Arvustus: “Escape From Tarkov” – kui Fortnite on lastele ja PUBG hipsteritele…

Tootja: Battlestate Games
Lavastaja: Nikita Buyanov
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 28. detsember 2016 (suletud alfa), 28. juuli 2017 (suletud beeta)
Hind: 34,9€ (standard versioon), 109,99€ (Edge of Darkness versioon)

Escape From Tarkov” on tulistamismäng võrgus mängimiseks, mille loojaks on Battlestate Games. Mängus soovitakse eelkõige panna rohkem rõhku reaalsusele ja raskusele, mis tähendab, et mängijaid ei hellitata. Põhimõtteliselt luuakse omamoodi sõjasimulaator, mis seob kokku mitme hea ja tuntud mängu reaalsuse ja meeskonnatöö elemendid. Huvitavamaks teeb kogemuse sinna juurde lisatud ülesanded, mis annavad sõjamängust kaasahaarava sisuga elamuse.

Escape From Tarkov’is” on võimalus mängida nii oma põhikarakteriga ehk siis PMC-ga (Private Military Contractor) või Scav (scavenger – vanavara korjaja ja edasimüüja) tegelasena. Vahe on selles, et kui mängida põhikarakteriga, siis reidil surma saades kaotab mängija kogu oma kaasas oleva varustuse. Scav mängija siseneb kaardile varieeruva varustusega. Kaardilt pääsedes jääb kõik mägnijale alles ja surma saades ei kaota juba kogutud varustust. Tegevustik on ülesehitatud sõjaliste reidide põhjale, kus korraga lisatakse ühele kaardile 6-16 (olenevalt kaardist) mängijat, kes võivad olla nii üksikmängijad või meeskonnad (2-5 mängijat).

Alustatakse kaardi eripunktidest, kus ülesandeks on leida väljapääs, mis on varasemalt juba ette antud. Kaardilt alustatakse erinevatelt pooluselt, et siis vastaspoolelt leida oma väljapääs. Põgenemise ajal tuleb koguda varustust (relvi, raha ja muid esemeid). Muidugi on olemas võimalus varustust osta/müüa/vahetada erinevate kauplejate juures. Adrenaliini ülalhoidmiseks lisatakse tehisintellekti poolt igasse reidi AI poolt juhitavaid Scav mängijaid, kes segunevad mängijate poolt kontrollitavate Scav tüüpi karakteritega. Meie mõistes terroristid või lihtsad relvadega vene huligaanid on mängule lisatud ettervamatu ja ootamatu olukorra tekitamiseks.

EFT sisaldab palju erinevat sõjalist varustust, mis on loodud detailselt (jäädes truuks eesmärgile olla truu reaalsusele), et anda inimestele edasi võimalikult reaalne tunnetus. On võimalus uuendada relvi erinevate osadega, muutes nii relva käsitlemist, laskmise kiirust kui ka täpsust. Selline detailne ettevalmistus protsess tekitab tunde, et mängija ise on sõjaliseks reidiks valmistumas. Unikaalne funktsioon on võimalus kindlustada oma varustus mitme erineva kindlustuspakkuja juures. See annab võimaluse nii uutele kui ka kogenud mängijatele reidil surma saades mitte kaota ära kogu oma kaasa võetud varustust. Kui juhtub, et vastased mängija asju kaardilt välja ei vii või kaasas olnud ja ellu jäänud meeskonna kaaslane asjad kaardile ära peidab, saab mängija oma asjad olenevalt kindlustajast tagasi 24-36 tunni jooksul.

Escape From Tarkov” on eelkõige suunatud inimestele, keda paelub sõjalises mängus reaalsus, ekstreemsus, väljakutse ja meeskonnatöö. Läbides edukalt erinevaid reide kasvatab mängija omadusi, mis on jaotatud erinevatesse grupidesse. Iga liigutus reidide ajal kasvatab nii põhikarakteri kui ka Scavi omadusi. Näiteks toores jõud annab iga tasemega juurde natukene jooksmise kiirust, jaksu kanda kaasas rohkem varustust või näiteks visata granaate kaugemale. Vastupidavus tõstab energia taastumise kiirust ja jaksu joosta kiiremini ning kaugemale. Omadusi saab treenida, et arendada edasi põhitegelast, et tema oleks piisavalt võimekas igaks järgnevaks reidiks.

EFT on midagi uut, värsket ja teistsugust elamust pakkuv kõikidele nendele inimestele, kes on varem mänginud tuntuid Battle Royale mänge nagu PUBG, H1Z1 või isegi Fortnite. Või isegi sõjamänge nagu Arma erinevad versioonid. Siiski tundub hetkel, et miskit jääb nagu veel puudu, kuid tuleb arvestada, et mäng on veel varajases loomise järgus. Iga uuendusega parandatakse vanu vigu ja luuakse uusi. Samuti lisatakse pidevalt värskeid võimalusi ja uuendusi. Mängija peab arvestama, et hetkel on veel mitmeid vigu, mis loodetavasti arendaja lubaduste järgi ajaga likvideeritakse. Seega kõik kes otsivad valmis ja töötavat toodet, siis on soovitav oodata kuni mäng jõuab valmis versioonini, kuid kui on soov kogeda midagi hoopis uut ja väikesed vead ei häiri ning närv püsib rahulik, siis on see “Escape From Tarkov” kindlasti mängimist väärt.

Hetkel on müügiks mitu erinevat versiooni, kus kõik paketid tagavad ligipääsu suletud testimisele. Kallima paketiga saab suurema kodubaasi, kus hoida mängija poolt kogutud asju. Kallima paketiga saab kaasa rohkem lisavarustust – nagu need asjad tänapäeva käivad.

Hindaksin mängu 7/10st. Mäng on põnev, kaasahaarav, reaalne, adrenaliini kõrgel hoidev. Aga nagu eelnevalt mainitud on mäng veel loomis ja testimis järgus. Esineb mõningaid vigu. Kindlasti on sellel mängul väga suur potensiaal saada üheks mängitavamaks sõjamänguks/simulaatoriks kui arendajatel püsib motivatsioon sama kõrgel kui on siiani olnud.

[letsreviewunique title=”Escape From Tarkov – kui Fortnite on lastele ja PUBG hipsteritele…” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Mäng on põnev.,Realistlik ja adrenaliini kõrgel hoidev.,Ei hellita mängijad. Pakub tugevat väljakutset.,Originaalne konseptsioon.,Tundub uuenduslik ja värske üleküllastunud žanris.” cons_title=”Miinused” cons=”Ei ole veel lõplik versioon.,Esineb palju ja ootamatuid vigu.,Ei suuda haarata mängijate põhigruppe. Mängijate arv püsib madalamapoolsem.,Uuenduslik tunne ei ole püsiv ja realism hakkab väsitama.” affiliate=”Koduleht,https://www.escapefromtarkov.com/” accent=”#09ff00″ final_score=”72″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar