Tänavusel Gamescomil toimus esimest korda Gamescom Opening Night Live- suurem pressiüritus, kuhu oli piiratud koguses kohti ja kus näidati suuremas koguses uusi mänge.
Ürituse logistiline pool jättis soovida, sest olles tundideviisi järjekorras seisnud, said ikkagi esimesena istuma need inimesed, kes lihtsalt kiiremate jalgadega olid. Tegemist tundus olevat kui totaalse barbaarsusega, kuid see ei seganud üleüldist üritust, kui me juba maha olime istunud(Välja arvatud ühel kindlal momendil, millest veidi hiljem).
Laval toimus paljut- Geoff Keighley juhatas sisse palju seni nägemata treilereid juba vanade tuttavate ja paljude uute, seninägemata teoste kohta. “Borderlands 3”, “Everspace 2”, “Life is Strange 2”, “Predator: Hunting Grounds”, “DCL: The Game”, “Anno 1800” ning “Destiny 2: The Shadowkeep” olid ainult mõned nimed suurest nimistust. Põhjalikumat arutlust alustame aga mängust, mis oli terve saali lemmik- “Little Nightmares 2”.
Niipea, kui inimesed tundsid ära kollase vihmakeebi, oli saal ärevil. Üks viimaste aastate parimaid platvormereid saab lõpuks ometi järje. Kahjuks ei saanud me seda veel mängida, kuid sellegipoolest andis Bandai Namco meile lahedad nummerdatud kujukesed.
“Gylt”– Google Stadia ei ela sekunditki ning seda tõestas rahva reaktsioon sellele mängule. Kõik võtsid seda momenti kui telefonipausi, et lugeda emaile, vastata sõnumitele või uurida, mis toimub sotsiaalmeedias. Neid pause oli veel: “FIFA 20” ning “Need For Speed: Heat” olid piisavalt suurte vahedega, et hinge tõmmata. Need For Speedi juures oli aga lahe see, et EA on teinud äpi, milles on juba praegu võimalik kustomiseerida oma autot tulevase mängu jaoks.
“Gears 5”– uus lootreiler oli äge. Mind isiklikult aga erutas enim see, et teoses on võimalik mängida väikese droonina ning isegi Halo seeriast tuntud Master Chiefina. Tuus!
“Kerbal Space Program 2”– Saal päriselt plaksutas ja vilistas, kui Kerbalid kosmoselaevast välja astusid. Raikoga olin just enne seda arutanud, et kas tõesti on tegu uue Kerbal Space Program teosega ning ennäe! Ennustus läks täide.
“Erica”– Interaktiivne thriller, mis peale aastaid lihtsalt “This game is about a girl” kirjeldust omamist tuli ülimalt äkitselt välja. “Kahjuks” istume me Kölnis, niisiis ei saa me seda veel oma kätega proovida.
“Call of Duty: Modern Warfare”– Mäng saab endale 2v2 avatud alfaversiooni sel nädalavahetusel, aga eksklusiivselt PlayStation 4 konsoolil.
“Humankind”– Sega teeb lõpuks ometi täiesti uut teost ning selleks on segu “Civilizationi” ning “Tropico” vahel. Tundub huvitav, ootan rohkem informatsiooni.
“Iron Harvest”– Selle üllitise tahtsin ma ära märkida ühe lahedaima kuupäeva väljakuulutamise eest eales. Nimelt leiab “Iron Harvest” aset aastal 1920. Antud numbri vahele tehti kaks lasku, et luua 1.9.20 ehk siis 1. september 2020. Müts maha geniaalsuse eest!
“Witcher 3: The Wild Hunt”– Teos jõuab Switchile ning nii minul kui Raikol tekkis tugev nostalgialaine PlayStation 2 aegadest, sest CD Projekt Redi hittteos näeb välja just sellest põlvkonnast tulnuna. Isiklikult olen ma pahane selle üle, et mängu ei reklaamitud kui “Switch3r”.
“Death Stranding”– Niipea kui Hideo Kojima lavale tuli, läks rahvas pöördesse. Inimesed jooksid oma toolidelt saali ees asuvale catwalkile, kus legendaarne mängutegija lihtsalt rääkida tahtis. Tuju oli absoluutselt masendav. Siiamaani ei saa ma aga aru, mida kuradit peaks “Death Stranding” olema. Lisaks on seal urineerimine, beebidega tegelemine ning Geoff Keighley? Ära kunagi muutu, Jaapani mängudisain.
Üleüldiselt oli Gamescom Opening Night Live väga lahe kogemus. Kuigi mängud, mis seal välja kuulutati, polnud just kõikse suuremad(eranditeks “Little Nightmares 2” ning “Kerbal Space Program 2”), olen ma kogu selle üritusega rahul. Noh, kui muidugi välja jätta need Kojima fännid. Oeh.