Tootja: Guerilla Games, Sony
Lavastaja: Mathijs de Jonge
Platvormid: Playstation 4
Ilmumisaeg: 07. november 2017
Maaletooja ja toetaja: Playstation
“Horizon Zero Dawn” on selle aasta üks parimaid mänge kohe kindlasti ning tõenäoline kategooria võitja. Täismängu arvustus on loetav SIIT, kuid hetkel kirjutan mängu esimesest suuremast lisapakist nimega “Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds“. Ei ole saladus, et mängin äärmiselt palju videomänge kiirendatud tempos, seega olin vahepeal natukene hakanud unustama, et miks mängu üldse armusin. Aloy (peategelane) on hea näide tugevat naiskarakterist, kes suudab üksinda kanda tervet loodud universumit. Visuaalselt üks parimaid hetkel saada olevaid videomänge tuletab kõike seda koheselt meelde, kui mängu uuesti käima saab. Võttis aega umbes paarkümment sekundit, et kõik emotsioonid naaseksid ning mõnusalt ennast unustada ja lihtsalt nautida.
DLC lugu on erinev, eraldiseisev ning keskendub Banuki hõimule ning nende võitlusele uue ja salapärase Daemoni vastu. Olles lühem ja rohkem piiratud, siis lugu ise ei ole niivõrd eepiline ja emotsionaalselt kütkestav kui põhimängu oma, kuid toon on intiimsem ja annab võimaluse näha lähemalt palju teisi karaktereid, kes muidu ei olnud fookuses. Selle lisapaki eesmärk ongi loodud maailma laiendada, millele on edaspidi juba palju kergem võimalikku järge ehitada. Arvestades mängu suurt edu, siis järg on üpriski tõenäoline tulemus.
Lisaks uuele identiteedile, mida kõrvalised karakterid kindlasti juurde vajasid, pakub uus antagonist Daemon võimaluse muuta vastaste käitumist, mis loob uut väljakutset ning annab põhjust võitlusesse uuesti aega investeerida, sest kuna see on lisapakk, siis mängijatel on juba tugevaks treenitud kogenud Aloy, kes enam niisama kergelt lahingus ei lange. On muidugi olemas ka uusi vastaseid, millest esimene on nimega Frost Claws, mis on karulaadne suurem ja ohtlikum robotelajas. Nad on küll tugevamad kui suurem osa põhimängust tuntud roboteid, kuid mängu meenutamisega tagasi tulnud oskused ei tee neist suuremat probleemi. Sellest olenemata on nad originaalsed jäärobotid, kelle abiga saab ka teisi vaenlaseid külmutada ning isiklikult meeldib see viis, kuidas nad otse Aloy poole jooksevad, läbi lume, vee ja puude.
Järgmine uus vastane on nimega Scorcher. Suured kassilaadsed päris kiiresti liikuvad robotid ei ole nii agressiivsed ja ohtlikud kui Frost Claws, kuid huvitav lisa sellest hoolimata. Muudetud võitlussüsteem teeb lahingud paremaks ning tõstab rohkem esile seiklusmängu kõrgel tasemel lahingud. DLC toob ka mõned uued relvad, siis need tegelikult ei ole vajalikud, sest ei erine olulisel määral olemasolevatest ning ainult lähenemisviisi muutusega on kõik lahingud kergelt võidetavad.
Põhimängule sarnaselt toimib missioonide ja kõrvalmissioonide osa, kus fännile on sisu ohtralt, arvestades, et see on tegelikult suhteliselt odav lisapkk tänapäevases standardis. Põhilugu annab palju uusi vaheklippe, mille kvaliteet on endiselt äärmiselt kõrge. Igasugune liikumine, animatsioonid ja emotsioonid on üks paremini tehtud üldse läbi videomängude, kus lisaks on muusika, häälnäitlemine ning imeline loodus. Audiovisaalne meistriteos igal juhul ja ilma kahtluseta.
Oluline parandus üldisele mängule tuleb uus oskuspuu lisamisest – The Traveller, mille eesmärk on mängija elu mugavamaks teha, mis oli üks oluline miinuspunkt minu põhimängu arvustuse juures. Üks asi näiteks, mida see oskuspuu lisab, on võime erinevaid asju korjata otse robotloomade seljast. Samuti muudab ka juhtimist ja käitumist ratsutamisel, muutes kogemust sujuvamaks ja mängijale paremaks. See ongi lisapaki tuum, mis on seotud erinevate pisikeste parendustega (osad tulevad ka ilma lisapakita), kus laiendatud lugu toob tagasi maitse selle põhimängu esmakogemusest. Kogu DLC annab kusagil 15 tundi mänguaega juurde, mis sisaldab siis kõikide uute asjade ära tegemist, mis on päris korraik kogus uut ja magusat igale fännile.
Hinne: DLC tõstab mängu hinde 9,5/10
+ Naeruväärselt hea kvaliteediga videomäng.
+ Audiovisaalne imeteos.
+ Vajalik uus oskuspuu lisamine.
+ Rahuldav uus lugu, mis lõpetab mõned lahtised otsad.
+ Mugavusparandused teevad ka põhimängu paremaks.