Intervjuu TTÜ LAN e-Sport peakorraldajaga – Andreas Nagel

6.-8. november toimus juba kuueteistkümnes TTÜ e-Sport üritus nimega TTÜ LAN, mis on muutunud LanParty lipulaevaks ja arvutimänguürituse sünonüümiks. 2007. aastal alanud kolm korda aastas toimuva traditsiooni võttis sellel sügisel üle hakkaja Andreas Nagel, kes ei häbene oma kogemust teistega jagada.
Andreas Nagel on 20-aastane TTÜ Arvutisüsteemide Instituudi tudeng, kes töötab TTÜ Küberneetika Instituudis. Esimesed ürituse korraldamise kogemused sai noormess Nõo Reaalgümnaasiumis ning abistades Iisaku LanParty läbiviimist. Videomängudest eelistab RPG (role playing game – rollimäng) tüüpi mänge nagu “Skyrim”, “Witcher” ja “Gothic”.

1. Kuidas sattusid korraldama TTÜ e-Spordi üritust? 

Sattusin seekordset TTÜ e-Sporti korraldama läbi TTÜ IT Üliõpilasnõukogu, kui enne suvist üritust osalesin konkursil projektijuhiabi kohale. Suvise ürituse peakorraldaja Kristiina Maremäe valis mind sellele kohale tingimusel, et olen valmis korraldama TTÜ e-Sport 2015 Sügist. Pärast suvist üritust algas kohe ka sügisese ürituse planeerimine, kuid meeskonna valisin küll alles septembri alguses. Meeskond ise koosnes IT teaduskonna rebastest ning ürituse varasematest korraldajatest. Meeskonda uute liikmete leidmisel pidasin silmas, et nad oleksid võimelised iseseisvalt tööd tegema ning omaksid piisavalt motivatsiooni ürituse korraldamiseks. Korraldamise ajal kahjuks selgus, et mõned inimesed olid oma kohale sobivamad kui teised, aga kuna kogu korraldustöö on vabatahtlik, siis ei saagi inimesi sundida rohkem tegema, kui nad selleks valmis on.

2. Kirjelda oma esialgset visiooni juba toimunud üritusele ning mõtteid, mis valdasid ürituse ajal. 

Esialgu oli plaanis korraldada üritus väiksemas mahus. Minu enda plaanid olid muidugi kohe suured, sest suvine LAN oli rahvarohke ning megaäge. Pärast suvist LANi oli ka ülejäänud meeskond nõus, et korraldame sama suure ürituse ka sügisel. Mida lähemale ettevõtmine jõudis, seda rohkem võttis ta kuju. Mõistsime, et CS:GO meeskondi on kohale tulemas väga palju, seega tuli neile kohti juurde leida. Suvise ürituse põhjal teadsime ka seda, et on tulemas pealtvaatajaid ning neile pakkusime meelelahutust konsoolide ning rallisimulaatori näol. Pidime küll ürituse plaani enne üritust veidi muutma, kuid toimumise ajal läks kõik juba täpselt nii nagu planeeritud. Kui kõik plaanipäraselt ei läheks, siis oleks ürituse planeerimine suhteliselt mõttetu tegevus.

3. Kuidas puhkasid peale suurt tööd? Millised on tulevikuplaanid TTÜ LAN jaoks? 

Pärast üritust läksin koju ja magasin sügavalt, und ei näinud. Esmaspäeva hommikul olin juba teel TTÜ poole, et korrastada veel üks ruum, mida eelneval õhtul ei jõudnud. Ürituse korraldamine on küll läbi, kuid teha on vaja veel kokkuvõtteid ning ka kevadise ürituse jaoks teeb meeskond juba plaane. Päris puhkama jääda ei saagi. Edaspidi kavatseme teha veel vingemaid ja ägedamaid võrgupidusid kui seni. Iga korraga areneme ning õpime, kuidas veel paremat LANi korraldada.

4. On plaanis laiendada võistlusmängude nimekirja? 

Hetkel on Kevadise ürituse mängudest kindel vaid CS:GO turniir, ülejäänud mängude kohta otsustame hiljem. Seda sellepärast, et soovijaid on lihtsalt niivõrd palju. Konsoolimängud jäävad tõenäoliselt esialgu tagaplaanile, aga kui selle jaoks on olemas piisav hulk soovijaid, siis võib-olla saab ka nende rolli suurendada.

5. Milliseid huvitavaid inimesi ürituse korraldamine Teile tutvustas? 

Minu jaoks on parimad tuttavad ürituse korraldamisel abiks olnud meeskond. Mõni abistaja pingutas metsikult ürituse õnnestumise heaks. Üks IT teaduskonna 1. kursuse tudeng tuli appi reede hommikul kell kaheksa ning lahkus pühapäeva öösel kell üks. Ta ei olnud ürituse korraldamise meeskonnas, vaid tuli lihtsalt abipalve peale reedel kohale ning seejärel oli terve ürituse vältel rohkem abiks, kui mõni meeskonnaliige. Üks muhe mees oli ka Jan Euronicsist, kes meile viimasel hetkel sobivad konsoolimängud suutis leida ning ka muul ajal oli valmis alati appi tulema.

6. TTÜ LAN paistis silma eriti korraliku meedia ülekandega, kuhu sai kaasatud mitu erinevat casterit. On plaanis ka selles valdkonnas edasi areneda ning kuidas olnud süsteem teoks sai? 

Seekord oli meil tõepoolest vägev striim loodud, selles tuleb süüdistada ürituse ühte varasemat peakorraldajat Tarmot. Tarmo on striimi loomisega kõvasti vaeva näinud ning tahab seda aina paremaks muuta, seoses ühe kaugemasse tulevikku planeeritud e-Spordi üritusega. Kuna Tarmol on piisavalt kontakte Eesti mängurite hulgas, siis ei ole probleem leida castereid ning analüüsidiivanile teadjaid inimesi. Tehniliselt on süsteem juba praegu väga keeruline ning selle eest vastutab TTÜ Filmiklubi liige Kaupo. Tema näol on tegemist väga kogenud mehega ning juba praegu teeb ta rohkem kui üks mees võimeline peaks olema.

7. Milline on olnud esimene tagasiside külastajate ja mängijate poolt? Kuidas kool üritusse suhtub? 

Tallinna Tehnikaülikool on meie ürituse suhtes olnud siiani küllalt soosiv. Me saame tudengitena suhteliselt vabalt kasutada TTÜ ruume ning siiani pole mingeid probleeme omavahel tekkinud. Seekordsel üritusel oldi eriti abivalmid ning anti meile reede hommikul ühe klassi jagu laudu juurde, sest tuli välja, et osa laudu, mis olime broneerinud, ei sobinud aulasse viimiseks. Koolipoolne tegutsemine oli väga kiire ning rohkem probleeme ei olnud kuni pühapäevani, mil selgus, et turvameesteni ei olnud jõudnud meie palve pühapäeval uksi väljumiseks lahti hoida. Olenemata sellest, et oli puhkepäev, suudeti siiski meie probleemiga tegeleda ning saime uksi korralikult lahti hoida. Tagasiside üritusel osalejate poolt on siiani olnud hea ning osalejaid on igal korral ikka aina rohkem.

8. Kuidas hindad TTÜ Lan e-Sport ürituse tähtsust ja osakaalu Eesti videomängumaastikul? 

Usun, et TTÜ e-Sport on üks tähtsamaid espordi üritusi üldse. Seda sellel põhjusel, et üritusel osalejaid tuleb aina juurde ning üritus ise muutub aina populaarsemaks. Lisaks sellele on korraldus alati olnud vähemalt hea, kui mitte suurepärane ning osalejad on alati rahul. TTÜ e-Sport on juba praegu korraldanud Eesti suuremaid võrgupidusid ning teeb seda ka edaspidi.

Suured tänud Videogamers.eu poolt Andreasele ning tema meeskonnale, et tegid selle sügisese TTÜ Lan ürituse niivõrd meeldejäävaks.
Rohkem infot ürituse kohta ja kontaktid leiab siit: http://e-sport.ee/lan/

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar