Tootja: Vile Monarch, Gambitious, Crunching Koalas
Lavastaja: Kacper Kwiatkowski, Grzegorz Mazur,
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC, IOS, MAC, Android, Linux
Ilmumisaeg: 25. oktoober 2016 (PC), 29. mai 2017 (Playstation 4), 04. august 2017 (Xbox One)
Toetaja: Gambitious
Juhtusin proovima mängu nimega “Oh…Sir!!Insult Simulator” ning võib väita, et olen positiivselt üllatunud. Lihtne vastus küsimusele, “Millest see mäng on?” oleks solvangud, solvangud, veel ja veel solvanguid, millest enamus kõlab lastelike lausetena kui solvangutena. Lisaks on veel üks surnud sinine papagoi. Antud mäng on loodud VILE MONARCH’i nimelise Poola stuudio poolt, kes on muuhulgas ka andnud oma panuse “This War of Mine” nimelise sõjadraama loomisele. Solvangusimulaatori esialgne variant loodi kiirkorras amJam nimelise võistluse käigus.
Juttu teen sellest mängust, sest see oli lõbus, samas piisavalt jabur. Enamasti alguses küll piinlik, kuid aja möödudes kui põhiasjad on selgeks saanud, suutis siiski korralikult naerma ajada. Üllataval kombel meenutab see mulle kaklusmängu. Lisaks on mitmikmäng täiesti olemas ning pole probleemi öelda oma sõbrale, mida sa temast tegelikult arvad ning mäng on ka üllatavalt lihtne ja üsna lühike.
Tournament mode sisaldab viite erinevat asukohta ning olukorda, kus üksteist solvatakse ning alguses on saadaval viis karakterit (kokku on kümme), kellel kõigil on omad nõrkused, mida nende vastu ära kasutada saab. Lõpuks on ka üks bosskarakter, kes kõlab kahtlaselt Morgan Freeman’i moodi. Iga solvangumaraton algab pisikese tüli pärast – küll on ühele osapoolele loomapoes müüdud surnud lind, küll on keegi võtnud rongis kellegi teise koha või lihtsalt minnakse Jumalalt uurima elu mõtte kohta – mis ka ei juhtuks, kõik probleemid lahendatakse üksteise solvamisega, kuni üks osapooltest alistub.
Graafiline pool mängust jätab soovida, näeb välja nagu iga teine flashil põhinev vähese liikumisega, kiirkorras tehtud moodustis. Solvamiseks tuleb kasutada erinevaid välja pakutud fraase. Umbes kümme suvalist lausejuppi on saadaval mõlemale mängijale, mille seast solvangut saab kokku panna. Pikemad ja täpsemad solvangud põhjustavad vastasele suuremat moraalset kahju. Kombinatsioonisüsteem hakkab toimima kui kasutada erinevates solvangutes pidevalt sama fraasi näiteks “Su ema…” või “…on rassist”. Lisaks on igal karakteril oma nõrkus, mida tema vastu ära kasutada. Mõni on tundlik pereteemadel, mõni jälle vanuse osas. Piisavalt tõsiste solvangute puhul tuleb ka Rude (ebaviisakuse) nimeline boonus ning teeb mängijapoolse solvangu veelgi valusamaks. Olles piisavalt ebaviisakas ja hästi lauseid kombineerida, siis hakkab vastane kogelema ja temapoolne solvangurünnak ebaõnnestub.
Kõik solvangud loetakse ette ning häälnäitlejaid on (ehk on) õnneks rohkem kui üks. Miinusena võib välja tuua, et solvangud on kuidagi liiga pehmed, puuduvad päris sõimusõnad ja roppused. Lõpetuseks võib öelda, et ma ei kahetse selle mänguga veedetud aega, oli lõbus ja teistsugune kogemus igasuguste tõsisemate mängude vahele. Võimaluse korral soovitan proovida, kui hind mõne sooduka ajal õige on.
Hinne: 6/10
+ Odav
+ Võimalikult jaburad ja absurdsed solvangud, võib lugeda positiivseks.
+ Mitmikmängu olemasolu– Antud mängu huumor ei pruugi kõigile sobida
– Solvangud on kuidagi liiga pehmed
– Liiga lühike ja vähe sisu