“Root Letter: Last Answer”- Paranormaalne mõrvamüsteerium.

Root Letter Arvustus
Root Letter Last Answer

Tootja: Kadokawa Games, PQube
Lavastaja: 
Akari Uchida
Platvormid: 
Nintendo Switch, PlayStation 4
Ilmumisaeg:
3. september 2019
Toetaja: 
PQube

Visuaalromaan on üks lihtsamini seeditavaid videomängužanreid. Mängija peab lihtsalt klõpsima nuppu, et teksti edasi kerida, vahepeal tegema valikuid ning valima tüdruku, kes talle kõige rohkem südamelähedasem on. “Root Letter: Last Answer” uurib, kuidas teha antud žanri huvitavamaks tugeva narratiivi ning mängusiseste vimkadega. Arvustus annab ülevaate, kuidas mäng sellega hakkama saab?

“Root Letter” on tegelikult juba pisut vanem mäng, olles algselt ilmunud 2016. aastal. Last Answer lisab aga midagi väga unikaalset- Live Action mängulaadi, kus joonistatud tegelaste ning taustade asemel ilutsevad ekraanil päris inimesed ning neid saadavad asukohad, mis päriselus eksisteerivad. Tegemist on ühe parima uuendusega terves žanris ning see toimib fantastiliselt.

Root Letter Arvustus
Root Letter Last Answer

Teose lugu keskendub mängijategelasele, kes viisteist aastat tagasi pidas kirjavahetust ühe neiuga, kelle kaudu ta tutvus läbi ajalehekuulutuse. Tänapäeval leiab ta ühe kirja, mis oli siiani avamata, milles seisis vabandus, kuna neiu olevat kellegi mõrvanud. Mängija eesmärgiks on leida see neiu üles läbi tema viieteistkümne kirja, mida ta kunagi oli saatnud. Teose lõpud olenevad aga vastustest, mida peategelane olevat talle omakorda saatnud.

Root Letter pole eriti pikk teos- 6 tunniga on esimene ja kõige vajalikum läbimängimine tehtud ning see kulmineerub alati sama lõpuga. Järgnevaid lahendusi on aga eriti lihtne saada, kuna üllitisse on sisse ehitatud funktsioon, mis laseb koheselt kirjavahetusteni kerida, et teha oma valikuid. Lõppe on kokku viis, mis kõik on teineteisest väga erinevad ja sobivad. On õnnelikke lõppe, on kurbi ning isegi naljakaid.

Root Letter Arvustus
Root Letter Last Answer

Lisaks niisama teksti edasi kerimisele on “Root Letteril” ka veidi muud teha- mängija saab käia erinevates kohtades; uurida taustal toimuvat sinna peale vajutades; pinnida inimestelt informatsiooni välja, alustades Max Mode’i- aja peale täituvat ringi, milles olevad sektorid on erinevad laused- mängija ülesandeks on leida sealt õige vastus; lugeda linna turistidele mõeldud käsiraamatut(mis on täidetud reaalse informatsiooniga) ning olla telefonis.

Root Letter: Last Answer” on hea näide sellest, kuidas visuaalromaanide žanr saab alati edasi areneda. Live-Action kaadrid teevad mängust ühe unikaalseima teose, millega olen kokku puutunud ja see toimis oivaliselt. Nendele, kes tahavad oma Jaapani kunsti vaadata, saavad menüüst otse loomulikult tuntud ja truudele joonistustele üle minna. Pinev lugu, elulised faktid Jaapani kohta ja eelmainitud võimalus mängida päris näideldud stseenidega teevad “Root Letterist” visuaalromaani, mille maha magamine on patt.

Arvustus: PlayStation 4

Hinne: 9/10

+ Tugev narratiiv.
+ Loomulikud tegelased.
+ Live Action kaadrid toovad uuendusi žanrisse.
+ Palju lisategevusi lisaks teksti lugemisele.

– Lühike.
– Valikud muudavad ainult lõppu, mitte midagi muud.

PlayStation Store

 

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar