Playstation Experience 2015 pakkus ka üpris pika “Far Cry Primal” mänguvideo ning tegijate enda kommentaarid. Uus lisa “Far Cry” seeriasse viib mängija tagasi kiviaega, kus protagonist on ei keegi muu kui koopamees. Võiks oodata, et sellise narratiiviga ei ole mängul pakkuda mitte midagi uut, kuid hoopis vastupidi – on päris palju uusi funktsioone ja lisasid ning muidugi on olemas ka palju vanu ja tuntuid.
Ubisoft on pannud suurt rõhku ajaloolisele aspektile. Terve mängu keel on tolle ajastu kõne, mis on kõikide keelte alge. See ei ole ainukene asi, mis on ajalooliselt täpne – on panudud suurt rõhku visuaalsetele detailidele, mis tegijate endi sõnul on võetud parimate ekspertide uurimustöödest. Loomade suurused, käitumised ning isegi taimed on tehtud selliselt nagu need oleksid sellel ajal olnud. Pöörame nüüd oma tähelepanu seitsmele uuele aspektile, mida see mäng pakub.
Kõige esimene ja võib-olla kõige olulisem osa selle mängu juures on loomade taltsutamine, sest sellest oskusest sõltub ellujäämine. Inimene üksinda selles mängus ei ole väga suuteline, seega teravate hammastega sõpru on tarvis. Kokku on mängus 17 erinevat looma, keda on võimalik enda tahtele allutada ning nagu “Far Cry” seeriale kohane, siis see on oskus, mida saab arendada. Sellest arendamisest sõltub, kas mängija on suuteline teatud loomi endale allutama või mitte.
Kui loomad on taltsutatud, siis nad käituvad selliselt, nagu peremehe jaoks on sobilik. Soovi korral saab koos loomade abiga püüda suuremaid saake ning pidada lahinguid teiste koopainimeste klannidega. Peab pidama meeles, et kui loom ära sureb, siis tagasi teda enam ei saa, vaid tuleb leida uus ning kõik uuesti treenida. Samuti ei tohiks unustada, et ka teised klannid kasutavad suuri loomi nagu karud, et Sind eemale hoida.
Binokkel on sellest mängus kadunud, kuid selle asemel on öökull, kellega saab lennata ringi. Linnu abiga saab kaarti avastada, vaenlaseid märkida, sihtmärke leida ning isegi rünnata, kui on selline soov.
Ajakohased relvad on kõik olemas – kivid, odad, vibud ja muud variandid neist relvadest, kuid mis meelde jääb on ikka mesilaste pomm. Selle abiga on vastaseid võimalik häirida piisavalt kaua, et nad siis maha võtta – kas siis ise või lasta seda teha mõnel loomal.
Tuli ei ole mitte midagi uut mitte üheski mängus, kuid siin seikluses on see eriti prominantsel kohal. Terve keskkond on eriti hästi süttiv ning kui loomarasva on võtta, siis saab kõik asjad maha põletada – KÕIK. Lisaks on tuli ja nool surmav kombinatsioon ning kuna siin mängus on puudu raadiotornid, mida maha võtta, siis on hoopis suured lõkked, mis tuleb süüdata.
Milleks vaja tanke, kui saab sõita mammutiga? Ainult see väikene funktsioon on piisavalt huvitav, et tekiks soov seda mängida vähemalt korra. Mammuti abiga saab vastasest üle joosta, rünnata vaenlaste külasid ja veel muud ja magusat. Selle jaoks tuleb endale ainult mammut leida.
“Far Cry Primal” on ilus mäng, selles ei ole kahtlust. Terve tegevustik on keset loodust, millel on värskendav mõju – ei asfalti, ei plastmassi, ei betooni ega terast, ainult rohelised lehed ja suured puud. See looduslik keskkond on midagi, millele keskenduda, kui mängu algusest kuni lõpuni vaikselt nautida.
Muidugi on olemas mängus ka kõik tuntud Far Cry funktsioonid nagu oskuste arendamine, grapple ning veel palju palju tuttavat, mis garanteerib, et ei unustaks ära, mida tegelikult mängitakse. “Far Cry Primal” ilmub juba 26. veebruar.
Allikas: Digitalland, Eurogamer, Playstation Experience, The Game Awards 15
Jäta kommentaar: