ARVUSTUS | “Theatrhythm Final Bar Line”- Meisterlik orkester.

Theatrhythm Final Bar Line

Arvustus: “Theatrhythm Final Bar Line”
Tootja:
Square Enix, indiezero
Lavastajad:
Tetsuya Nomura, Masanobu Suzui, Tsukasa Okayasu
Platvormid: 
PlayStation 4, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
16.veebruar 2023
Toetaja: 
Square Enix

“Final Fantasy” frantsiis tähistab see aasta oma 35ndat tähtpäeva ning selle puhul tuleb ning juba on tulnud välja mitmeid uusi mänge. Üks nendest on ka uus “Theatrhythmi” seeriasse kuuluv sissekanne, “Theatrhythm Final Bar Line”. Tegemist on rütmimänguga, milles kõlavad taustal tuttavad ning uued meloodiad pea kõigist Final Fantasy mängudest. Kas “Theatrhythm Final Bar Line” on ka hea ning kui hästi suudab tähtpäevaks mõeldud mäng edasi anda seda pidulikku tunnet?

Theatrhythm Final Bar Line
Theatrhythm Final Bar Line

Nagu juba mainitud, on tegemist rütmimänguga. Olles isiklikult väga suur antud žanri austaja, olin ma vägagi elevil. Kombineerides tuttavad lood ühest aegade kõige tuntumast videomänguseeriast ning kiire reaktsioonipõhine rütmimäng on justkui nagu moos ja sai: ideaalne. Võtsin antud mängu ette teades, et tegemist pole otseselt karmimatele rütmimänguritele mõeldud teosega, vaid pigem ikkagi pidupäevalik mäng Final Fantasy fännidele- selle koha pealt on tegemist absoluutselt fantastilise videomänguga. Lisaks muusikalisele osale peab mängija kokku panema ka oma tiimi, mis sisaldab väga paljusid tuntuid nägusid FF seeriast. Kohal on Vivi, Noctis, Lighting, Ashe, Kefka, WoL, Y’shtola ning palju teisi. See kõik on oluline kuna samal ajal kui mängija on teoksis nootidele õigel ajal pihta saamisega, kaklevad väikesed tegelased all ekraanil koletistega. Tegelased saavad tasemeid, millega nende võimed ja statid suurenevad, nagu tavalises rollimängus. Lisaks saab ka erinevaid summon materiaid, mis on ka Final Fantasyle vägagi omased. Need on justkui superid, mis ise aktiveeruvad iga teatud aja tagant.

Theatrhythm Final Bar Line
Theatrhythm Final Bar Line

Mängu alguses saab valida mitme erineva sissekande vahel, millise mängu muusikat tahad sa kõigepealt mängida. Lisaks tuntumatele nimedele nagu FFVII, FFIX, FFXV, on kohal ka mõned… mitte nii populaarsed mängud. Chocobo’s Mystery Dungeon, Mobius Final Fantasy ja isegi Dissidia seeria heliribad on esindatud. Iga mäng on justkui omaette dungeon, kus on koletised laulude näol ning nendel on ka oma missioonid, mida oma eelmainitud tegelastega läbida. Missioonid varieeruvad näiteks 7 vastase maha koksamisest kuni 85% Great tasemel nootidele pihtasaamist. Sisu on pikaks, sest kõikide tegelaste arendamine võtab aega.

Mäng sisaldab kohutavas koguses muusikat, mida on isegi hea näha. Kahjuks on aga väga suur osa lauludest 35-eurose Deluxe Editioni luku taha pandud. Deluxe Edition sisaldab ka palju väga tuntud laule- “Melodies of Life” Final Fantasy 9st, “All Eyes on Me” Final Fantasy Xst jne. Kahju, et need kõige popimad laulud on eraldi rahamüüri taga, kuid Square Enix on ikkagi firma, mis peab raha teenima. Lisaks Final Fantasy lauludele võib leida muusikat ka teistest Square Enixi mängudest. Muidugi on tegemist DLCga, aga Live A Live, Nier: Automata ning isegi Octopath Traveler on esindatud. Tulekul on ka veel hulgamisi lisalaule, ehk fännid, kergitagem rahakotti veel rohkem.

Theatrhythm Final Bar Line
Theatrhythm Final Bar Line

Peale üksikmängu saab ka teiste inimeste vastu oma muusikalised oskused proovile panna. Enamjaolt on tegemist lihtsalt teistest mängudest tuntud room match-tüüpi mitmikmänguga, kus 4 mängijat on kõik ühes “ruumis” ning siis kordamööda valitakse laule mida mängida. Kahjuks aga peavad kõik mängijad samal raskustasemel mängima, ehk kui üks mängija on teistesga võrreldes kas liiga koba või liiga hea, kipuvad ruumid väga igavaks muutuma. Loodan, et lisatakse eraldi raskusastme valimise võimalus, sest tegemist on juba standardiga pea igas rütmimängus.

Üleüldiselt on “Theatrhythm Final Bar Line” väga hea mäng. Kuigi seal on kohutavas koguses DLCd esimesest päevast alates, on põhimängus vägagi palju sisu, et end tegevuses hoida. Laulude valik on fantastiline ning hea meel näha, et antud seeriaga ikka tehti midagi. Ja tehti midagi, mis ei ole halb.

Hinne: 9/10

+ Väga suures koguses laule

+ Hea rütmimäng nii nendele, kes pole elu sees metronoomiga tutvunud kui ka vanadele kaladele

+ Nostalgia on laes tänu tegelastele ning muusikale

+ Mitmikmängu võimalus

– VÄGA suures koguses esimese päeva DLCd

– Mitmikmängus individuaalse raskusastme valiku puudus

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar