“Resident Evil 2: The Ghost Survivors” – tasuta DLC juba niigi tugevale mängule on ainult plussiks.

Tootja: Capcom
Lavastaja: Kazunori Kadoi, Yasuhiro Anpo
Platvorm: Playstation 4, Xbox One, PC
Ilumise kuupäev: 14. veebruar 2019
Toetaja: Capcom

Hetkel selle aasta parim videomäng “Resident Evil 2” sai sõbrapäeval tasuta lisapaki, mis toob endaga kaasa lõputult märulit ning muidugi kannatlikust, et väheste resurssidega ellu jääda. Capcom on teinud midagi imelist ning jätkab viimase aja edulugu, sest kui põhimäng jääb algsele versioonile päris lähedale, siis värske lisapakk annab võimaluse mängida täiesti uute karakteritega.  Kokku saab juurde neli erinevat tsenaariumit, mis on “mis oleks saanud, kui see karakter poleks ära surnud” väikesed lood. Need on põhiloo jooksul ära surnud tegelased, kes nüüd saavad teise võimaluse, kuid ega kerge olema ei saa.

Erineva raskusega lood annavad võimaluse mängida kui Katherine Warren (kes põhiloos oli politseiülema laual ära tapetud), relvapoe omanik Robert Kendo (põhiloos tappis ennast koos tütrega ära) ning Umbrella turvamees Ghost. Need kolm tuleb ära mängida, siis tuleb veel üks juurde, kuid kes jääb juba enda avastada. Siit ei tasu otsida mingisugust sügavamat lugu, sest seda ei ole. Minimalistlik jutustamine vahetub tõsise märuliga, mis paneb kõik mänguri oskused proovile. Iga tsenaarium tutvustab ka uut tüüpi vastaseid, kellel kõikidel on erinevad tingimused nende tapmiseks. Samuti saab nüüd ka seljakotte korjata, mis on huvitav lisa.

Minu ainukene suurem probleem on väikene fakt, et “Resident Evil 2″ ei ole tegelikult märulile pühendunud mäng, vaid avastamine ja ellujäämine, mis natukene häiris, kuid mõistan Capcomi täielikult, sest ka “Resident Evil 4” ja edasi mängude fännid soovivad saada midagi, millega nad tuttavad on. Iga tsenaarium ise kestab tegelikult ainult natukene alla kümne minuti, kuid see eeldab, et teeb need ka lõpuni ära. See on raskem kui arvata võib, kuid kuna see on tasuta DLC, siis vahet ei ole – hea lisa on ikkagi.

Hinne: 9/10

+ Annab midagi neile, kes otsivad uute mängude taolist märulit.
+ Võimalus mängida täiesti uute karakteritega.
+ Tõsine väljakutse.

– Narratiiv ise on piltide kujul ja vähetähenduslik.
– Edu eesmärk on piiratud mustrite õppimisele.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar