning ei tundu üldse samamoodi mängivat, isegi kui võtta Jotaro Kujo osa 3st või 4st- neil on erinevad liigutused ning võimed, mis aitab hoida tuttavad näod värsked. Uute tegelastena on näha näiteks Speedwagon, Pet Shop, Mariah,Yukako, F.F, Trish, Prosciutto, Ghiaccio, Pesci/Prosciutto ning Diego Brando.

Tegemist on klassikalise 1v1 stiilis kaklusmänguga, millesse on lisatud “assistid”- küll aga on “JJBA: ASBR” pigem 3D stiilis, kuna kõrvaleastumine on väga oluline mehaanika- seda saab teha keset vastase survestamist või tehes täpselt perfektselt ajastatud blokk, mille käigus aeg aeglustub veidikene ning TEOORIAS peaks mängija oma korra saama. Kuna on esindatud tegelased igast JoJo osast, siis on teoses nii Hamon kui Standid- Hamoni tegelased saavad oma meetrit manuaalselt juurde tekitada, hingates oma Hamoni-energiat sisse. Stand tegelased saavad aga oma Standi välja kutsuda, tehes sellega kas kombosid pikemaks või kasutades seda uute liigutuste saamiseks. Mõlemad tegelaste klassid on omapärased ning täiesti mängitavad- ei teki tunnet et Standid on üle. Lisaks on mõnedel tegelastel eraldi võitlusstiilid, kuna nad ei kasuta Hamonit/Stande- enamasti on need vastased nagu originaalne Dio, Kars, Esidisi või Wamuu; aga ka Speedwagon ei oma erilisi võimeid peale oma rusikate ja Baoh on… Baoh.

JoJo's Bizarre Adventure

Uutele mängijatele on asjad hõlpsaks tehtud Easy Beat süsteemiga, mis on kõige tavalisem autocombo süsteem teistest mängudest. Teistele mängijatele on aga võimalik oma kombosid pikendada, kasutades eelnevalt nimetatud assiste ning Stand kasutajad saavad oma Standide löökide ajal ise liikuda, luues päris pikki kombosid ning rõvedaid kohe-kindlasti-mitte-blokeeritavaid situatsioone, mille vastu mängimine on muret tekitav. Peab mainima, et teoses puudub tänapäeval juba standardne rollback-netikood, mistõttu on võrgus mängimine päris vaevaline.

Teos on visuaalselt väga muljetavaldav, püüdes kinni originaalmaterjali pea kõik peensused- kuidas algselt olid JoJo tegelased rohkem musklis ning mida rohkem aeg ja Araki joonistusstiil edasi, seda peenemaks ja fancymaks tegelased muutusid. Hea on näha ka häälnäitlejate vahetust, et hoida animega sama liini– tegemist on ikkagi pigem fännidele mõeldud mänguga, mistõttu on hea ära tunda ning lihtne mängida oma lemmikuid. Muusika on teoses ka fantastiline- pea igal tegelasel on oma tunnusmeloodia, mida saab valida enne kaklust. Ka areene on palju, mis varieeruvad igast osast kindlate tuntud kohtade vahel- DIO mõis kolmandast osast, Kira kodu neljandast osast jne.

JoJo's Bizarre Adventure

 

“JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R” on ülimalt hea mäng frantsiisi fännile, kuid võõrale võib jääda päris palju asju selgusetuks. Küll aga on tegemist ühe hea mõnusa asjaga, milles lihtsalt nuppe klõbistada, karjuda kaasa “ORAORAORAORA!” ning lihtsalt aega veeta. Küll aga loodan, et arendajad kaaluvad rollback-tüüpi netikoodi, sest võrgus mängimine on praegu peaaegu et võimatu.

Hinne: 8/10

+ Võrratud tegelased

+ Audiovisuaalselt väga truu originaalmaterjalile

+ Palju sisu igale mängijale

+ Tournament Mode turniirikorraldajatele

– Pole Rollbacki

– Igasugused “oota korra” momendid*

 

*  “Oota korra moment”- Moment, mil üks mängijatest ütleb “oota korra”, sest ekraanil toimunu paneb jahmatama mõlemad mängijad.

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar