Arvustus: “Halcyon 6 : Lightspeed Edition” – hämmastav mäng, kus vigu peaaegu ei eksisteeri.

Tootja: Massive Damage Inc.
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 10. august 2017
Toetaja: Massive Damage Inc.

Eelmise aasta lõpus detsembris ilmus Steami keskkonnas suurepärane ja auhinnatud indiemäng “Halcyon 6: Starbase Commander“, mis oli ootamatult vinge, lõbus ja tutvustas noortele videomänguhuvilistele vanakooli rollimängu. Halycon 6 on olemuselt retro rollimäng, mis seob strateegilise tegevusplaani taktikalise kosmoslahinguga, kus kogu võitlus on Jaapanist tuntud turn-based süsteemi läbi. Mängija ülesandeks on meeskonda majandada, baasi ehitada ja nautida esiletõusvat kvaliteetset narratiivi, mis kasutab kõiki enda jaoks olemasolevaid võimalusi, et luua detailne kaasakiskuv elamus.

Nüüd, peaaegu aasta hiljem, on Massive Damage Inc. tulnud välja uue versiooniga “Halcyon 6: Lightspeed Edition“, mis tundub olevat arvukate ja erinevate ulmeteemaliste mängude ja omaduste kogumik, mida Karel on aastate jooksul armastama õppinud. Kogu mäng on seotud ideega luua oma galaktikaline impeerium, alustades ilma ressurssideta.  Kuna mäng on juba väljas, siis keskendume ülevaates rohkem uutele lisandele kui põhimängu olemusele. Kõigepealt on Halycon 6 turn-based süsteem ilmselt üks parimaid, mida rollimängu sõpradel võimalus mängida on olnud viimastel aastatel. Seal on suurepärane tasakaal ja kontakt personali, vaenlaste, valikute ja raskete otsuste vahel kogu tegevuse jooksul. Mängu põhilugu on suhteliselt vaba, kus mängija ei pea konkreetseid ülesandeid järgima ja võib lihtsalt omal soovil ülesandeid täita nii kaua kuni ära tüdineb või need otsa saavad – kui üldse saavad. Suur osa tegevusest on kosmoseuurimine mängija oskuste puu arendamiseks, et laiendada sümbolite ja tööklasside nimekirja.  Lisaks saab jätkada tööd oma laeval kuniks see on sobilik, ilma kusagile kiirustamata.

Sellesse mängu saab tundideks ära kaduda. Karel investeeris 3 tundi paari karakteri peale, veendumaks, et neil on kõige paremad mehhanismid, proovides leida neile maksimaalne tase ja parim võimalik positsioon, kus enamus vaenlaseid ei suudaks neid enam võita. “Lightspeed Edition” väljaande lisa sisaldab kolme uut prestiižiklassi, kuute uut alamklassi, millest igalühel on erinevate vigadega ja võimetega ametnikud ja kampaania on lõpuks sama kvaliteetne kui selle funktsioonid ja veaparandused. Isegi kui mängija nüüd peale pikka aega kaotab, jõuab ikkagi teha palju rohkem asju kui varasemalt, andes rohkem paindlikust enda arendamiseks ning vähendades frustratsiooni kaotatud mängus edasiliikumise üle. Laeva laadimis- ja konfiguratsiooniekraanil on  tehtud muudatusi, mis aitavad mängijal laevu paremini ja efektiivsemalt paigutada ning organiseerida.

Veel üks lõbus lisa on uus raskusaste koos aseadmiralisüsteemiga. Vaenlased muutuvad tugevamaks, galaktika muutub raskemaks, ressursid on madalamad ja üldine õhkkond läbirääkimistel teiste liikidega keerulisem ja valikuterohkem. Võitlussüsteem on saanud täiendusi, mis muudab kogemuse natukene lihtsamaks, kuid annab mängijale ka rohkem võimalusi tulla toime nii käsi- kui ka kosmosevõitlustega. Üldiselt on “Halcyon 6 : Lightspeed Edition” endiselt hämmastav mäng, kus vigu peaaegu enam ei eksisteerigi. Karel arvatavasti kavatseb kustutada mängu, mida kasutas ülevaate loomiseks ning teeb uue, et alustada paremini ja kogenenuma mängijana. Selles mängus on niivõrd palju teha, et on keeruline välja selgitada, kust alustada ja kust lõpetada ning on raske uskuda, et midagi saaks seda rollimängu kogemust kuidagi igavamaks teha, sest liikumine ja arendamine on pidev ning Massive Damage Inc. on teinud päris selge näite aastamängu kategoorias lubadusega edasi veel paremaks seda muuta. See on kindlasti mäng mida peab proovima, et uskuda.

Hinnang: 9,5/10

+ läänekultuurist tulnud turn-based rollimäng
+ retro ja tänapäevase veatu kohtumine
+ uus lisa annab juurde A4 jagu uuendusi, mis kõik on positiivsed
+ mängijale on suures koguses sisu, mis tundub lõputu
+ nõudmised arvutile on minimaalsed
+ arendustöö on aktiivne ja kiire
+ narratiiv on detailne ja värvikirev, kasutades kõiki teadaolevaid trikke, et kaasa haarata

– õpetamisprotsess on konarlik ning sisseelamine võtab kauem kui peaks
– AI ei ole piisavalt tark, et pakkuda väljakutset lahingutes

Autor: Karel Kutsar ja Raiko Puust
Toimetas: Raiko Puust
Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar