Maailma esimene PlayStationiga juhitav Nissan GT-R saavutas kiiruse üle 209 km/h.

Nissan ja Sony Europe tegid koostöös erilise Nissan GT-R-i, mida juhitakse täielikult PlayStation Dualshock 4 kontrolleriga. GT Academy võitja ja NISMO võidusõitja Jann Mardenborough juhtis kaugjuhitavat superautot helikopteri kokpitist Silverstone’i ringrajal, kus auto jõudis kiiruseni üle 209 km/h.

Ühekordse projektiga loodud auto tähistab mängu Gran Turismo Sport turuletoomist Euroopas 18. oktoobril ning 20 aasta täitumist Nissani koostööst Gran Turismo mänguseeriaga. Sõidukit on oluliselt muudetud, et seda saaks täielikult juhtida PlayStation DualShock 4 kontrolleriga.

Piisab vaid nupu või juhtkangi paarimillimeetrisest liikumisest, et pääseks valla GT-R-i kogu võimsus. Kaugjuhitava sõiduki tippkiirus on 315 km/h ja projektiauto kiirust pole piiratud, sest keegi ei istu rooli taga.

GT-R /C pani Silverstone’i kuulsal ringrajal National Circuit proovile NISMO võidusõitja Jann Mardenborough. Jann juhtis GT-R /C autot helikopteri Robinson R44 Raven II kokpitist, millele anti eriluba lennata väga madalalt.

Mardenborough on Nissani andekate juhtide avastamise ja koolitamise programmi GT Academy üks kõige edukamaid läbijaid. Jannil paluti olla GT-R /C esimene sõitja tema konkurentsitu andekuse tõttu nii Gran Turismo mängus kui ka päris motospordis.

GT-R /C arendas välja Ühendkuningriigis asuv ettevõte JLB Design Ltd., kasutades standardset 2011. aasta 542 hj V6 R35 mootorit ehk sedasama jõuallikat, mis lasti välja samal aastal, kui Jann Mardenborough võitis GT Academy.

Mardenboroughi kiiremail ringil (1.17.47) oli GT-R /C keskmine kiirus 122 km/h ja tippkiirus 211 km/h, 2,6 km pikkuse ringraja keskmine kiirus on 134 km/h.

GT-R /C-le on paigaldatud neli robotit, mis juhivad roolimist, käigukasti, pidureid ja gaasi. Pakiruumi paigaldatud kuus arvutit värskendavad juhtseadmete andmeid kuni 100 korda sekundis. Rooli asendit mõõdetakse 1 / 65 000 sekundi täpsusega.

Modifitseerimata PS4 DualShock 4 kontroller on ühendatud mikroarvutiga, mis tõlgendab juhtkangi ja nuppude signaale ning edastab need GT-R /C pardasüsteemidesse. Kaugjuhtimise ulatus on üks kilomeeter.

Selleks, et Mardenborough saaks hinnata sõiduki kiirust kurvides, paigaldati autole andur Racelogic VBOX Motorsport, mis edastab kiirusandmeid helikopteri kokpitis LCD-ekraanile.

GT-R /C on varustatud ka kahe sõltumatu ohutussüsteemiga, mis töötavad erinevatel raadiosagedustel, võimaldades kahel lisajuhil rakendada ABS-pidureid ja seisata mootori, kui peamine juht peaks kaotama sõiduki üle kontrolli.

Jann Mardenborough ütles peale sõitu: „See oli harukordne ja tõeliselt võimas elamus. GT-R /C on ühendanud minu kaks maailma – mängimise virtuaalne maailm ja mootorispordi reaalsus – viisil, millest ma poleks osanud unistadagi. Auto reageering DualShock 4 kontrollerit kasutades oli palju kaasahaaravam, kui ma alguses arvasin. JLB Design on teinud ära suurepärase töö ja suutnud panna terve sõiduki kontrollerile väga hästi reageerima.

Roolimist, kiirendamist ja pidurdamist konfigureeriti intelligentselt, mis võimendas sõidukit kurvides tõeliselt hästi tunnetada ja hoida seda kiiretel sirgetel stabiilsena. Täissuuruses kaugjuhitava GT-R-i juhtimine kiirusel 211 kilomeetrit tunnis Silverstone’is, jälitades seda samal ajal helikopteriga, oli tõeliselt unustamatu elamus. See on tõeline innovatsioon, mis tekitab põnevust!”

Kümme aastat tagasi, 2007. aasta oktoobris avalikustas Nissan Tokyo autonäitusel mudeli R35 GT-R, mida uuendati põhjalikult 2017. aastal. 18. oktoobril Ühendkuningriigis ja Austraalaasias välja tulev Gran Turismo Sport paneb oma võrgu- ja ühe mängijaga mängurežiimide kaudu alguse võidusõidumängude uuele ajastule. Mängurežiimide hulka kuuluvad nii tavapärane arkaad kui ka veebis mängitavad konkurentsi pakkuvad FIA heakskiidu saanud võidusõidud. Gran Turismo Sport kehtestab võidusõidu žanris uue standardi, võimaldades mänguritel arendada oma virtuaalset karjääri kõige kiiremate autodega, mis on tänapäeval võidusõitjatele saadaval.

Mäng on saadaval PlayStation 4, PlayStation Pro ja PlayStation VR jaoks.

Vaata videot sõidust:

Allikas: Miterassa blogi
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar