Tootja: Ghost Fish Games, Other Ocean Group
Lavastaja: Gordon Wood, Jim Bottomley, Owen Watson
Platvormid: HTC Vive, Oculus Rift, PC
Ilmumisaeg: 07. jaanuar 2019 (Early Access)
Hind: 16,79€
Reaalajas strateegia on populaarne žanr, mida armastavad miljonid videomängurid üle terve (mitte lameda) maailma. Isiklikult ei pea ennast küll fänniks, kuid aeg-ajalt tõsiselt naudin üksikuid näiteid, seega “Tabletop Gods” virtuaalreaalsuses (tavaline PC versioon on ka olemas) aset leidev jumalate lahing oli positiivne üllatus. Ghost Fish Games stuudio poolt loodud üpriski lihtsa ideega strateegia on kaasakiskuv ning sõltuvustekitav. Alustasin seda ühel õhtul kusagil üheksa paiku ideega teha üks tunnikene, et mõista, millega on tegemist, kuid lõpuks tegin hommikuni kuni telefon hakkas mind äratama. Teemaks on konkureerivad jumalad, kes kõik soovivad endale saada vanajumala ametit peale seda kui too müstiliselt ära kadus. Ongi kõik. Nüüd mängija võtab endale jumala rolli, kes siis proovib teisi üle kavaldada läbi lahingu.
Steamis on kombeks, et kõik asjad on Early Access äärmiselt pikka aega, siis ka antud versioon on seal endiselt ja tõenäoliselt veel pikka aega. See tähendab, et mingi aja pärast võib olla tegemist hoopist teistsuguse asjaga. Mängija ülesandeks on hävitada vastase tornid ning selle jaoks on olemas lõksud, sõdurid ja maagia. Sõdurid jaotvuad ebasurnuteks ja inimesteks, kellel mõlemal on unikaalsete oskustega valikud. Lõksud pannakse ülesse enne vooru algust ning maagia on otsene ründamine ning ka seal on valikuid mitmeid. VR formaat sobib sellise mängu juurde ideaalselt. Hea ülevaade, võimalus vabalt ringi liikuda üle terve lahinguvälja ning muidugi enda käsi kasutada. Seega füüsiline kiirus ja oskus mängib ka rolli, mitte ainult taktikaline mõtlemine ja planeerimine.
Mäng on varasemalt juba suure muutuse läbi teinud. Lugedes uuenduste nimekirja ja vaadates vanemaid pilte, siis algselt oli tegemist kaardimänguga. See kõlab hetkel veidralt, sest hetkel olev versioon seda ei ole ning pigem meenutab “Dark Eclipse” nimelist tasuta PSVR mängu. Siiski see ei ole moba žanri minev, seega midagi nii hullumeelselt siit ei leia. “Tabletop Gods” pakub täiesti mõistlikku üksikmängijale mõeldud kampaaniat. Mingisugust narratiivi peale selle ühe sissejuhatava lause ei ole, vaid kogu kompott on tehtud missiooni põhiseks, kus on olemas tavaline “hävita kõik vastase tornid”, “hävita vastaste kuningas, kes on kusagil peidus” ja “hävita tornid õiges järjekorras” stiilis valikud.
Iga mäng koosneb kuni kolmest voorust, kus iga voor algab lõksude paigutamisega. Iga lõks võtab teatud arvu mana, seega päris kõike ei saa paigutada. Iga torni ümber on tsoon, mida kontrollib siis seda torni omav mängija ning sinna sisse saab paigutada sõdureid ja lõkse. Maagia on eraldi ja sõltuv juba konkreetse valiku võimalustest. Kuna iga tegevus võtab mana, siis see on ka põhiline resurss. Käe juures on ring, mis iga teatud aja tagant täitub, minnes selliselt järjest suuremaks. Teatud tegevused mängu jooksul kiirendavad mana tulekut. Iga sõduri tüüp võtab samuti mana ning iga tüüp käitub erinevalt. Osad on kaugelt ründavad ja ei liigu, teised lõhuvad hooneid, osad võtavad vastase sõdureid endale jms. Sellisele mängule omaselt on kõik tüübid ka arenevad, mis tähendab, et mida rohkem neid kasutada, seda tugevamaks nad muutuvad.
Mängule pandud ajaline limiit ei lase kunagi kolmel voorul pikaks minna, mis teeb sellest mõnusa mitmikmängu. Istud kodus toolil ja mängid vastastega üle maailma. Visuaalselt ei ole siin midagi erilist, pigem selline standard ja harjumuspärane. Muusika ja heli on sedavõrd tavalised, et hetkel ei suuda isegi meenutada, kas need seal üldse olid. Oluline hääl on kommentaator, kes ütleb teatud asju nagu tornide lõhkumine, sõdurite tugevamaks muutumine jms. Iga torni hävitamine annab hävitajale õigused antud tsoonile ja kaotajale 12 mana, mis on maksimum. Selliselt mäng kestab kuni kõik voorud on läbi või üks mängijatest on täitnud võidutingimused. Hetkel on mängu juures tunda, et stuudio hakkab mõistma, et mida teha soovitakse ning sinna poole liigutakse. Tehnilised probleemid natukene kimbutavad siin ja seal, kuid kõik muu on juba valmis ja tegelikult täiesti mõnusalt nauditav. Igal juhul soovitan.
Hinne: 7,5/10
+ Kaasahaarav ja sõltuvusttekitav.
+ Hea idee ja originaalse tunnetusega.
+ Üksikmängijale pikalt tegevust.
+ Suurepäraselt töötav online keskkond.
+ Cross play PC ja VR seadmete vahel.
+ Ajaliselt fikseeritud maksimaalne ühe mängu kestvus.– Audiovisuaalselt unustatav.
– Pikema sessiooni jooksul hakkas alati tugevalt vedama.
– Erinevaid kaarte ja rasse ei ole hetkel kui ainult kaks.