EVAL: Jaanus Mooras Belgias taas poodiumi kõrgeimal astmel!

13. augustil jätkus EVAL GP2 2017 hooaeg, kui peeti ära järjekordne etapp, sedapuhku Belgias. Vabatreeningute järgi võis edukat nädalavahetust oodata SP Racingu poolelt. Kuid nii see siiski ei läinud ja taaskord pakkus see sõit meile uusi mehi poodiumil ning lootust näha tiitliheitluse minekut kuni viimase etapini välja.

Kvalifikatsioonis näitas head minekut Elari Tõnström, kes lõpuks ka võitis kvalifikatsiooni, seda vaid 0,004 sekundiga oma lähima rivaali Jaanus Moorase ees. Kuid peale põhjalikke videokordusi eelmiselt etapilt, leidsid kohtunikud peale etappi, et Jaanus Mooras eksis Ungaris reegli vastu, mis tõlgendab rajalt lahkumist ehk 4 rattaga valgetest joontest välja kaldumist. Sama reegli vastu eksisid kahjuks ka mitmed teised sõitjad, kes samuti paar kohta peale Belgia kvalifikatsooni konkurentidele olid sunnitud loovutama.

Start oli taas ilus ja puhas ning keegi rajapervele esimestes kurvides ei jäänud. Stardis jäi ohtlikult karpi Elari Tõnström, kellest suutis algselt mööduda Joosep Pukk ning kohe Eau Rouges ka uustulnuk Karmo Kull. Kuid Elari siiski suutis oma teise koha mõneks ajaks säilitada. Just nimelt mõneks ajaks, sest juba teisel ringil hakkasid tiitlipretendendi masinat vaevama tehnilised probleemid ning spin esimese sektori lõpus tähendas seda, et Elari sõit oli sisuliselt juba sõidetud. Katkise autoga oli vaja sõita sisuliselt terve ring, et jõuda turvaliselt boksi. Õnneks SP Racingu mehaanikud andsid endast maximumi ning Elari sai peagi taas rajale naasta, et püüda vähemalt mõndagi punkti. Jaanus Mooras, kes startis peale karistust sootuks kuuendalt kohalt, tegi aga supper stardi ja esimese ringi järel oli juba kolmas. Teisel ringil, kui ta nägi, et tema peamine konkurent Elari raja ääres seisab, sai ta aru, et nüüd on vaja nõelata, ning läks püüdma liidrit Joosep Pukki. Võttis aega ainult 3 ringi kuni Pukk surve all eksis, ning edasi oli Jaanus Moorasel vaja vaid vormistada.

Selle etapi suurüllatus oli kindlasti Joosep Pukk, kes suutis kuni sõidu lõpuni teisest kohast küünte ja hammastega kinni hoida ning ületada lõpujoon Moorase järel teisena. Ka kolmanda koha sai mõnes mõttes üllatusmees. Morten Kuul on iga sõiduga üha enam kiirust leidmas, ning juba Silverstone’is nägime, et see poiss võib peagi end poodiumikohalt leida. Seekord tal see lõpuks õnnestus ning suutis enda selja taha jätta sellised vanad kogenud sõitjad nagu Kalle Palmre ning Tarmo Sootsi. Morten ise võttis pressikonverentil enda sõidu kokku nii: “Super hea sõit oli ja sain hakkama sellega, mida olen juba tükk aega oodanud. 3. koht ehk koht poodiumil. Alguses jagasin maid Tarmoga kuid peagi õnnestus mööda sõita ning peale seda Tarmo mulle enam ohtlikuks ei saanud. Viimases ringil kaldusin natuke liiva peale ja sellega ajasin olukorra Palmrega päris ärevaks, kuid sain ilusti ukse kinni löödud Palmre ees ja napi eduga enne teda üle finišijoone tuldud.” Viiendana tuli üle lõpujoone nagu öeldud Tarmo Soots, kuuendana debüdant Karmo Kull, seitsmendana Edvin Getko ning kaheksanda koha väga vajalikud punktid napsas endale ebaõnnesõdur Elari Tõnström. Top10 lõpetasid Jarek Jannait ja Jüri Runin.

Nüüd on sõitjad suundumas taas väga traditsioonilisele, hooaja kiireimale rajale, Monzasse! Kas on veel keegi uus ja julge, kes tahaks maitsta šampust poodiumil? Ning kas Jaanus Mooras suudab Elari Tõnströmile veelgi punktitabelis läheneda? Need küsimused saavad loodetavasti vastuse 27. augustil, kell 19:00, kui sõidetakse ära hooaja kümnes etapp, Itaalia kurikuulsal Monza ringrajal!

Allikas: http://www.eval-liiga.net
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar