Kuidas “Dying Light” mälestas 17-aastast poissi, kes suri vähki

27. veebruar 2015 laadis 17-aastane David Acott oma Youtube-i kanalie video, kus ta pakib lahti ühte mängu. Tema rõõm ja erutus on märgatavad. Selleks mänguks oli “Dying Light“, mida noor David oli oodanud mitu kuud, alates selle edasilükkamisest eelnenud aastal. Ta on olnud Techlandi mängude fänn ning oma videos teeb nalja, et mäng on alates kaheksateist aastat, kuid kuna ta on nii suur fänn, siis see väikene asi ei ole oluline.
Nädal hiljem satub David haiglasse, et ravida vähki, mis tekkis kõhtu peale paar aastat varem toimunud maovahetusoperatsiooni. Poisi järgmine video, avaldatud kolmandal märtsil, pealkirjaga “Mul on halbu uudiseid!”, on raske video, mida vaadata. Alguses võtab kokku uudised seoses vähi tekkimisega ning raviga, mis on vaja läbi teha ning näost on näha pettumust elu keerdkäikude ees. Poole video peal hakkab rääkima “Dying Light” mängust ning siis tuleb sära silmadesse tagasi. Poiss räägib oma uuest zombide tapmise videost, mis on tegemisel ning näitab mängu värskelt ilmunud strateegiajuhti, mida saab haiglas lugeda, kergelt ise veel muiates.
“I’m going to be clever with this game, I don’t want to be messing about – I’m going to be a pro at it… it’s all I want to play right now, I love it so much.”
See video jäi tema viimaseks!
David Acott suri 11. märtsil, olles kõigest 17-aastane.
Davidi ema Jane vaatab seda video nüüd pidevalt ning ei suuda uskuda, et tema poeg on läinud. Jane ütles meediale, et sellest videost on näha, kuidas David oli positiivne ning eeldas, et tal on raske ravimise periood ees ootamas ning isegi vabandas oma vaatajate ees, et suuda uusi videosid teha. Kahjuks selgus veidikene hiljem, et kühm alakõhus ei allu mitte mingisugusele ravile. Janet ütleb, et Davidi eluajal ei osanud ta leida endas midagi, millega videomängudega samastuda, kuid nüüd, kui Davidi meeleolu ja heatuju viimastel päevadel oli ainult mängides, siis see sära poisi silmades ei unune enam kunagi. David mängis koos noorema venna Howardiga koos pidevalt ning läks mitu kuud enne kui Howard uuesti mängu kätte võttis, olles ilma vanema vennata.
Janeti suureks üllatuseks võeti tema perekonnaga ühendust Techlandi stuudiost ning järgnevate kuude jooksul said nad kõik omavahel väga lähedaseks.
“See kõik algas Aprillis, kui tuli üks kiri Techlandi postkasti” ütleb Michal Napora, kes on Techlandi turundusjuht nende kontoris Wroclawi linnas Poolas. Keegi Howardi sõpradest oli saatnud lühikese kirja, kus oli link videole ning juures jutt, et vaadake seda video. Michal Napora vaatas video ning sai aru, et nende võimuses on midagi selle poisi heaks teha. Koos ülemustega ja juristidega otsustati perekonnaga ühendust võtta ning teha kindlaks, et terve perekond oleks korralikult kursis ning Davidi mälestus oleks nende silmis adekvaatne.
Techland tahtis Davidi jaoks teha midagi, mis oleks mängus olemas – mingisugune ehitis, kujukene – midagi, mis mälestaks tema uudishimu ja sära. Paul Milewski sõnul oli neil keeruline situatsioon, sest soovist aidata on vähe abi. Neil oli keeruline sekkuda perekonna ellu, kes on tugevas leinas ning mis iganes moodi nad oma ideed ka ei esitaks, oleks mõistlik eeldada, et nende motiiviks oleks tähelepanu saada. Techlandi ei soovinud, et keegi kahtlustaks neid noore poisi surmaga endale reklaami tegemises.
Lõpuks tuli otsus, et nemad ei hakka perekonna siseasjadega mehkendama ning saatsid Howardi sõbrale vastuse, kuidas nendega täpsemalt kontakti saada, kui on soov rohkem teada saada. Juba veidi hiljem sai Techland kirja Davidi emalt, kes oli vaimustunud ideest oma poega nende mängus mälestada. Janet ütles, et tema jaoks oli see eelkõige viis, kuidas mõtteid eemale saada ning perekonnale tegevust anda. Omavahel lepiti kokku, et tehakse Davidi pilt ning pannakse kusagile mängu suurelt seina peale. Techlandi kunstnik tegi mitu versiooni ning kui Janet valis välja oma lemmiku, said kõik mängijad üle maailma selle endale uuendusega mai kuus. All on video, mis näitab, kust seda leida saab.
Selle uuendusega arvas Techland, et see teema on sellega lõppenud. Janeti jaoks oli see mäng ja Youtube pilk poja hingeellu, millest temal ei olnud aimugi. Koos noorema poja Howardiga nad nägid, kuidas sajad Youtube’i fännid ning suavlised inimesed saatsid pilte ja videosid Davidi pildid sellest mängus. Foorumites, Twitteris ja Facebookis liikusid ringi Davidi pildid ning kõik tahtsid, teada, et kes see poiss oli. Janeti jaoks oli see suur valgus väga mustal ajal ning selle eest tahtis naine tänada Techlandi inimesi – näost näkku. Augusti lõpus liikusid Janet ja viieteistaastane Howard koos Poole poole – võõrale maale võõraste inimeste juurde.
Janet ja Howard said täistuuri mööda kontoriruume ning kohtuda kõikide inimestega, kes selle mängu tegemisel abiks olid. Howard sai unikaalse pilgu “Dying Light” telgitagustesse ning suure soovi olla kunagi ka ise mänguäris osaline. Oma reisi lõpus võttis Janet kotist välja raamitud pildikollaaži fotodest, mida fännid neile Davidi kohta saatsid ning see tegi Techlandi i nimesed emotsionaalseks. Niiskete silmadega inimesed olid ühendatud tänu ühele poisile ning tema väiksele Youtube’i kanalile. Techlandi jaoks oli see kogemus äärmiselt oluline. See tuletas neile meelde, et mängud, mida nad teevad, kannavad endas jõudu. Neid mängivad päris inimesed ning neil on suur mõju inimeste eludele. Samuti oli õppetund, et nende jaoks äärmiselt väikene asi panna pilt mängus seina peale, oli kellegi jaoks elulise tähtsusega ning see andis tervele meeskonnale motivatsiooni tuleviku jaoks.
Janet ja Howard tänavad kõiki inimesi, kes Davidi videomängude huvi toetasid ning neile pilte/videosid saatsid.
Allikas: Kotaku, Youtube, Dailynews
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar