Arvustus: “Ancient Frontier” – ulmeline käigupõhine rollimängu elementidega strateegiamäng.

Tootja: Fair Weather Studios
Lavastaja:
Platvormid: PC
Ilmumisaeg 21. september 2017
Toetaja: Fair Weather Studios

Ancient Frontier” on ulmeline turn based rollimängu elementidega strateegiamäng, mille tegevustik leiab aset kaugel tulevikus. Mäng sisaldab kahte täielikku lugu ja üllatustrohket kampaaniat, mis kombineerivad taktikalised võitlused ja strateegilise mänguplaani. Tegevustik leiab aset samas universiumis nagu stuudio Fair Weathers eelmine pealkiri “Bladestar”  – täpsemalt kusagil keset universiumit kaugel mugavustest ja suurematest tsivilisatsioonipunkitdest. Korporatsioonid võitlevad aktiivselt üksteisega, kuritegevlikud üksused röövivad ja põletavad kergeid vaenlaseid ja föderatsioon püüab sellesse kaosesse tuua seadusi ja korda.

Mängija võtab endale komandöri rolli, kellel on võimu luua ja juhtida erinevaid komsoselaevu, et lõpuks saavutada võit lahinguväljal. Lahinguväli on alati erinev, seega laevade erinevate funktsioonide kasutamine on oluline oskus, et olla edukas. Mänguliselt on tegemist kogemusega, mis tugevalt meenutab klassikalisi Command & Conqueri ja Red Alert žanrisegaseid teoseid, kus suurim erinevus tulebki lahingu asukohas – “Ancient Frontier” paneb võitluse avakosmosesse. Pärast edukat lahingut saab laevu täiendada ja muuta neid veel paremaks kas lisades uusi funktsioone või uuendades olemasolevaid. Laevad koguvad kogemusi nagu rollimängudes ja muutudes üha võimsamaks tekib juurde uus oht – kui mängija ei ole ettevaatlik, siis lahingus hävitatud laev kaob igaveseks universiumi vaakumi ning seda ei saa seda enam mitte kunagi tagasi.

Mängijatel on juurdepääs 35+ unikaalsele laevale (ja muudele masintaele), et ehitada endale parim võimalik laevastik. Lugu läbimängides saab  täita põhimissioone ja kõrvalmissioone nagu igas standardiks saanud mängus, kuid põhiline fookuspunt on eelkõige just rollimängu elementidel. Isiklikult leian, et mäng on päris raske ning pidevalt muutuv AI kohaneb kiiresti, seega õppimiskurv on pikk ja keeruline. Väljakutset armastavad inimesed on kindlasti tootega rahul. Kaamera liigutamine on täiesti vaba ning visuaalselt ei saa samuti mitte midagi kurja öelda.

Fair Weather Studios on Ameerika Ühendriikides asuv väike indie mängustuudio, kus tegutseb ainult kaks isikut, kes on 17 aasta jooksul teinud palju erinevaid projekte. Nende hingega loodud mäng on üllatavalt hea ning pean seda potentsiaalseks ideeks, mida saaks viia edasi kõvasti suuremale skaalale ning miks mitte ka näiteks konkureerima teiste suurte strateegiamängudega. Nende hetkeline pluss on unikaalne esitlusviis räsitud žanris, mis on olnud kinni vanades stampides juba üle kahekümne aasta. Kokkuvõtteks on mäng kõigile kosmosehuvilistele ja neile kellele meeldivad strateegia põhised taktikalised mängud.

Hinnang: 8/10

+ Kaks täieliku ja erladiseisvat lugu.
+ 35+ unikaalset laeva.
+ Rollimängulised elemendid klassikalises taktiklaises lahingus.

– Korduv tegevus.
– Hävitatud laeva ei saa tagasi.
– Taandub pikaajalisele mängimisele oskuste asemel.

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar