Microsofti pressikonverents näitas, et Xbox ei anna alla ning tuleb võimekalt tagasi.

Microsoftil pole olnud just parim aega kaheksandal konsoolipõlvkonnal ning mingil määral oli muutunud iseenda paroodiaks, kus iga asi oli “eksklussiivne” ja “esmakordne”, kuid reaalsus ei olnud seda kumbagi. Päris selgelt on kõik pilgud Sony Playstationi peal, kuid Microsofti esinemine selle aasta E3 raames toimunud pressikonverentsil oli võimas ning andis päris palju lootust, et Xbox ei ole kadunud ning jätkab tugevalt.

Eriti kuum hommik otse päikese all ja kusagil 75 minutit järjekorras seismist, et pääseda sisse Microsoft Theater esiuksest tundus alguses tugeva ajaraiskamisena, kuid kui saalis maha istusin ja tundsin seda atmosfääri, siis hakkasin olukorda nautima. Esitlus algas ilusa videoga “Halo: Infinite” tulevast mängust, peale mida astus lavale Xboxi CEO Phil Spencer. Peab pika kõne, mida oleme iga aasta kuulnud ega tegelikult keegi tõsiselt enam ei võta, sest Xboxi ajalugu ei ole midagi, millele ehitada. Lubab esitleda 50 mängu, millest 18 on eksklusiivsed ja 15 maailma esmaesitlused. Saalis sellel hetkel inimeste suhtumine oli ükskõikne, sest ega keegi teda tegelikult ei uskunud, kaasaarvatud mina, sest seda sama juttu räägib Phil Spencer iga aasta. Õnneks oli peagi terve saal Xboxi taktis.

Esimene video tuleb imeilusast fantaasiamaailmast “Ori and the Will of the Wisps“. Teisena tuleb maailma esmaesitlus mängule “Sekiro: Shadows Diw Twice“, mis nägi tõeliselt hea välja. Peale seda tuli lavale Bethesda game Studios esindaja Todd Howard. Annab teada, et “Fallout 4” tuleb tänasest Xbox Game Passi. Peale seda tuli “Fallout 76” trailer ning kuulsime esimest korda, et tegemist on eellooga kõikidele teistele mängudele ning et kaardi suurus on neli korda suurem.

Suurele ekraanile läks koheselt peale “Fallout 76” trailerit uus Square Enixi projekt nimega “The Awesome Adventures of Captain Spirit”. Koheselt järgi Terry Crewsi häälega trailer “Crackdown 3“, millel on nüüd ka ametlik ilmumise kuupäev – veebruar 2019.  Järgmiseks saime teada, et “Nier: Automata” saab Xbox One X uuendused ning “Nier: Automata Become as Gods” ilmub 26. juuni 2018.

Suurele ekraani tuli seejärel ilus mängutrailer “Metro: Exodus“, mis andis päris hea ülevaate tulevast mängust. Seejärel tutvustab Phil Spencer midagi, mida keegi ei osanud oodata – Kingdom Hearts seeria siirdub Xboxi peale. Uskumatu, kuid tõsi ja tõesti suur võit Xboxi jaoks. Siit liikusime edasi “Sea of Thieves” juurde, mida mängib 4 miljonit mängijat. Tutvustati kaks uut uuendust – Cursed Sails (tuleb juulis) ja Forsaken Shores (tuleb septembris). Peale seda kiire väikene “Battlefield V” trailer.

Siit hakkas asi nüüd järjest huvitavamaks minema. Korralikult esitletud trailer “Forza Horizon 4”, kus saalis korraga mängus mitu inimest, samal ajal kui Ralph Fulton (Playground Games) räägib kõigest uuest, mida võidusõidu mäng endaga kaasa toob. Saalis olev atmosfäär oli fantastiline ning viis, kuidas nad kõiki hooaegu esitlesid oli vapustav, demonstreerides samal ka Microsoft Theater võimekust. Saime teada, et mäng liigub Inglismaa mägismaadele. Mäng on jagatud avatud maailm, kus kõikidel on tegevust palju ja väidetavalt korralikult struktureeritud. Kohapeal hakkasid inimesed saalis arutama selle üle, et väga palju asju on üle võetud The Crew frantsiisist. Mäng ilmub 02. oktoobril 2018 ning on koheselt olemas ka Xbox Game Pass programmis.

Phil Spencer naases lavale ning andis teada, et Microsoft Game Studios on ära ostnud päris mitu tuntud teist stuudiot. Esimesena saame teada, et nad on loodud uue stuudio nimega The Initiative, mille eesmärgiks on luua narratiivil põhinevaid mänge. Teisena liitus nendega Undead Labs, kes on State of Decay seeria autorid. Kolmandana on nad soetanud Playground Gamesi, kes lisaks Forza Horizon seeriale teevad ka midagi uut ja originaalset. Neljas lisa oli suur üllatus – Ninja Theory (“Hellblade: Senua’s Sacrifice”). Viiendaks on nad ostnud ära Compulsion Gamesi peale mida saime näha ka “We Happy Few” uut trailerit. Siin pani Xbox tõelise paugu, eriti just Ninja Theory soetamisega, mis alles hiljuti tegi lähedast koostööd Sony Playstationiga.

Siit läheb etendus edasi “PlayerUnkown’s Battleground” lisade uue traileriga, mis põhimõtteliselt näitab uusi kaarte. Järgmisena saame teada, et Xboxile tuleb “Tales of Vesperia: Definitive Edition“. Järgmisena uus trailer mängule “The Division 2“. Siit edasi tuli päris pikk video reaalsest mängust, kuid saalis inimesi eriti ei huvitanud. Kõik kasutasid seda aega, et telefonides asju ajada. Publik saalis ei reageerinud peaaegu üldse, mis tundus minule natukene veider.

Nüüd astus lavale Ashley Speicher, kes on Xbox Game Passi arendaja. Räägib FastStart süsteemist, mis aitab mängudel kiiremini tööle minna. Selle eesmärk on ajaga paremaks saada, ise õppides läbi kasutajate käitumise. Tuleb juuni lõpus. Kinnitab üle, et kõik Microsoft Game Studios uued mängud tulevad koheselt ka Game Pass nimistusse ilmumise päeval. Peale tema esitlust on ID@xbox korralik montaaž, kus on suures koguses erinevaid indiemänge – mõned suuremad, mõned väiksemad, kuid igale maitsele midagi.

Kohe järgi uue Tomb Raider “Shadow of Tomb Raider” pikem trailer. Nüüd tuli midagi huvitavat – “Session“. Pole ammu ühtegi rulamängu näinud. Järgmiseks oli maailma esmaesitlus mängule “Devil May Cry 5“, mis võttis terve saali ka üle ning sellest sai ka üks populaarseimaid esitletud mänge, kuid siiski mitte kõige populaarsem. Koheselt tulid lavale Hideaki Itsuno ja Matthew Walker ning tõid rõõmusõnumeid, et DMC seeria on tagasi. 10 aastat oodatud järg on lõpuks tulemas.

Peale imelist DMC esitlust saime näha video esimese “Cuphead” lisapaki kohta, mille põhiline lisa on uus mängitav karakter. Kohe järgi väikene video, mis näitas “Tunic” mängimist, kus pisikene rebane seikleb. Peale seda on laval taaskord Phil Spencer ning räägib mängudega kaasas olevast kogukonnas ja armastusest mängimise vastu. Annab teada, et siit edasi on ainult maailma esmaesitlused.

Alustavad täiesti uue mänguga Namco Bandai poolt, milleks on 3D kaklusmäng “Jump Force“. See seob endasse Naruto, One Piece, Dragon Ball Z ja isegi Death Note seeriad. Rohkem hetkel mängust ei tea kui ainult see üks video. Saalis oleva publiku poolt päris hästi vastu võetud video. Kohe sellele järgi “Dying Light 2” ootamatu üllatus. Trailer pani saalis olevad inimesed arvama, kuid ei kuulnud kordagi õiget vastust enne kui see oli ekraanil. Nüüd astus lavale Chris Avallone (TechLand), et rääkida natukene pikemalt Dying Light järjest. Annab teada, et kõik olulised asjad on tagasi ning palju uut, kus mängijale on lisatud uued vastased ning nüüd on otsuste tegemisel reaalsed tagajärjed. Ekraanil sai seejärel näha natukene pikemat demo, mis pidi seda demonstreerima.

Siis saime teada, et tuleb uus Battletoads videomäng, kuid hetkel ei tea veel milline. Seejärel saime lõpuks näha “Just Cause 4” esimest trailerit, mida oli enne E3 räägitud, et oleks nagu aeg. Peale seda tuli ekraanile midagi veidrat – “Gears Pop!“. Selle näitamine pani inimesed kulme kergitama. Kuid kohe järgnenud “Gears 5” trailer nägi suurepärane välja. Lavale naases Phil Spencer ning hakkas asja kokku võtma, kuid mul oli telefon juba väljas, sest teadsin – üks mäng on veel puudu. Ja nagu arvata võis – “Cyberpunk 2077“. Esimene trailer kaua räägitud mängule on magus ning nüüd isu ainult kasvab. Paari päeva pärast istun CR Project Redi juures maha ning saan üht teist pärida ja ehk ka proovida.

Olen Microsofti esitlusega väga rahul ning kogu see ootamine ja trügimine oli seda tegelikult väärt. Tõeliselt hea presentatsioon, palju uudiseid ja kõva nimistu, millega võiks isegi juba Sony Playstationiga vähemalt samasse lausesse saada. Asi hakkab looma ning

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar