ASA asus uurima Hello Gamesi “No Man’s Sky” reklaamikampaaniat

ASA ehk Advertising Standards Authority võttis uurimise alla “No Man’s Sky” reklaamikampaania, mis toimus enne mängu ilmumist ning info ja lubaduste eest, mis on hetkel mängu Steami lehel üleval.

Uurimine alustati peale mitmeid kaebuseid, mis olid seotud erinevate lubadustega mängu tootja poolt enne mängu ilmumist. ASA võib näiteks keelata valede reklaamide ilmumist, samuti võib eemaldada igasuguseid reklaame mis tahes veebilehtedelt (Google, Youtube jms) ning kui tootja ei kuuletu, siis võib ka trahvisummasid määrata.

147506053364
Pilt Steami lehelt, mis kujutab ebareaalseid asju.

Üks teema algatajaid oli Reddit kasutaja AzzerUK, kes tegi ka pika kokkuvõtte eelnevalt lubatud (müüki tulemise hetkel lubatud) funktsioonidest, mis hiljem tegelikult puudu olid. Samuti võttis ta ette hetkel üleval olevad PSN ja Steam poodide leheküljed, mis sisaldavad valesid videosid ja ekraanitõmmiseid.
ASA sõnul on nii Sony, Steam kui ka Hello Games kõik koos vastutavad ja andis ka äärmiselt pika nimekirja puudustest, mis on välja toodud.
Mõned puudused, mis on seoses ainult Steami leheküljega:
* UI disain
* Laeva käitumine lendamisel (formatsioonis, koos “kaaslasega”, maapinna lähedal jms)
* Loomade käitumine (karjas, keskkonna hävitamine, suhtlus keskkonnaga jms)
* Suurejoonelised kosmoselahingud
* Struktuurid, ehitised jms
* Voolav vesi
* “Galaxy warp” kiirus
* Mängu laadimise kiirus
* Sihtimise mehaanikad
* Loomade suurused
* Graafika suur erinevus
* Faktsioonide sõjad
* Mitmikmängu puudumine

Suurem osa kaebuseid on seotud faktiga, et kuni kaks päeva enne ilmumist oli teada, et tegemist on mitmikmänguga, kus on võimalik koos sõbraga seigelda, kui ainult üksteist ülesse leiab. Osadel mänguplaatidel oli mitmikmängu info üle kleebitud ning ametlikult pole kuni tänase päevani öeldud, et ei ole mitmikmäng. Esimene info mitmikmängu puudumise kohta tuli Sean Murray Twitteri lehelt ning Steam ja PSN eemaldasid 2 päeva enne ilmumist mitmikmängu sümboli, kuid 85% eeltellijatest said mängu teadmisega, et mitmikmäng on komplektis olemas.

ASA poole on varem pöördutud mitmete mängudega, eriti just EA ja Microsofti toodetega, kus eelnev informatsioon on olnud tugevalt eksitav, kuid nagu ASA esindaja rääkis, siis üldiselt saavad nad väga vähe teha, sest seotud on mitu erinevat suurt firmat ja rahvusvaheliselt erinevad reeglid on takistuseks. “No Man’s Sky” puhul on tegemist esmakordse juhtumiga, kus reklaamitud lubadused on sedavõrd erinevad reaalsest tootest ning ASA loodab Hello Gamesi näiteks tuua kõikidele teistele, kes tulevikus sedavõrd eksitavat kampaaniat planeerivad.

Trailer näitab asju, mida mängud tegelikult ei ole.

No Man’s Sky” on hästi vastuoluline mäng, mis oli aasta üks oodatumaid ning nüüd üks vihatumaid. GameStop andis kaks nädalat peale mängu ilmumist teada, et inimeste soov mäng tagasi viia või kasutatuna maha müüa on nende jaoks erakordselt kõrge nii värskelt ilmunud mängu kohta. Suurest negatiivsest vastukajast hakkasid Steam ja Sony ka kiirelt raha tagasi andma, kuid nagu hiljem selgus, siis Sony käest raha tagasi saada on pea ilmvõimatu.
Sony esindaja Tokyo Game Show festivalil ütles, et mõistab mängurite muresid ning suunas süü Hello Gamesi poole, et nemad tegid sedavõrd ebarealistliku reklaamikampaania. Samal ajal Sony ise on mängu üks tootjatest ning Blu-Ray plaadi levitaja.

Allikas: Eurogamer.net
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar