“The Marvellous Machine” – sügav meditatiivne kogemus, mis õpetab ümbrust teise pilguga vaatama.

Tootja: 1337 Game Design
Lavastaja: –
Platvormid: HTC Vive, Oculus Rift,
Ilmumisaeg: 11. veebruar 2019
Hind: 4,49€

The Marvellous Machine” ei ole videomäng, kus midagi tegema peab. See on väikene veerandtunnine kogemus, kus üks naine ainult räägib ja mängija ülesanne on kuulata. Natukene ka sõidab ringi tugitoolil, mis asub rööbastel ja seda kuni kiire lõpuni. Pulte ei ole vaja, oskuseid ei ole vaja – tuleb ainult lõõgastuda, kuulata rahustavad muusikat ning nautida väikest pausi eemal igapäevase elu suurest melust. Antud VR žanr on siis “experience” või maakeeli kogemus, kus eesmärgiks on saada mingisugune eelnevalt paika pandud kogemus. Põhimõtteliselt võiks isegi öelda, et tegemist on VR lühifilmiga, mis antud juhul on meditatiivne õpetus enda ümbrust jälgima.

Kogu asja kestvus on ümmarguselt 15 minutit ning peamenüüs ei ole isegi starti või midagi, vaid kohe lendab peale. Steampunk futuristlik keskkond, kus on piisavalt lihtvitud detaile, et neid rahulikult vaadata saaks. Samal ajal on taustal maheda hääletämbriga naisterahavs, kes räägib maailmast meie ümber filosoofilises üleanalüüsivas võtmes, kus teemaks on mitte mõelda ja analüüsida. Irooniline. Naine proovib õpetada kuidas mitte mõelda ning kuidas mõtteid kontrollida, lastes neil tulla ja siis minna ilma igasuguse kohustuseta nende ees. Selliselt peaks siis tulema rahu ja puutumatus, mis lubab enda ümber rohkem asju märgata, selliselt nagu need on, mitte selliselt nagu meie, inimesed, teame neido olevat.

“The Marvellous Machine” ei maksa suurt midagi ning on seda raha väärt. Samuti on siin tegemist ideaalse kiire kogemusega uutele VR sõpradele, sest suhteliselt leebe liikumisega visuaalselt ilus väikene sõit on piisav, et esialgu saaks mingisuguse pildi asja tuumast kätte. Sisu üle peab nüüd iga tarbija ise otsustama, et kas see on midagi või ei ole. Tänases pseudoteaduslikus foorumiteteaduslikus maailmas on kõik võimalik ja mitte midagi, seega siin ehk on midagi igale maitsele.

Hinne: 7,5/10

+ Visuaalselt ilus.
+ Valitud naise tämber on mahe ja tõepoolest rahustab.
+ Muusika ja tempo on ideaalne soovitud eesmärgi jaoks.

– Ainult 15 minutit pikk.
– Mängija ülesanne on ainult istuda. Õhtuti võib magama jääda.
– Õpetus kuidas asja nautida on pikem kui kogu asi ise.

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar