PROOVITUD | Bandai Namco “Park Beyond” ei suuda muljet avaldada

Gamescom 2022 - "Park Beyond"
Gamescom 2022 – “Park Beyond”

Bandai Namco üks suuremalt ja laiemalt promotud mänge Gamescomi raames oli “Park Beyond”, mis esimeste treilerite põhjal on järjekordne suvaline lõbustuspargi haldamise simulaator. Tropico arendaja Limbic Entertainmenti loodud mängu ainukene tugevalt eristatav omadus on “impossification”. Seda sõna kasutati presentatsiooni käigus mitu korda ja sisuliselt on see fantaasiale vaba voli andmine. Tehnoloogia ja füüsika seaduste piirangud on kadunud, seega tuleb leida endas see sisemine laps ja hakata ehitama. Kohapeal proovitud versioonis sain ära katsetada põhilised funktsioonid ja suures plaanis on tegemist žanri standardiga – nihutad asjade kõrguseid ja nurkasid, testid ja lased inimestel sõita. Suures plaanis on eesmärk olla lõbus rohkem kui mingi revolutsiooniline lisa antud žanris, seega tegijate eesmärk on endale luua uus lojaalne fännibaas, mida Bandai Namcol hetkel veel taoliste mängudega ei ole.

Gamescom 2022 - "Park Beyond"
Gamescom 2022 – “Park Beyond”

Mängu põhiline valuuta on “Amazement”, mida maakeeli saaks tõlkida kui “vaimustus”. Sõidud, poed ja isegi töölised kõik mängivad oma rolli ja kui koguda piisavalt vaimustust, siis saab järjest hullemaid versioone lahti lukustada. Ja üldiselt need uuendused on hullumeelsed. Mängitavad versioonis näiteks piraadilaev läheb kolmeks, mille tükid hõljuvad õhus. Tundub, et põhiline lõbu on avastamises, et kuhu kõik need uuendused lähevad. Visuaalselt on põhiline tähelepanu värvikirevusel ja teravusel. Sügavalt sisse suumides on palju avastada erinevaid iseloomulikke detaile ja peidetud lõbusaid narratiivi elemente, kuid see pole tegelikult vajalik. Saab mängida terve aeg kõrgelt linnulennult ilma ühegi mureta. Rohkem näen seda mängimas koos lastega kui üksinda, sest nende jaoks saab see olema lõbus ja lõputu kogemus.

Gamescom 2022 - "Park Beyond"
Gamescom 2022 – “Park Beyond”

Antud liivakasti haldamine on kerge ja intuitiivne, seega saan kerge südamega öelda, et antud žanris on tegemist soliidse pargihaldamise mänguga. Tõenäoliselt “Park Beyond” liigub teiste suurte nimede kõrvale antud žanris nagu “Planet Coaster” või “Rollercoaster Tycoon”, kuigi suures plaanis midagi uut ei lisata. Hetkel suurimaks mureks on strateegilise sügavuse puudumine ja narratiivi veidrus. Esimene mure laheneb tõenäoliselt täispika mänguga, siis see veider karatkeripõhine narratiiv tekitab küsimusi. Esitaks on karakterid nagu Wii mängudest tulnud. Teiseks see lugu ei ole üldse vajalik ega ei lisa mitte midagi juurde. Milleks see siia pandud on? Üks punkt, mida demos proovida ei saanud, kuid meile pidevalt rõhutati – online kommuun. Väidetavalt saab olema nii, et inimeste unikaalsed disainid lähevad internetti ja siis kõik teised mängijaid saavad ka neid kasutada, luues sellise LittleBigPlanet mängule taolise lõputu andmebaasi, kus uut materjali ammendada.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar