The Frankfurt Major – Dota 2 üllatusvõitja OG ning Eesti esportlase Puppey teine koht

Valve on ettevõte, mis on ennekõike tuntud kui Steami looja ning “Portal” ja “Half-Life” mängude looja, kuid nüüd on asunud korraldama ka MOBA mängude turniire. MOBA on multiplayer online battle arenamängužanr, mis hetkel domineerib espordi auhinnafonde. Pühapäeval lõppes Frankfurtis esimene “Dota 2” International Major Championship, täpsema nimega The Frankfurt Major Championships, kus auhinnafondiks natukene üle kolme miljoni dollari.

Võidusumma 1,1 miljonit dollarit viis koju tundmatu ja uus meeskond nimega OG. Poisid tegid läbi uskumatu teekonna, kui läksid kvalifikatsiooniringis kaotajate poolele ning sealt edasi suurde finaali. Teel finaali poole läksid poisid läbi sellistest suurtest nimedest nagu Fnatic, Mineski, Virtus Pro, CDEC Gaming, EHOMEja Evil Geniuses (eelmise suure turniiri võitjad). Finaalis kohtusid meeskonnaga The Secret ning viisid võidu koju veenva 3-1 võiduga, kuigi mängupilt oli äärmiselt tasavägine.

Eestlaste jaoks oluline sündmus on muidugi see, et Clement Ivanov (Puppey) on Team Secreti kapten, kes viisid koju korralikud 400 000 dollarit. Ivanov on varem olnud uue Internationali võitja, kui aastal 2011 võitis meeskonna Na’Vi (Natus Vincere – Ukraina) koosseisus The International 2011. Kolmas koht läks USA tuntuimale espordi meeskonnale Evil Geniuses.

Lisaks anti teada, et eelmise aasta DAC (Dota 2 Asia Championships) edule toetudes, korraldab Perfect World uue turniiri. See toimub 3.-6. märts 2016 Hiinas Mercedes Benz Arenal ning kannab nime The Shanghai Championships. Järgmised turniirid panevad paika, kas OG on one-hit-wonder või on sündinud uus favoriit.

Palju õnne Puppey’le ja tema meeskonnale hea töö ja hea võidu eest!

Allikas: blog.dota.com

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar