Tootja: Zillion Whales
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Playstation 4, Xbox One,
Ilmumisaeg: 15. september 2017
Toetaja: Zillion Whales
“Mushroom Wars 2” on oodatud järg 2009 aastal ilmunud “Mushroom Wars” nimelisele mängule, mis tuli ja läks üpris vaikselt, kuid hiljem kogus endale teatava kultusliku jälgijaskonna ning tõusis müügitabelite tippu PC ja telefonide versiooniga. Tegemist on dünaamilise reaalajas mängitava strateegiamänguga, mis on visuaalselt stiilne, sobilik igale vanusele ja arvutile ning peaks rahuldama ka kõige nõudlikuma oskusmängija vajadused. “Mushroom Wars 2” viib mängija ja sõbrad seenekuningriiki, mille on vallutanud väikesed rohelised pahatahtlikud seened, kes on kogu mängu vältel vastaspoole esindajaks. Mängija peab oma seenearmee abiga vallutatud lossid, tornid ja majad tagasi võitma.
Mäng nõuab palju strateegilist mõtlemist ning kiireid näppe ning seda mängitakse lühikestes lahingutes nagu enamus RTS žanri kuuluvad teosed. Mängija võtab endale seenekomandöri rolli, kelle kontrollida on terve suur armee. Komandör võib saata kõik sõdalased korraga ühte maja tagasi vallutama või ainult osaliselt jaotades erinevaid üksuseid lahinguväljal, kuidas olukorrad nõuavad. Tuleb arvestada ka sellega, et vaenlased ründavad samal ajal aktiivselt ja agressiivselt edasi. Huvitava lisana on lisatud uued kangelased, kes on justkui liidrid meeskonnale ning muidugi tugevamad kui tavalised sõdurid. Valida saab endale sobiva kangelase vastavalt mängustiili järgi, kuna nad kõik on unikaalsed ning neil on igal ühel oma hõim. Kangelaste hõimudeks on Shrooms, Proteus Aliens, Shii´Mori Amazons ja Grim Necomancers.
Zillion Whalesi poolt tehtud RTS oli koheselt planeeritud kui espordi võistlusmäng, mida isegi turundati läbi ESLi ja soojendusturniiride, kus jagati suuri summasid rahasid. Seega ei ole tegemist ainult üksikmängijale mõeldud tootega, vaid on sisseehitatud turniirid ja mitmikmängud, kampaaniad ja korralik co-op režiim. Proovides neid kõiki variante üksipulgi läbi, esmapilgul ei kogenud mitte midagi erilist peale üksikmängu, sest eeslkõige mitmikmänguna on kogu rõhk suunatud ka sinna. See mitmikmängu puudulik kogemus on arusaadav, sest mäng oli tollel momendil veel ilmumata ja mängijaid seal veel nii palju ei eksisteerinud, et maksimaalset naudingut oleks võimalik saada.
“Mushroom Wars” ja “Mushroom Wars 2” on võitnud palju auhindu nagu parim strateegia mäng 2016 WNCof ja parim mitmikmäng Indie Prize 2017. Seega on mäng juba ette kõrgelt hinnatud ja sellele ennustatakse hiiglaslikku mängijate hulka ja müügiedu. Põhimõtteliselt on mängija ainukene ülesanne juhtida oma sõjaväge lühikeste võitluste ajal, vallutades vastaste hooneid, mis nõuab strateegilist ressurside juhtimist, kiireid reflekse ja võimet jälgida korraga kuni tuhandeid üksusi. “Mushroom Wars 2” sisaldab neljast episoodilisest loost koosnevat kampaaniat, millest igaüks on 50 taset. Kohandatud mänguprogrammiga mitmikmängu režiim võimaldab mängijatel proovida uusi strateegiaid kuni kolme sõbraga kas kõik kõigi vastu või meeskonnatööl põhinevates võitlustes. Mängijad saavad mängida ka AI vastasega.
Enne mängu algust tuleb valida üks kangelane neljast kangelase seenehõimust – Shrooms hõmiust Rudo või Ayner, Proteus hõimust Marty’O või Cree, Shii’Moris hõimust Stella või Trini, Grims hõimust Pahom või Ankh. Igal hõimul on eraldi märgid ja erinevad oskused, mis iseloomulikud vastavele hõimule ja mida kohaldatakse teatud territooriumile või hoonetele. Olulisel kohal on spetsiaalsete võimete meeter, mida täidavad surnud sõdurite hinged, kes mängija käe läbi enda lõpu leiavad, seega mida rohkem mängija võitleb seda kiiremini on võimalik avada üks neljast oma tegelase oskusest. Erinevaid hooneidon kokku kolme tüüpi: külad, mis toodavad ühikuid; tornid, mis kaitsevad teatud raadiuses ja sepad mis loovad relvi, et muuta armee tugevamaks. Armee kontrollimisel on oluline silma peal hoida moraalimeetril, mis määrab tavasõdurite vastupidavuse ja tugevuse.
Külasid saab uuendada kolm korda ja mida kõrgem tase hoonel on seda rohkem ühikuid see toodab. Torne saab samuti kuni kolm korda täiendada, kus iga täiendamisega suureneb tornide kaitseraadius. Sepakoda kahjuks ei saa uuendada. Hooneid on võimalik ümber ehitada teist tüüpi hooneteks ja tagasi. Lahingus vastase alistamiseks tuleb mängijad laiendada oma mõju kaardil, kasvata armeed baaskülast, millest lahingut alustasid ja hõivates siis neutraalseid või vastaste hooneid. Iga võitluse jaoks on mitmeid võidutingimusi, millest põhilised on kõigi kaardil olevate hoonete hõivamine või konkreetsete vastaste hoonete vallutamine. Kokkuvõtteks on tegemist surejooniselt õnnestunud ja huvipakkuva strateegiamänguga, mis sobib nii nõrgematele arvutitele kui ka tänapäeva võimsatele arvutitele, olles samal ajal sobilik igale mängurile.
Mänguhinne : 9 /10
+ Massiivsed kaardid, kus saab korraga olla kuni 4000 üksust.
+ Kiirelt saab alustada ja sisse elada. Suur sügavus, kus oskused tulevad ajaga.
+ Optimeeritud igale masinale.
+ Optimeeritud iga võimaliku puldi jaoks.
+ Graafika on väga ilus LOW peal.
+ Unikaalne universum täis värvikaid tegelasi ja müstilist ajalugu.
+ Korralik co-op mänguviis.– Kaotab kiirelt võlu kui mitmikmäng liiga raske või kättesaamatu on.