11. ja 12. aprillil toimub maailma mänguarenduse ettevõtete konverentsi GameDev Days 2019 raames Kultuurikatlas näitus Game Village, kus esitletakse 23 Eesti ja välismaa stuudio uusi projekte. Ekspertžürii ja konverentsi osalejad valivad võitjad, keda ootavad GameDev Days partnerite auhinnad.
“Sel aastal oli meil rekordiline arv osavõtusoove – 74 meeskonda Eestist, Euroopast, Ukrainast ja teistest riikidest. Erakordselt raske oli välja valida 23 parimat projekti. Meid rõõmustab, et paljud välismaa stuudiod suhtuvad näitusesse suure entusiasmiga ja selle asemel, et tulla esitlusele kahe inimega igast stuudiost, tullakse kogu meeskonnaga. Iga arendaja jaoks on mängu loomine pikk protsess, mis on täis tõuse ja langusi, unetuid öid ja rohkeid üleelamisi. Mängud on arendajale nagu digilapsed, kellesse nad suhtuvad suure südamesoojusega,“ – selgitab Rahvusvahelise mänguarendajate assotsiatsiooni Eesti haru projektijuht Alisa Arno.
Kultuurikatlas esitletakse 12 eesti ja 9 välismaist mängu igale maitsele, nende hulgas on pusled ja rollimängud, kõmmutamismängud, mina-vormis löömingud, virtuaalse ja täiendava reaalsusega mängud ja palju muud. Tutvustame mõningaid niisugustest huvitavatest arendustest.
„Out of Place“ – on Saksamaal väljaarendatud kolmandas isikus seikluslik rollimäng, mis keskendub kaasahaaravale õhustikule ja rohkete tegevustega võitlustele. Mängija juhib peategelast Simonit läbi tsivilisatsiooni varemete, võitleb vaenlastega ning parendab oma võimeid. Tema peamine eesmärk on abistada ühel viimasel selles maailmas ellujäänul käivitada suur masin, mis taastab purustatud maailma.
Dünaamiline mina-vormis mitmekasutajaline „Skyfront“ rõõmustab virtuaalse reaalsuse kirglikke harrastajaid, kes soovivad peadpööritavat kihutamist läbida kaaluta olekus ning võidelda elus vaenlastega. Mängija satub lummavatele areenidele, kus mäng pakub talle valimiseks hulgaliselt ägedat varustust ja muljetavaldavaid võimeid. Eestis loodud Skyfront on juba leidnud oma koha arkaadmängusaalides üle maailma, kuuludes pidevalt kõige populaarsemate arkaadmängude Springboard VR TOP 10 nimistusse.
Kolmandas isikus kõmmutamismäng „Overstep” on innustatud vana kooli ekstreemspordialadest: kujutage ette mängu „Tony Hawks Pro Skater”, ainult koos relvaga ja ilma rulata. Kangelased liuglevad mööda rööpaid, jooksevad mööda seinu, ühildades kõik selle täpse laskmisega. Mängu arendas välja Pärnu stuudio Gamecan, kelle juht Marten Palu on kuulus selle poolest, et arendab aktiivselt mänguarendajate kogukonda Eesti suvepealinnas.
Soomes arendatud „Forbidden Factory“ on ilus peamurdmismäng, mis rõõmustab ebatavalise süžeega: mängijal tuleb saada hammasrattaks ning mõistatada tehase saladus.
Prantsuse mängu „Perspectio“ kangelasel tuleb taastada oma mälestused, et mõista, miks tema linn on tühi ning kuhu kadus kogu rahvas. Mängijal tuleb jälgida ümbritsevat keskkonda ja mõistata visuaalseid nuputusmänge, et edeneda selles purustatud ja ülimalt ebasoodsas maailmas.
Möödunud aastal sai Game Village võitjaks stuudio Limestone Games projektiga „Aeon Must Die!”. Hetkel meeskond lõpetab mängu arendamist ja aktiivselt reklaamib seda üritustel üle kogu maailma. „Aeon Must Die!” on 20 kõige parema The Big Indie Awards 2018 mängu seas ning on võitnud esimese koha GameOn näitusel Leedus.
Mängutööstus on oma üle 135 miljardi dollarilise käibega jätnud ammu seljataha kinotööstuse ning saanud tänu nutitelefonidele mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute igapäevaelu osaks. 11. ja 12. aprillil koguneb Kultuurikatlasse ligi 700 maailma olulisema mänguarendusettevõtte esindajat, nende hulgas mängu „Angry Birds“ loojad ettevõttest Rovio Entertainment, „World of Tanks“ arendajad ettevõttest Wargaming, samuti arendajad stuudiost King, kes on kuulsaks saanud mänguga “Candy Crush Saga. Kahe päeva jooksul arutavad mänguarendajad mängutööstuse viimaseid suundi, uusimaid tehnoloogiaid masinõppe ja kunstintellekti loomise valdkonnas, samuti jagatakse teistega oma edulugusid.
Konverentsi kava ja lisainfo: gamedev.ee
Konverentsi GameDev Days korraldab Rahvusvahelise mänguarendajate assotsiatsiooni Eesti haru (IGDA Estonia) ettevõtte Creative Mobile ja EL-i Regionaalarengu Fondi toetusel.