Ubisoft on viimased aastad päris edukalt enda ambitsioone täita suutnud ning hakanud inimeste usaldus tagasi võitma. Kvaliteet on tugev ning pidevalt demonstreerivad enda suurust ja võimu, tehes ühte huvitavat asja – hoides mängud pikalt elus ning saavutades populaarse tipu alles mõni aeg peale ilmumist. E3 jooksul sain proovida Breakpoint põhilist kampaaniat koos teiste mängijatega, siis Gamescomil oli verivärske mängulaad nimega Ghost War, mis paneb mängijad vastamisi 4vs4 situatsiooni. Kahjuks Gamescomil enam “Watch Dogs: Legion” teha ei saanud ja “Roller Champions” ka jäi ära, siis tuli leppida “Trials Rising” peagi ilmuva DLC-ga Crash & Sunburn. Hea uudis on muidugi see, et olen äärmiselt halb nendes mõlemas ning muidugi ainukene viis mingisugust videomaterjali saada oli seda striimida, siis nii sai ka tehtud. Videod on olemas ja lisan ka siia artiklisse, kuid enda kogemuse ülevaate teen enne olulisemast mängust – “Ghost Recon: Breakpoint”.
Ghost War on sisuliselt vasese mehe versioon hetkel trendikast battle royale žanrist. Tegemist on täiesti eraldi seisva mitmikmängule suunatud mängulaadiga, mis ei oma mingit seost narratiiviga. Koheselt on näha, et Ubisoft on võtnud Wildlandsi kogemusest õppust, kust PvP varianti tutvustati alles mitu kuud peale ilmumist ning selle jaoks eraldati erinevad nurgad olemasolevatest asukohtadest. Breakpoint puhul on kõik juba varakult kaasa arvatud ning võitluse asukohad on spetsiaalselt disainitud. Mänguliselt on tegemist klassikalise elimineerimisega, kus võidab meedkond, kes viimasena seisab. Olemas on kõik põhikampaanias olevad asjad nagu kaaslase ravimine, tassimine ja muu taoline, kuid siin on sellel kõigel limiit – nii ajaline kui korraline. See tähendab, et nagu battle royale mängudes hakkab ka siin mänguala väiksemaks jääma ning iga mängija saab ennast surmast tagasi ravida ainult teatud arv kordi.
Lisaks on igal kaardil olemas asukoht, mida häkkides tulevad kõik vastaste asukohad esile. Selle punkti ümber käis ka suurem osa meie lahingutest. Erinevalt Wildlandsi PvP variandist, tuleb siin asju otsida, sest kõik hea kraam on kusagil kaardil laiali. Samuti on kõik mängijad suhteliselt nõrgad ja on vaja ainult paari lasku, et langeda. Selline ehitus tekitab soovi koheselt lasta, kuid igasugune laskmine näitab kaardil mängija asukohta. Kasutasime seda näiteks pettemanöövrina, et näha vastase asukohti. Mängimiseks on ka siin valida nelja klassi vahel ning iga klass saab muuta varustust, millega mängima minnakse.
On võimalik tiimiga kokku leppida, et mida keegi võtab ja olla tark või teha nagu mina ja minu meeskond tegi – panna suvaliselt ja loota heale õnnele. Ghost War on seotud ka põhikampaaniga läbi auhindade. Kõik varustus ja oskused saadud läbi Ghost Wari liiguvad üle ka põhikampaaniasse. Selliselt tekib tunne, et Ubisoft soovib mängu viia “The Division 2”, “Destiny 2” ja “Warframe’i” poolt domineeritud jahimaadele.
“Ghost Recon: Breakpoint” ilmub 4. oktoobril 2019.
“Trials Rising” on ootamatult lõbus ja jätsin sinna palju palju tunde. Ülevaate jaoks alguses planeeritud minimaalne arv tunde ei võtnud vedu, sest see on jubedalt sõltuvust tekitav videomäng. Kordagi ei olnud mul plaanis jääda mängu juurde nii kauaks, et oodata DLC saabumist, kuid Gamescomil sain seda siiski proovida ning siin on sisu piisavalt, et fännidele veel mõneks ajaks väljakutset pakkuda. Crash & Sunburn on teine suurem DLC, mis lisab juurde 37 uut rada, Jungle Explorer kostüümi ning kaks täiesti uut ja teistsugust sõiduvahendit. Demo jaoks anti mulle korraga ette 10 rada, millest paar tükki olid kõige kergemad, siis keskmised, siis rasked ja lõpuks ekstreemsed. Võin kohe öelda, et ekstreemsega ei saanud isegi esimest vahe üle ning raskega tegin ära ainult ühe raja. Fookuses on siiski kaks uut masinat – esimene on ostukäru ja teine esiveoline koletis. Ostukäruga sõitmine on väljakutse, sest juht ei ole seal kuidagi kinni ja kipub lendu minema. Tuleb siis kinni püüda või hoogu maha võtta. Lisab hullumeelsust juba nii ajuvabale asjale. Teine masin on ideaalne raskete radade läbimiseks, sest esimene ratas on sedavõrd võimas, et läheb igalt poolt üle ja läbi. Seni kõige kergem igausuguste keeruliste asjade läbimiseks, kuid paljud rajad kahjuks ei lubanud seda kasutada. DLC tuleb juba 10. septembril.