Eile võtsid mõõtu Eesti ja Läti e-sportlased Coca-Cola Plaza kinosaalis.

Eile toimus E-spordi Õhtu Coca-Cola Plaza kinosaalis, kus huvilised said enda oskused proovile panna Eesti ja Läti parimate mänguritega. Võistlused toimusid järgmistes mängudes: “Tekken 7″, “Fifa 18”, “Dragon Ball Fighterz”, “Rocket League” ja “Beat Saber“.

Enne kui räägin üritusest lähemalt, siis tänaksin kõiki, kes seda korraldada aitasid. Forum Cinemas muidugi esimesena, sest ilma selle partnerluseta ei oleks see olnud võimalik ning mitte igaüks ei võta endale e-spordiga seotud riske. Tänan X Game Roomi meeskonda, et toetasid tehnikaga, jõuga ning “Fifa 18″ ja “Rocket League” turniiriga. Tänan Futuruumi sõbralikke virtuaalse mängutoa eestvedajaid, et võtsid vaevaks proovida “Beat Saberi” esindamist. Lõpuks peab tänama ka meie partnereid Gamestar.ee, Playstation Eesti ja Mänguarvutid.ee, et võitjate jaoks natukene auhindu võimaldasid.

Kõige populaarsemaks mänguks osutus “Tekken 7”, mis peale viimast Balti turniiri jättis paljud mängijad soovima rohkem. Eesti võit ei sobinud Läti ja Leedu mängijatele ning eile turniir oli ideaalne võimalus ennast lunastada, kuid kahjuks (või õnneks) läksid asjad nagu oleks võinud ennustada. Eesti hetkeline esinumber Rasmus “Raskkii” Iila võitis kõiki vastaseid mängleva kergusega ning garanteeris sellega endale järjekordse ilusa ja suure karika. Endale väikeseks üllatuseks kogu sahina keskel leidsin ennast finaalist, kus täna veel Rasmusele eriliseks väljakutseks ei olnud, kuid teekonnal sinnani läksin läbi paljudest Läti mängijatest. Kolmas koht kuulus Läti esindajale mängurinimega MagicTea. Kogu turniiri käekäik on nähtav siit: https://challonge.com/s6ydv1pk

Fifa 18” turniiril olid olemas põhilised nimed Eestis, kes selles mängus domineerivad ning võitjana tuli välja Henry William Heinola. Teine koht kuulus Andreas Jass Valdarule, kes kaotas finaalis 2-3 ning kolmas ja viimane auhinnaline medal läks Oliver Savolainenile. Neljas koht läks värskele XGR E-sport värbatule Heiti Helile, kes loodetavasti leiab uues meeskonnas uue motivatsiooni. Turniiri kõik kohad ei saanud seekord küll täidetud, kuid loodetavasti järgmistel kordadel leiame uut ja värsket verd, kes tuntud nimed higistama panevad. Kogu turniiri käekäik on nähtav siit: https://challonge.com/ada8boga

Rocket League” ja “Dragon Ball FighterZ” olid üllatuslikult vähe populaarsed, millest tulenevalt ei olnud nendes ka sedavõrd suurt lahingut. “Dragon Ball FighterZ” kuulus oodatult täielikult Videogamers.eu E-sport meeskonnale, kus esimese ja suurima trofee võttis Art “BacklotScum” Simson. Teine koht käks meeskonna värskeimale liikmele Danel “eiolekassi” Kungla ning kolmas koht Raiko “Jackler” Puust (veider on endast kolmandas isikus kirjutada). Tänaksin siin ka ainukest SAD meeskonna esindajat WhiteFangRexi, et siiski kohale jõudis ja Rein “Zero” Tammekanda, et mängude vahelistel hetkedel aitas ürituse tegemisel kaasa. “Rocket League” 2vs2 turniiri pani kinni SacredBlueRockets, kes alistas finaalis Kipsik E-sporti 3-0. Kolmandana lõpetas XGR E-sport. 

Kogu ürituse ajal oli fuajees võimalik enda oskuseid proovida äärmiselt populaarses virtuaalreaalsuse videomängus “Beat Saber“, kus suvaliselt valitud laulus tuli punktide peale mängida. Parima tulemuse õhtu lõpuks sai huvitava nimega mängija Taunugrupp OÜ. Selle tegevuse korraldaja Futuruumi tegemistel saab silma peal hoida siin: https://futuruum.ee/.

Üldiselt olen ettevõtmisega rahul ning inimeste kommentaarid olid head. Tõsi, meil oli tehnilisi probleeme, mille kallal tegeleda ning läksime 29 minutit planeeritud ajakavast üle, kuid on selge, et selline puhas e-sport on midagi, mida inimesed soovivad. Kas, kuidas ja millal midagi sellist uuesti teeme on hetkel lahtine, kuid nüüd teame selgelt, et mis tuleb paremini teha.

Tänan uuesti kõiki partnereid ja osavõtjaid. Oli tempokas ja meeldejääv õhtu.

Ürituse fotogalerii on leitav siit: http://videogamers.eu/uudis/galerii-e-spordi-ohtu-coca-cola-plazas-30-juunil-2018/

 

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar