“MediEvil” – parem kui mäletan, raskem kui oskasin oodata. | Gamescom 2019

Olen pidevalt rõhutanud, et olen vanade mängude uuesti tegemise suur pooldaja. Enamasti on hea põhjus, miks valitud mängud on saanud endale klassiku staatuse ning suurem osa nendest on minu nooruspõlvest. Selles on teatav poeesia kui saan enda lapsepõlve moodustamisele kaasa aidanud mänge nüüd teha uuesti koos enda lastega ning olla kõrval suunanäitajaks. Täiesti vabalt võiksin seda teha ka uuesti kunagi paarikümne aasta pärast enda lastelastele – ei ole probleemi. “MediEvil” ei ole muidugi üks nendest nimedest, mida ise oleksin tagasi toonud (New Jersey Devil paluks), siis ega see tegelikult halb valik ei ole. Tundud Playstation 1 nimi on sobilik ning isegi täna populaarsema žanriga kui oli aastal 1998 – hack’n’slash. Tänased noored võivad siit leida enda üllatuseks palju paralleele näiteks Dark Soulsi seeriaga kui too oleks veidra koomilise tooniga. Too veider, kohmakas ja kergelt pooletoobine Sir Dan Fortesque on tagasi ning näeb ootuspäraselt hea välja.

Playstationi alas oli järjekorrad igal pool peale “MediEvil” juures. Totaalne raiskamine ning pettumus, et inimesed ei oska hinnata midagi, mis on hea. Või noh, anname andeks, sest enamus inimesed seal üritusel polnud isegi sündinud kui too mäng esmakordselt turule tuli. Antud demo oli täpselt selline nagu lapsepõlvest mäletan – saladused ja trikid kõik samades kohtades ning see on hea. See tähendab, et mindi samas suunas kuhu läksid Spyro, Ratcher & Clank ja Crash Bandicoot. Tagasi on ka originaalne häälnäitleja ja loo autor Jason Wilson, tuues nii uut kui vana taaskasutamist. Kahjuks ei ole tagasi mängu juhthääl/pealelugeja Surm rollis olnud Tom Baker. Teda asendab Lani Minella ning pean ütlema, et ainult demo põhjal mina vahet teha ei osanud. Muusika on sama hea Bob & Barni loodud, kuid uuesti lindistatud Praha Sümfoonia Orkesteri abiga. 

Demo tegevus oli mängu esimeses kolmandikus, kus on ooperifantoomi jaoks vaja leida uut muusikat ning võidelda vitraažideemoniga. Õnneks mäletasin neid väikeseid nüansse, seega mingisugueseid probleeme ei olnud, kuid mäng on tegelikult päris raske. Üksikud vastased on päris kurjad ning liikumine pole teab mis sujuv, siis näen siin palju probleeme tulemas. Igal juhul siin on mida oodata, sest Gallowmere vajab kangelast, et võidelda kurja Lord Zaroki vastu ning ajalukku kangelasena läinud Sir Dan Fortesque ei pruugi olla see rüütel, kes on kirjeldatud ajaloos.

“MediEvil” saabub 25. oktoobril 2019.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar