Tootja: Phoenix Labs
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: esimene kvartal 2018
“Dauntless” on tegevuspõhine rollimäng või siis rahva keeles ARPG. Üldise, lugu ja tegevustik leiab aset umbes keskajal, millele on lisatud juurde rohkesti fantaasiat. Mäng on tegelikult tulemas alles 2018. aasta alguses ja on täiesti tasuta. Hetkel on võimalus liituda varajase ligipääsuga. Mängu loojaks on Phoenix Labs, mis pole kuigi tuntud stuudio ja hetkel pigem selline vaikne ning tagasihoidlik. “Dauntless” on nende esimene suurejoonelisem mäng, millega on nad juba tegelenud aastast 2014. ARPG on hetkel populaarne žanri ning silmapaistmiseks peab olema kuidagi parem või erilisem, seega kas hõljuvad saared, suured kiskjad ja keskaegne fantaasiarohke keskkond on mängija väärtuslikku aega väärt?
Mängul puudub otsene lugu, kuid arendajad on planeerinud tulevikus midagi pisikest taustaks teha, kuid ametlikult nad hetkel veel midagi teinud ei ole. Mängija põhiliseks ülesandeks on tappa dinosauruste sarnaseid suuri kiskjaid, keda nimetatakse Behemothideks (tuttav nimi igale mängurile, kes kunagi rollimänge on katsunud). Lisaks nende tapmisele tuleb ka koguda erinevaid materjale ja taimi, et teha endale paremaid võlujooke ja võitlusvahendeid.
Võitlus kasutab kombinatsioonide süsteemi, mis tähendab seda, et mängija peab täpselt teadma kui mitu vasakut hiireklõpsu ta teeb enne kui vajutab paremat hiireklõpsu. Võitlussüsteem on piisavalt keeruline, et olle väljakutsuv ja garanteerimaks, et mängijal oleks huvitavam kui keskmises hack’n’slash videomängus. Behemothid on üpriski tugevad ja isegi selgeks tehtud kombinatsioonidega võtab võitlus aega vähemalt 20 minutit. Nende jahil on võimalik käia nii üksinda või kuni nelja inimesega. Kui käia korraga kuni nelja inimesega, siis tuleb arvestada seda, et materjali ja saaki tuleb jagada ka nendega, mitte et leitud varandus on suurem.
Tuleks välja tuua ka detaili, et Behemothil on võimalik raiuda küljest ära erinevaid kehaosi, kuid see nõuab omakorda oskust ja aega. Kahjuks ei ole “Dauntlessis” avatud maailma, vaid piiratud alad ja saarelt saarele teleporteerumised. Teleporteerumise all mõtlen seda, et mängija lendab sinna automaatselt hõljuva laeva abil, mitte ei lenda ise või mingil muul viisil. Lisaks soovib Phoenix Labs mängijate kogemust ja tagasisidet, et muuta kogemus meeldivamaks ja kasutajasõbralikumaks. Enamasti tulevad mängijate poolst soovitatud uuendused üpriski kiiresti.
“Dauntlessi” graafiline pool on meeldiv ja detailne tänu Unreal Engine 4 mängumootorile, kuid kahjuks on hetkel optimisatsiooniga natukene halvasti. See tähendab seda, et kui külas on õhtuti korraga rohkem mängijaid, siis kaadrisagedus pole enam sujuv, vaid ebaühtlane ja nagu aegluubis. See on hetkel muidugi ka arusaadav, sest tegemist on alles varjase ligipääsuga. Heli ja muusikale on palju tähelepanu pööratud. Saartel ringi joostes on hästi kuulda looduse heli ja Behemothi möiret ja kui mängija on sattunud ta kõrvale, tuleb sujuvalt kaklemiseks sobiv muusika. Animatsioonide sujuvust tuleb samamoodi kiita – nähtud on vaeva detailide üle. Üldine audiovisuaalne mulje on positiivne.
“Dauntlessi” on raske võrrelda teiste sarnastega, sest hulka tuleb lugeda palju detaile nagu näiteks see, et mäng on täiesti tasuta ja varajase ligipääsu staadiumis. Hetkel tuleks teha paremaks kombinatsioonide süsteemi ja graafiline optimisatsioon peab olema suuteline toime tulema erineavte kodu- ja mänguarvutitega. Usun, et alustaval mängijal on alguses keeruline aru saada, kuidas teha erinevaid kombinatsioone, et efektiivsemalt Behemothidele ära teha, kuid kõik on harjutamise küsimus.
Oleksin soovinud ka näha missioonide abifunktsioone nagu näiteks – on antud koguda mingit sorti materjali, siis see võiks helendada, et oleks kergemini leitav või lisama paremaid juhiseid, kust seda võiks leida. Kindlasti peaks “Dauntless” olema ka avatud maailmaga, sest praegune saarelt saarele teleporteerumine on kammitsev ning kogemust pärssiv. Otseselt ei näe ühtegi põhjust, miks see maailm ei peaks avatud olema. Ülejäänud asjade puhul võib rahule jääda ja kindlasti on tulevikus oodata palju uuendusi, mis muudavad “Dauntlessi” veelgi paremaks.
Lõpetuseks – kas tuleks kulutada oma väärtusliku aega sellesse mängu? Jah, kindlasti! See mäng ületas kõik minu ootused ja kindlasti võib ületada ka Sinu – tuleb ainutl võimalus anda. See on esimene omalaadne tegevuspõhine rollimäng, mis on tehtud Unreal Engine 4 mängumootoris ja tänu sellele on võimalik tuua väga palju uut ja huvitavat. Toon välja ka selle, et just Sul on võimalik aidata arendada seda mängu sellega, et jagad oma muljeid ja ideesid, sest Phoenix Labs kuulab.
Hinne: 7,5/10
+ Graafikale ja detailsusele on pööratud palju tähelepanu.
+ Meeldiv atmosfäär.
+ Võetakse arvesse mängijate soove.
+ Kombinatsioonide süsteem.– Hetkel ei ole veel hästi optimiseeritud
– Pisut liiga keeruliselt leitavad materjalid
– Puudub avatud maailm
– Kombinatsioonide süsteem.