17 nõuannet, et saada paremaks “Apex Legends” mängijaks.

Apex_Legends.0

Apex Legends tegi seda 72 tunniga, mida Fortnite 2 nädalaga

Apex Legends, mis arendatud Respawn Entertainment poolt, on kiiresti kogunud suurel hulgal populaarsust nii Twitchis kui väljaspool. Titanfalli tegijate poolt loodud tasuta battle-royale sai vaid 72 tunniga hakkama sellega, mida Fortnite suutis 14 päevaga – jõuti 10 miljoni mängijani. Tänaseks päevaks on see number muidugi juba kõvasti kasvanud.

Oleme kokku kogunud mõned trikid ja nipid, mida sa ehk ei teadnud ning, mis aitavad sul mängimise huvitavamaks muuta ja olla parem kui kõik ülejäänud 19 3-liikmelist tiimi.

Kasuta pingimissüsteemi
Pingimine ehk võimalus märkida vastaste või loodi asukohta on Apex Legendsile omapärane süsteem, mis lihtsustab suhtlemist ka siis kui puudub võimalus või tahe mikrofoni teel infot jagada.

Hüppa Jumpmasterist eraldi
Apexis on süsteem, kus õhulaevast välja hüpates juhib sind liider ehk jumpmaster. Kuigi see on hea võimalus ühiselt üksteise lähedale maanduda, siis on tark tegu enne jalgadele saamist liidrist eralduda, et mitte sama maja või ala saagist puhtaks teha.

Roni seintel ja teistel objektidel
Sinu karakter on võimeline ronima umbes 3-4 karakteripikkuse seina või muu objekti otsa. Joostes seina poole vaata üles ning hoia tühikut, nii on sul tihtipeale võimalik ronida kõrgemale kui arvatagi oskasid.

Roni mööda uksi, et saada veelgi kõrgemale
Tee uks lahti ja roni selle otsa nii nagu sa roniksid mööda seinu. Sel viisil ulatad kohtadesse, kuhu niisama seinaronimist tehes ei ulataks.

Kasuta õhupalle, et kiirelt asukohta vahetada
King’s Canyon on täis erinevaid köiega varustatud kuumaõhupalle, mida mööda saab – jällegist – üles ronida ning seeläbi lennata pikki vahemaid või lihtsalt kõrgemalt parem ülevaade olukorrale saada. Kasuta seda, et jõuda safe zone’i.

Kõik karakterid liiguvad samal kiirusel
Ära lase ennast animatsioonikiiruste erinevusest heidutada. Kõik karakterid, ka kõige suuremad ja tüsedavamad, liiguvad täpselt sama kiiresti teiste karakteritega. Pea meeles aga, et hitboxide (ala sinu karakteril, mida saab lasta) suurus aga erineb. Seda näevad mängijad kui suurt probleemi ning arendajad on lubanud asja korrigeerida.

Kuku kui kõrgelt tahad, viga ei saa
Apex Legendsi teeb väga huvitavaks asjaolu, et seal pole fall damage’it. See tähendab, et hüppa alla ükskõik, millistest kõrgustest, elusid maha ei lähe. Väike trikk selleks, et maandudes animatsioon liiga pikk poleks kasuta melee’d täpselt enne maani jõudmist, mis annab võimaluse kiiremini oma liikumist jätkata.

Ära unusta libistada
Libistamine ehk slaidimine on Apex Legendsis väga tähtis osa liikumisest. Jookse mäest alla ja vajuta/hoia kükitamist, mis paneb su libisema. See teeb vastastele täpse laskmise raskemaks ning on üllatavalt palju kiirem kui lihtsalt jooksmine. Kasuta seda ka tasasel pinnal!

Pane relv käest, kui jooksed
Et niisama jooksmine veel tõhusam ja kiirem oleks, vajuta number 3, mis teeb su käed vabaks ning annab jooksmisele kiirust juurde. Vaata ette, et vastastele relvitult silme alla ei jää!

Ära unusta vajutada Z ja Q
Kui sa oled kunagi näiteks Overwatchi mänginud, siis oled teadlik erinevatest lisavõimalustest ehk abilititest, mis iga karakteriga kaasas käivad – nii ka Apexis. Ära unusta nendega tutvuda ja, mis kõige tähtsam, neid kasutada!

Jälgi numbreid ja nende värvi
Apex Legendsis on väga hea numbri- ja värvisüsteem selleks, et aru saada, kui palju oled vastast vigastanud ning, milline vest (armor) tal seljas on. Kusjuures kui see katki läheb, tuleb kuuldele helikõlks (nagu midagi puruneks) – katseta ja jäta meelde!

respawn-allies-in-Apex-Legends

Said surma? Pole hullu, tule mängu tagasi!
Respawn-süsteem (ehk taassünd) on järgmine väga huvitav osa Respawn (haha!) Entertainment poolt loodud BR-is. Lisaks sellele, et neid kaaslasi, kes põlvili (knocked) on võimalik üles tõsta, saab ka täiesti surnud tiimikaaslasi uuesti mängu tuua – seda aga limiteeritud aja jooksul. Võta nende kastist beacon ning vii see kaardil rohelisega märgitud alasse. Kusjuures huvitav asjaolu on see, et kui üks tiimist on selle juba võtnud, siis võib teine minna sõpra ellu äratama.

Vastase armor läks katki? Mine võta üles, see on terve!
Kuigi mängus on selgelt kuulda kui armor katki läheb, siis pärast surnud mängija kastist (deathbox) seda üles võttes on armor jälle terve.

Pööra tähelepanu surnud mängija kastide värvile
Kasti värvus näitab kõige kõrgema astmega (tier) looti selles kastis.

Kui mingi osa looditavast ei sobi, näed sel keelumärki
Apex Legendsis on lootimine tehtud väga lihtsaks. Relvi vahetades lähevad sobivad lisad sellele automaatselt peale ning kui miski sinu kotis olevate asjadega üldse ei sobi, näed punast keelumärki.

Kuldne loot on täpselt sama, mis lilla… peaaegu
Statistilised ehk numbrilised väärtused on lillal ja kuldsel kiivril või vestil täpselt samad. Erinevus tuleb aga sisse sellega, et kuldne loot annab boonuse. Näiteks kuldse vesti puhul täitub see automaatselt kui kasutad vastase peal finisheri (E täht).

Uksi saab katki lüüa
Kaks korda jala või rusikaga uksi lüües läheb see katki. Ära jää enam kunagi ukse taha kinni, sest mingisugune Vasja sul ees seisab.

 

Allikas: meie partner Mänguarvutid.ee blogi
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar