Kas keegi veel mäletab, kui Assassin’s Creed oli originaalne ja huvitav? Vähesed mäletavad ning tundub, et ka Ubisoft ise hakkab seda unustama. On hetkel juba selge, et aasta 2016 ei ilmu ühtegi Assassin’s Creed mängu, mille eesmärk pidi olema frantsiisi reboot. Detsembris 2015 Ubisoft registreeris “Assassin’s Creed Collection“, mille eesmärk on fännidele meelde tuletada häid alguseaegu.
Hetkel kogu info, mida teatakse on 4chan postitus, mis väidetavalt lekitas informatsiooni Ubisofti plaanide kohta tulevikus, just otseselt seotus Assassin’s Creed seeriaga.
11. Uus peategelane koos uue triloogiaga
“You play as a slave or ex-slave. He looks a lot like Altair, but with a darker skin. He is not edgy, from my understanding. He’s a nobody that barely speaks […] There are talks about making a trilogy of this same character.”
See lekkinud info tekitab pildi, kus Ubisoft vaatas üle viimase kuue aasta tulemused ja analüüsid ning seejärel sai aru, et oleks hea minna tagasi esimese Ezio triloogia juurde, kus mängijaid said nautida ühe karakteri arengut läbi mitme erineva mängu. Samuti mäletatakse “Freedom Cry” DLC lisa “Black Flag” mängule, kus endine ori Adewale oli fännide kiituse ja tulihingelise poolehoiu võitja, kui üks liiga vähe kasutatud karaktereid.
Fännidele anda seda, mida nad soovivad on ohtlik, kuid see ei pea alati nii olema. Ubisoft on ennegi teinud imesid (ja soperdisi), seega ei tasu kogu lootust minema visata.
10. Online mitmikmäng ning co-op variandid on lähitulevikus unustatud
Saab vist öelda, et Ubisoft lõpuks võttis kuulda. Eelmise aasta lõpus ilmunud “Syndicate” oli Assassin’s Creed seeria jaoks sama, mis “The Force Awakens” Star Wars seeriale – kahjude kontroll. Mõlemad ei hiilanud just millegagi, kuid olid piisavalt hästi tehtud, et fännid oleksid rahul ning annavad võimaluse minna uues suunas, et teha asju paremini. 2014 oli suur madalpunkt, sest “Unity” sai palju halba kriitikat ning fännid ei olnud rahul. Veider online osa, palju vigu, igav lugu ja veel muud mitte märkimisväärset probleemi.
Terve “uus ja vägev online kogemus” millega “Unity” mänguritele maha müüdi ei töötanud ning seda kohe üldsegi mitte. Kes mäletab sellist vähetuntud pärli nagu “Tenchu z”, mis proovis teha sama asja ning ka seal see ei õnnestunud. Tundub, et asi on pigem selles, et grupp inimesi ei suuda jääda märkamatuks, kui seltskonnas on alati see üks mängija, kes lamavat valvurit peab teabaggima. Sellega sai see “Syndicate” juurest eemaldatud ning nagu lekkinud postitus ütleb:
“online (COOP) is completely cut from the series for the time being. Not sure it will ever come back, to be honest.”
9. Skaudi ümbrust enda lemmikloomaga – kotkaga!
Ubisoft proovib koheselt iga funktsiooni viia mitmesse oma uute mängu. Samasugune lisa on tulemas “Far Cry Primal” mängus ning tegemisel on ka “Eagle Flight” Playstation VR peale, seega tasub hakata ennast juba varakult harjutama, sest tegemist saab olema ühe keskse funktsiooniga uues AC mängus.
2016 ilmub ka mäng “Wild“, mis laseb kontrollida ja liikuda ringi loomadega, sealhulgas ka kotkas, seega tundub, et 2016 aasta esimene teema on juba selgunud.
8. Täiesti uus ronimise mehhaanika, uus tekstuur?
Kui “Unity” ilmus ja esimesed mängimise videod liikuma hakkasid, siis ilus välimus ei suutnud peita samu vanu mehhaanikaid, mida kasutati alates esimest mängust saati. Ilma mängu ise proovimata, sai suhteliselt täpselt öelda, et mis tunne on liikuda, hüpata, ronida ning kui kui igav on tegelikult käsivõitlus.
“The world is made from scratch. No recycling. The only recycling is animation and even then, this one will change most of it. As far as recycling goes, this next one will have the least amount of it.”
Peab tunnistama, et “Syndicate” tõi teatavast värkust hobukaarikutega ning eriti brutaalse käsivõitlusega, siis nagu lekkinud info ütleb, tuleb uues mängus kõik täiesti uus ja uue mootoriga. Jääb üle ainult loota, et uus ei tähenda seda “uut”, millega meile kõigile “Watch Dogs” maha müüdi.
7. Kaart, mis on kolm korda suurem kui “Black Flag” ja ilma laadimiseta?
Avatud maailmaga mängud ei ole enam uus asi, kuid alguseaegadel oli pikk laadimine vajalik, et iga kui viimne piksel oleks kindlasti olemas. “Unity” langes isegi ohviks suurtele laadimisaegadele ning hetkel, kui lekitatud informatsioon väidab, et mängimine ja liikumine saab olema voolav ja veatu, siis on seda raske uskuda. Ei ole keeruline näha sujuvust, kui liikuda ringi liikudes, kuid kuidas toimub mäng siis, kui on vaja teha nö “kiire reisimine”?
Saab alati kasutada “GTA V” visuaalset trikki, millega liiguti ühest tsoonist teise, kuid eks iga tegija proovib olla originaalne. See oleks olnud hea lahendus näiteks “Syndicate” juures, kui vahetasid Jacobi ja Evie vahel, kuid kahjuks oli must ekraan hoopis.
6. Me endiselt ei saa Jaapanit! Pigem liigume enne Kreekasse!
Septembris liikusid kõlakad, et uus Assassin’s Creed mäng tuleb Jaapanis, kuid see on vähetõenäoline. Lekkinud informatsioon pigem suunab Kreeka ja Rooma poole, kust viimast sai juba kasutada kui ühte põhilist kohta “Brotherhood” mängus.
“The original game included Greece, which you can travel to. But it was cut from the game due to scale issues [so] they might explore Greece/Rome next.”
5. Siseruumide kasutamine kõrval missioonideks!
Assassin’s Creed on üks neist mängudest, mis pole kunagi osanud ära kasutada majade siseruume. “Assassin’s Creed III” kasutas majadest läbi liikumist kui kiirema liikumise võimalust ning “Unity” paigutas palju sihtmärke luksuslikesse majadesse, kuid mitte kordagi pole mängumehhaanika muutunud, kui siseneb majja.
Näiteks “Splinter Cell” mängus on “split-jump” mehhaanika ning “Tenchu Z” lubab lakke ennast kinnitada, kuid AC siseneb majja lihtsalt niisama.
Uus informatsioon lubab, et majade sisemused pole enam niisama, vaid reaalselt osa mängust ning juba hakkab pea tööle, et kas ei oleks tore kui põgened majja välise võitluse eest, et saada lisafunktsioone väiksemas ruumis, nagu korralik palgamõrvar.
4. 2017 on ilmumisaasta
Varasemalt juba mainisime, et Ubisoft võtab aasta aega, et leida õige suund AC seeria jaoks. Tundub, et on plaan minna taaskord kahe-aastase plaani peale, mis on teinud imet “Far Cry” seeria puhul ning toimis suurepäraselt ka kahe esimese Assassin’s Creed mängu puhul. See on piisavalt aega, fännidel oleks aega mängu nautida ning tegijatel vead leida ja need parandada.
3. Sihivatakse “Witcher 3” kvaliteedi poole
Kui on üks mäng konsoolide peal, mis kirjeldab kõike positiivset, siis selleks on “The Witcher 3: Wild Hunt” – imeilus graafika, suurepärased karakterid, läbimõeldud tempo ning parim kogemus nii võitluses kui ka avastamises. Lekkinud info räägib, et sihitakse taoliste eesmärkide poole, kuid võitlus oleks vaba progressiooniga ning tunne rohkem seiklusrikkam.
Parem võitlus, hobused on tagasi, laevad on tagasi ning vihjati ka sellele, et “Black Flag” meeskond on üleande enda peale võtnud.
Suurim fookus on kõrvalmissioonidel ning väikeste rollimänguliste elementide arendamisel ja kokkuviimisel tegevustikuga.
2. Narratiiv on fookuse keskpunt!
Assassin’s Creed mängude senine valem on väga lihtne ning seda heameelega keegi muutma ei plaani hakata, kuid üksluisus tõrjub ning fännid on väsinud. Uue protagonisti loomine ei ole kerge tegu ning luua täiesti uus mütoloogia, uus lugu, keskkond, kõrvaltegelased ning teha see veel huvitavaks on suhteliselt võimatu või väga suurte kokkulangemiste jada. Uus identiteed, mida luuakse, peaks olema arenemas läbi mitme mängu ning esimene plaan pidavat olema 100 tundi ekraaniaega, läbi kolme loo. Selline lähenemine on mõnus, riskantne ning võib-olla selle frantsiisi päästja/hukutaja.
1. Eellugu/reboot/järg toimub Egiptuses!
Ajalooliselt kõige enam vabadust andev ajastu on sobiv uueks alguseks. Visuaalide, tegelaste ja lugude jaoks on materjali hulgaliselt ning kes ei sooviks püramiides liikuda või nende peal turnida. Asja teeb huvitavaks see, et varasemalt paika pandud mütoloogia ütleb, et selles ajastus polnud veel ei vennaskonda ega templirüütleid, seega kas tegemist saaks olla vennaskonna loomisega? Templirüütlite loomine? Kas üldse palgamõrvarid on sellisell kohal, nagu varasemalt? Spekuleerimine on lõbus asi, kuid ega tegelikult muud ei saa teha, kui oodata ja vaadata, kuhu suunas asi liigub.
Kui oluline see kogu info on? Saame öelda, et samal ajal eelmisel aastal, sama allikas ütles kõik ära “Syndicate” kohta, mida oli vaja teada ning kõik oligi täpselt selliselt. Loodame, et see on selliselt ka seekord.