Bethesda pressikonverents E3 2018 – kas tõesti nii palju uusi mänge?

Bethesda alustab videoga enda töötajatest, reklaamidest kogu ettevõtet kui ühte kokkuhoidvat perekonda, keda kõike ühendab kirg videomängude suhtes. Peale seda astub lavale Pete Hines, kes lubab vägevat etendust. Esimese mänguna tuleb esitlusse “Rage 2“, kuid enne veel on korralik bänd ja live muusika samast mängust. Muusika on Bethseda mängude üks suurimaid plusse, seega mõistan sellist esitlusviisi suurepäraselt.

Lavale astuvad Tim Willits (Studio Director, ID Software) ja Magnus Nedfors (Game Director, Avalance Studios), kes kinnitavad selge häälega, et “Rage 2” on tagasi ning koheselt pannakse peale verivärske trailer, mis näeb äärmiselt magus välja. Trailerist sujuvalt üle mänguks, kus saame teada, et iga masin, mida keskkonnas kohata saab, on ka sõidetav. Visuaalselt on väga “DOOM” tunnetusega, kus igast momendist on selgelt tunda Bethesdale omast kvaliteeti ja sujuvat liikumist.

Kolmanda tuleb lavale Christian Van Hoose (Community Manager, The Elder Scrolls Legends), kes annab teada konsoolide versioonist mängule “The Elder Scrolls Legends“. Täna õhtul on mäng tasuta ning kõik saadud tulemused on võimalik viia üle ka konsoolide versioonidele läbi Bethesda enda konto. Lõpetan enda väikese esitluse videoga samast kaardimängust.

Neljandana astub lavale Matt Frior (Game Director, The Elder Scrolls Online) ja kiidab ennast hea töö eest. Räägib, et “The Elder Scrolls Online” on saanud kokku 11 miljonit mängijat, millest miljon tulid eelmisel aastal. Lubab, et 2018 aasta jooksul tuleb veel kaks eraldi DLC pakki, milles esimene on koobaste jaoks, teine loo avastamise jaoks. Mehe kiire esitlus saab otse videomontaažiga seiklustest Tamrielis.

Ilusa videoga antakse teada mängust “DOOM Eternal“. Lavale astuvad Hugo Martin (Creative Director, Doom Eternal) ja Marty Stratton (Game Director, Doom Eternal), kes lubavad põrgut maa peal, kus peategelane on veelgi võimsam ja deemoneid on lausa kaks korda rohkem.

Lavale astub Joshua Boyle (Community Manager, Quake Champions), kes räägib “Quake Champions” e-spordist ning tuleviku plaanidest. Sellel nädalal on mäng kõikidele avatud free-to-play versioonina ning kõik, kes selle see nädal endale võtavad, saavad selle endale jätta igaveseks. Lõpetab enda kõne uue “Quake Champions” traileriga.

Laval võtavad koha sisse Susan Kath (Production Director, Arcane Studios) ja Ricardo Bare (Lead Designer, Arcane Studios), kes lubavad kohe tuleb uus tasuta lisa mängule “Prey”, mis toob endaga kaasa näiteks New Game +, Survival Mode ja Story Mode . Asja lõpetab “Prey Mooncrash” trailer, mis on järgmine DLC, mille eesmärgiks on lõputult värske mängukogemus. Suvel tuleb juurde Titan Hunter uus mängurežiim, kus üks mängija on kütt ja teised on kopeerijad.

Lavale astuvad Jerk Gustafsson (Exec. Producer, Machine Games) ja Jens Matthies (Creative Director, Machine Games), kes räägivad “Wolfenstein II: The New Colossus” mängust. Tutvustavad uut sisu, mis toob kaasa värsket lisa narratiivile. DLC nimi on “Wolfenstein: Young Blood” ja see tuleb co-op kogemusena. Esitluse lõpetab ilus trailer eelnevalt räägitud sisule.

Lavale tuleb taaskord Pete Hines, kes räägib Bethesda ja VR mängude suhtest. Annab teada, et eesmärgiks on endiselt teha palju erinevaid VR mänge, seal hulgas saab seda olema ka “Prey” Titan Hunter mängurežiim nii üksinda kui ka koos sõbraga. Samuti tuleb erladi VR mäng nimega “Wolfenstein: Cyberpilot”. Neid mõlemad peaks saama ka E3 ajal mängida, seega teen endast kõik, et ka neid proovida. Hines juhatab sisse Todd Howardi (Game Director, Bethesda Game Studio), kelle ülesandeks on jagada rohkem infot “Fallout 76” kohta.

Esimesena saame teada, et “Falllout 76” on neli korda suurem kui “Fallout 4” ja see on eellugu kõikidele teistele mängudele. Mängija on üks esimesi, kes päevavalguse kätte tuleb ning seal see kõik algab. Seiklus saab olema läbi kuue erineva regiooni West Virginia osariigis. Kahjuks saame teada, et “Fallout 76” on täielikult online, kuid üksinda mängimine jääb alles. Korraga on mängus tosin või natukene rohkem mängijat ning igasugune progress tuleb alati mängijaga kaasa. Suremisega mitte midagi ei kaota. Mängijad saavad koos ehitada ning soovi korral ka teisi aatompommiga õhku lasta.

Mängul tuleb ka beeta ja vägev kollektsionääridele mõeldud “Power Armour Edition” versioon, kus komplektis on kaart (hiilgab pimedas), figuriinid ning mängust tuntud kiiver, millel on töötav pealamp ja häälemoonutus seade. Mäng ilmub 14. november 2018. “Fallout Shelter” tuleb Nintendo Switchi ja Playstation 4 peale ning on endiselt tasuta ning on väljas juba tänasest.

Todd Howard jätkan enda pikka ja koomilist esitlust “The Elder Scrolls Blades” mobiilimängu esitlemisega. See on konsooli kvaliteediga ning jääb seeriale truuks. Mängu saab mängida vertikaalselt ja horisontaalselt. Mängul on olemas nii sisemised kui välimised keskkonnad ning seal on mitu erinevat mängurežiimi. Üks on lõputu koobas, teine on klassikaline areen ning kolmas on linnak, kus on narratiiv ja see põhiline mängu tuum. Seal saab ehitada ka linna, mille kaudu uusi karaktereid ja asju lahti lukustada. Samuti saab külastada teiste ehitatud külasid. “The Elder Scrolls Blades” tuleb igale platvormile ning need kõik on omavahel seotud. Jah, isegi VR versioonid. Mäng ilmub sügisel ning on täiesti tasuta.

Todd Howard lõpetab enda esitluse uue frantsiisi väljakuulutamisega – “Starfield“. Ning muidugi tuleb esitlus mängule, mida kõik on küsinud – “The Elder Scrolls VI“. Peale seda võimast etteastet tuleb tagasi Pete Heins ning lõpetab sellega ka Bethesda etteaste.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar