ARVUSTUS | “Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy”

Atelier Ryza 2

Tootja: Koei Tecmo, Gust
Lavastaja: 
Junzo Hosoi
Platvormid: 
Playstation 4, Playstation 5, Mac, PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
26. jaanuar 2021
Toetaja: 
Koei Tecmo

 

Elus on kolm kindlat asja: Surm, maksud ja iga-aastane “Atelieri” frantsiisi mäng. Sel aastal ilmus järg esimesele Ryza osale, mida kirjeldasin kui üht “tugevaimat sissekannet terves seeria ajaloos”. “Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy” arvustus uurib, kas see mäng suudab juba ette antud lati veelgi kaugemale nihutada?

Atelieri mängud erinevad tavalistest Jaapani rollimängudest selle poolest, et kui tavaliselt on põhiprobleemiks “suur paha jumal, kelle alistamiseks on vaja sõpruse ülimat jõudu”, siis nendes Gusti iga-aastastes teostes keskendutakse rohkem tegelastele ning nende igapäevastele muredele. Seetõttu tekib mängijal suurem side tegelastega, olgu nendeks kas pea- või kõrvaltegelased. Mitte ükski karakter pole kõrvale jäetud. Kuigi võib tekkida kahtlusi, et kas teose üleüldine lugu ei kannata selle tõttu, ei pea absoluutselt muret tundma – kõik need väikesed kõrvalpõiked ning tegelastele keskendumine on looga suurepäraselt ja selgelt seotud. Pean ka ära märkima, et kuigi vanemates Atelieri teostes oli olemas päevalimiit, et lugu läbi teha, siis siin see puudub. Kogu lugu on läbitav omas tempos ning ei pea arvutama, mitu päeva on mängijal järgi, et teha neli pommi.

Atelier Ryza 2
Atelier Ryza 2 arvustus

Seekordseks peategelaseks on juba tuttav Reisalin Stout ehk RyzaRyza on nüüdseks kolm aastat vanem ning tunnustatud alkeemik, mistõttu saab lugu alguse sellega, et talle antakse Kurkeni saare vanema poolt missioon uurida üht müstilist kivi. See viib ta uuesti kokku oma vanade sõprade Klaudia, Lenti ja Teoga ning ei puudu ka uued näod. Kahjuks on mõni vanem tegelane unustatud ning neid mainitakse ainult kaudselt. Narratiiv on üdini pinev ning tõmbas mul nii mõneski kohas silma niiskeks.

Alkeemiasüsteem on umbes samasugune nagu eelmises Ryza mängus. Taaskord on meil selleks võrestik. Sinna saab lisada koostisosi kas ise või isegi automaatselt. Lisaks sellele on võimalik uusi retsepte avastada mitte ühte asja sada viiskümmend korda uuesti tehes, vaid lisades kindla aine kindlasse kohta selles võres.  Uuendusena on võimalik retsepte lahti lukustada läbi traditsioonilise rollimängu oskuspuu, millesse kogemuspunkte sisse pumbates saab lahti erinevaid uusi asju, mida sünteesida. Tegemist on huvitava ja värske süsteemiga juba aastaid vanas seerias.

Atelier Ryza 2
Atelier Ryza 2 arvustus

Lisaks igasuguste asjade tegemistele on vahepeal vaja ka mööda maailma ringi rännates vastastele kere peale anda. Atelier Ryza on taaskord käigupõhise võitlussüsteemigamida on tugevalt uuendatud. Kui ekraani vasakul poolel olev ikoon jõuab käigupunktini, siis on vaja otsustada kiirelt, sest enam ei jää aeg seisma. Korraga saab võidelda kolm tegelast. Erinevate asjade kasutamisel või vastastele tavaliste rünnakutega kere peale andes saab mängija APd, mida saab kasutada kas oskuste valla päästmiseks või hoopis enda Taktikataseme suurendamiseks, et lüüa korraga mitu korda ning teha rohkem haiget. Võitlussüsteem on lisaks palju rohkem mängija poolt kontrollitud- näiteks ei tee tegelane ise automaatselt kombot, vaid peab ise manuaalselt nuppe vajutama. Lisaks saab mängija ka perfektsel ajal ise blokeerida, et vähem haiget saada. Võitlused olid seetõttu huvitavad ning ma ei saanudki enam vaenlaste korra ajal pulti käest panna, et sotsiaalmeedias toimuvat kontrollida.

Atelier Ryza 2 arvustus

Audiovisuaalne pool teosel on vapustav. Muusika poole pealt on Gust alati teadnud, kuidas luua just seda õiget meloodiat, mis paneb paika õhkkonna antud olukorras. Graafilise poole pealt on aga näha suuri muutusi võrreldes varasemate seeria sissekannetega, kuna nii kasutajaliides kui ka üleüldiselt tegelaste mudelid; alad, kus mängija rändab ning erinevad vaenlased näevad lihtsalt head välja. Suurt rõhku on pandud mängijat ümbritsevale maailmale, kuna kõik kohad on kontrastsed ning esiletoodud varjud loovad silmale ilusa vaate.

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy” on vaimustav järg juba niigi heale esimesele osale. Ootan huviga, mis suunda liigub triloogia viimane mäng ning mis peale Ryza seiklusi edasi juhtub. Tegemist on kindlasti ühe parima sissekandega terves frantsiisis ning oleks patt seda mitte mängida, kui oled tavaline Jaapani rollimängude entusiast.

Hinne: 9/10

+Ülimalt hästi kirjutatud tegelased.
+Narrtiivi ja mängu enda tempo on väga head
+Muusika on fenomenaalne
+Visuaalselt fantastiline
+Tipptasemel häälnäitlemine
+Palju teha peale teose lõppu

-Esineb väikeseid viperusi

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar