“Call of Duty: WWII” saabub homme ja sellega algab ka e-spordi hooaeg!

Activision panustab uude Call of Duty mängu rohkem aega ja raha kui seda paari viimase COD väljalaskega ning seda heal põhjusel – “Call of Duty: WWII” on see, mida fännid on küsinud. Tegevustik liigub tagasi aega, kus ei joosta enam mööda seina ega lennata ringi ulmelise tehnika abiga kusagil kosmosejaamas, vaid ollakse põlvini mudas ajal, mil mehed pidid kasutama mõistust, toorest jõudu ja lihtsaid mehaanilisi relvi. (Kindlasti lugege lõpuni, sest seal arutame ka Eesti meeskondade tegevusi ja plaane)

Paar päeva tagasi tehti teatavaks ka järgmise e-spordi hooaja eelarved ja plaanid, mille krooniks on CODWL (Call of Duty World League) auhinnafonidgaorienteeruvalt 5 miljonit eurot (summa alles kasvab). Hooaeg on avatud kõikidele soovijatele, sest avatud turniire peetakse üle maailma ja nii füüsiliselt kui läbi online keskkonna. Suured finaalid toimuvad järgmise aasta teises pooles.

Kõik algab juba homme, 3. novembril, kui mäng ametlikult ilmub. Ülesse on seatud online liidrite tabel kolmes regioonis – Põhja-Ameerika, Euroopa ja Aasia. Kõik mängijad saavad koguda CWL Pro Points (Call of Duty World League professionaalmängija punktid) läbi igapäevase mängimise, kus 35 on maksimaalne päevane summa. Iga võit annab 5 punkti ja päeva esimene võit on 10 ekstra punkti. Selliselt areneb liidrite nimistu, mis määrab näiteks MLG (Master League Gaming) Gamebattles 2K turniiril mängijad, kuid mitte ainult.

Turniirid toimuvad regulaarse intervalliga, kus on jagamisel orienteeruvalt 2000 CWL punkti. Meeskonnad, kes koguvad piisavalt punkte kvalifitseeruvad CWL Global Open üritustele, millest esimene on juba Dallases Texase osariigis USAs 8-10 detsember. Võitja seal viib koju 200 000 dollarit ning oodata on üle 160 meeskonna. Järgmised üritused selguvad Dallase lahtistel, kuid kokku on neid kuus, igal ühel 200 000 dollarit jagamisel ja need kõik on USA pinnal.

Samal ajal on veel CWL Pro League, mis alustab 23. jaanuaril 2018. Iga teisipäev, kolmapäev ja neljapäev toimuvad regulaarsed turniirid, kust parimad kvalifitseeruvad esimese astme play-offi. Kokku on 10 kohta Põhja-Ameerika jaoks, 5 kohta Euroopa meeskondade jaoks ja 1 Aasia jaoks. Seal on 200 000 dollarit iga regiooni astme jaoks ja 500 000 dollarit esimese astme play-offi jaoks. Kaotajate jaoks on olemas veel teise astme play-offid, kust on võimalik tulla tagasi, et üldvõit koju tuua. Sinna hiljem liituvad parimad parimad esimest asmtest ja jagamiseks läheb veel 700 000 dollarit. Süsteem tundub keeruline? Pole hullu – see on globaalne ettevõtmine, seega peabki olema.

Kui eelmised liigad on domineeritud juba tuttavate nimede ja professionaalsete mängijate poolt, siis CWL National Circuit pakub võimaluse igale meeskonnale üle maailma enda oskuseid näidata ja suurtega liituda. Kokku on kaheksa eraldi liigat  – USA, Kanada, UK, Hispaania, Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa and Austraalia. Iga liiga võtab kuni kaheksa parimat antud regioonist, pakkudes auhindadeks CWL punkte, raha ja makstud reisi lähimale suurele Global Open offline turniirile. Need kõik mängitakse ONLINE (seega pange vaim valmis) valitud reedetele, kus lõpuks neli parimat lahendavad asja finaalides. Formaat on single round robin. Parim meeskond saab 3000 punkti, 1000 dollarit ja makstud reisi LAN üritusele. Täpsemad reeglid tulevad peagi.

See kõik eelmine ei ole muidugi veel kõik. Kokku jagatakse üle 5 miljoni euro läbi mitmete liigade, kus võitja viib lõpuks koju orienteeruvalt 1,5 miljonit dollarit. MLG on küll suurim ja ametlik, siis on sadu (kui mitte tuhandeid) teisi online ja offline turniirne, mis pakuvad rahalisi ja muid auhindu. Kohalikul maastikul on Mustamäe keskuses asuv X Game Room loonud endale Call of Duty meeskonna, kes alustab enda teekonda samuti juba homme. Lisaks harjutamisele ja võistlemisele CWL punktide peale online, toimub homme The Esports Hub vahendusel “Call of Duty: WII” soojendusturniir, mis avatud kõikidele. Auhinnaks on 100 naela, mis eelmise jutuga võrreldes on kahvatu number, kuid alustamiseks ideaalne koht.

XGR Gaming meeskond sisaldab järgmiseid nimesid: Sten ”charmy_zeke” Teino, Ragnar ”The-P2inkiller” Rästas, Karl ”Heraldiinius” Noor ja Ron ”ronzeus” Mamers (Kapten). Turniiri info ja reeglid on saadaval SIIN. Meie kohaliku meeskonna esitlust ja edu (või põrumist) saab vaadata läbi Twitchi SIIT või minna füüsiliselt kohapeale X Game Room poolt igal reedel toimuvale Gamers Night üritusele. Seal on võimalik mängijatele kohapeal kaasa elada ja üle kõrvade anda kui lolle vigu teevad. Facebookist antud ürituse kohta infot leiab SIIT!

 

Homme algab palju üritusi. Interneist otsides suutsin leida üle viiekümne erineva ainult meie väikese Eesti lähiümbruses, seega kõik huvilised, pange masinad ja meeskonnad valmis – tuleb korralik e-spordi hooaeg. Call of Duty on meie mäng, seega on aeg ennast kaardile saada. Meie proovime silma peal hoida ja kindlasti teada, mida kohalikud meeskonnad planeerivad ja kust osa võetakse.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar