Lühiarvustused: “Arizona Sunshine” – suurepärane lisa igale VR kogule. | “Fantastic Contraptions” – loovus ja loogiline mõtlemine viivad võidule!

Tootja: Vertigo Games, Jaywalkers Interactive
Lavastaja: –
Platvormid: PSVR, HTC Vive, Oculus,
Ilmumisaeg: 6. detsember 2016
Hind: 39,99€

Arizona Sunshine” on co-op VR tulistamismäng zombie apokalüpsises Arizona imeilusas päikesest ära põletatud maastikul, kus kohtuvad sujuv mängitavus ja fotorealistlik keskkond. Üllatavalt värviline maailm on täis verejanulisi zombisid, kes on agressiivsed ja lõputud. Loo peategelane on üksik ellujääja, kes otsib selgust enda ringi uitavas peas ning ellujäämiseks vajalikke resursse. Mingit erilist narratiivi mäng ei esita, kuid loob huvitava huumoririkka atmosfääri, kus peategelane proovib värskelt tapetud zombidega sõbruneda ning paneb neile nimesid. Lõpuks leiab müstiline protagonist ühest laagriplatsilt raadisaatja, kus teisel pool on kellegi hääl. Siit liib mäng edasi läbi kuiva kõrbe selle salapärase teise ellujääja suunas, kellega pidev dialoog on ainukene lisa pidevale ja lõputule tulistamisele.

Tulistamine on korralik ning HTC Vive versioon toimib ideaalselt. PSVR versiooni kahjuks proovinud ei ole, kuid ei tahaks uskuda, et väljaspool nõrgemat visuaalset poolt on märmisväärne vahe. Mäng kestab kusagil kolm tundi ja on vägagi korralik VR elamus. Sihtimine on päris intuitiivne, kuid zombide mahasaamine ei ole eriti kerge. Lasud peavad olema äärmiselt täpsed, mis suuremate karjade korral tõmbab vere korralikult käima. Liikumine on klassikaline VR – teleport või manuaalne, kuidas keegi peapööritust talub. Kahjuks mäng ilmus teiste suuremate nimedega samal ajal ning ei saanud piisavalt kajastust, kuid kes tänasel päeval otsib huvitavat lisa enda VR mängude nimistusse, siis enam ei pea kaugemalt otsima.

Hinne: 8/10


Tootja: Northway Games, Radial Games
Lavastaja: Colin Northway
Platvormid: PSVR, HTC Vive, Oculus,
Ilmumisaeg: 5. aprill 2016
Hind: 19,99€

Fantastic Contraptions” oli üks neist mängudest, mis tuli tasuta kaasa HTC Vive peakomplektiga ning esindab VR mängude loovamat poolt. Tegemist on pusle žanri vajuva teosega, mis seob loovust ja loogilist mõtlemist. Siin saaks paralleele tõmmata “Tilt Brush” 3D joonistamisega, mis üks HTC Vive tõmbenumbreid. Mäng on ise kerge, värviline ning põhimõtteliselt tuleb kolme esemega ehitada. Need kolm eset on silinder mootor, puidust tala ja pallikujuline tala (need, mis randades asuvad). Kasutades neid kolme asja tuleb lahendada hunnik erinevaid ülesandeid, kus lahendusi on mitu, seega mängija enda loovus on võtmeks. Kui mäng ilmus, siis seda reklaamiti julgelt kui “Lego täiskasvanutele”, mis on hea idee ja kirjeldab tegelikult hästi tervet kogemust.

Kokku on 50 erineva raskusega levelit, mis kohati on ikka jube keerulised, kuid mitte midagi võimatut (nagu siin mõned teised puslemängud). Mängija rolliks on kasutada enda võimalusi maksimaalselt, kus mootoril on neli erinevat seadet ning talade pikkused ei ole fikseeritud, seega fantaasia tuleb tööle panna – ongi kõik. Lastemängu välimusega värviline maailm ei ole midagi erilist VR mängude seas ega ei tooda ka midagi revolutsioonilist ja uut, siis kokkuvõttes iga asi antud mängu juures toimib. “Fantastic Contraptions” on sobilik kiireks vahepalaks muudele asjadele ning hea viis VR maailma tutvustamiseks.

Hinne: 6,5/10


 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar