Roccat Kone AIMO: ilma RGB-ta lihtsalt enam ei saa

Roccat Kone Aimo – vikerkaar hiirtemaailmas?

Mõni aeg tagasi saatis meile Photopoint jällegi ühe Roccat hiire, et seda natukene kasutada ja ülevaade anda. Saadud, tehtud!

Roccat Kone Aimo on – nii nagu nad seda kodulehelgi ütlevad – järgmise taseme RGB lahendusega hiir. Aimo ergonoomiline kuju ning lihtne ülesehitus ja näpu all perfektse tekstuuriga rullik annavad kõigile, kel keskmisest suurem käsi, väga hea ja mugava võimaluse mängimisest kuni tavapärase brausimiseni välja. Hiire tugev ja mitmekülgne valgustus võiks õhtupoolikutel olla näiteks asendajaks mõnele laualambile, et veidi värvilisemat õhkkonda enda mänguruumi poetada. Väga ilus!

Kui RGB valgustus kõrvale jätta, jäi kindlasti esimese asjana silma Aimo disain. Tegu on üsna suure hiirega, mis keskmisest väiksemale käele ehk mitte just väga mugav – oleneb, kuidas oled harjunud hiirt käes hoidma. Sellegipoolest ei saa kiitmata jätta Roccati disainitiimi, kes sellise hiire kuju välja on töötanud.

Eks suuremal osal hiirtest on taolise kuju puhul palju sarnasusi, mis käe all nagu erinevust ei tekitakski, kuid siinkohal tuleb mängu sõrmede mugavus ja tunnetus. Minu arvates on väga tähtis, et lisaks hiireklahvidel olevatele sõrmedele tunneks end mugavalt ka sinu pöial ja sellega on Roccat Kone Aimo puhul asi klaar. Hiirt esimest korda kätte võttes tunnevad sinu pöidlad end nagu kodus – päriselt!

rocc

Roccat Kone Aimol on 10 programmeeritavat nuppu. Lisaks on Roccati hiirtel ka nendele omane “Easy Shift” nupp, millest mängurina kindlasti viimast tasub võtta. Kõiki nuppe ja 11 erinevat värvilist kohta hiirel saab muuta endale vastavalt Roccatile mõeldud Roccat Swarm-nimelises tarkvaras.

Swarm lubab Kone Aimo puhul muuta polling rate‘i (Mitu korda sekundis hiir enda asukohast arvutile teada annab) 125Hz, 250Hz, 500Hz ja 1000Hz vahel. Kui just kindlat põhjust pole, siis tasuks see jätta 1000Hz peale. Lisaks sellele on Aimo maksimum DPI võimalik seadistada kuni 12000DPI-ni, mis ilmselt jällegi enamikul inimestel täiesti ebavajalikult suur maksimum on, kuid juhuks kui vaja CS:GO-s 30 täispööret sekundis teha, siis olemas ta on.

Roccat Kone Aimo kaalub kodulehel olevate andmete sõnul 130g, mis võib paljude jaoks isegi üsna raske olla, kuid mulle isiklikult tundus kerge. Hiire kaabel on mõnusad 1.8m pikk nii, et pole ka probleemi, et kaabel võiks lühikeseks jääda. Kusjuures kaabel on põimitud (braided), mis teeb selle tugevaks ja väga ilusa väljanägemisega.

Kokkuvõtteks tasub öelda, et kui sul on keskmisest suurem käsi ning eelistad RGB valgustusega hiirt, siis Roccat Kone Aimo on hea valik. See hiir sobib nii internetis surfamiseks, töö tegemiseks kui ka mängimiseks tänu oma mitmetele nupuvariatsioonidele, mida Roccat Swarmis võimalik muuta on. Hiir on käe all väga mugav ega väsi ära või lähe krampi.

Photopointis on Roccat Kone Aimo hetkel müügil hinnaga 79.99€. Viska tootele pilk peale!

Pildid on võetud Roccat.org ja Photopointi kodulehelt.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar