Kasiinomängude rikkalik maailm.

Kasiino tähendab praegusel ajal rohkemat, kui lihtsalt ühte pokkerilauda kuskil hämaras nurgas ning paari lagunenud slotimasinat. Kuigi ka kaarte on võimalik niisama taguda või ühesuguseid sümboleid eri mängudes kokku koguda, siis kasiinomänge eristab selgelt see, et mängijad panustavad erinevatele juhuslikele arvudele või arvude grupile. Tehtud panust näidatakse mängumärkide ehk žetoonide vastavale alale asetamisega, kui aga mängija kasutab näiteks mänguautomaati, tuleb mängumärk (selleks võib olla ka mündid, paberraha või kasiino krediit) automaati sisestada.

Kasiinomängud on aja jooksul jaotatud kolme suuremasse kategooriasse: juhuslike numbritega pileteid kasutavad mängud, elektroonilised mänguautomaadid ja lauamängud. Internetikasiinode kasvav levik tähendab aga ka seda, et kõiki kasiinomängu kategooriate mänge õnnestub mängida ka lihtsalt interneti vahendusel ning sul ei ole vaja pokkerilaua juurest mänguautomaadi juurde tormata. Piisab vaid sellest, kui sa oma veebibrauseris uue mängu valid.

Milline on kõige populaarsem kasiinomäng?

Market Realisti 2014. aasta uuring näitas, et kõige populaarsemateks kasiinomängudeks on erinevad mänguautomaadid ja videopokker. Neile järgneb blackjack ja alles tükkmaad tagapool võib leida ruleti ja tavalise pokkeri.

Mänguautomaatide populaarsuse üheks põhjuseks on muidugi nendega mängimise lihtsus. Kuigi on ka slotimänge, kus tuleb rohkem ette mõelda ning õigeid otsuseid tehes on võimalik ka rohkem võita, siis sama palju on neid slotimänge, kus sul on vaja vaid nuppu vajutada ning juba läks mäng käima ja tulemus on kohe näha. Teiseks suureks eeliseks on erinevate slotimängude rohkus. Mänguautomaatide loojad kasutavad inspiratsiooni saamiseks nii Vana-Kreeka mütoloogiat, Idamaade ajalugu kui ka praeguse aja kõige populaarsemaid filme. Kui slotimängude algusajastul muutus ehk vaid mänguautomaatide välimus ja rullikutel olid sümboliteks ikka ja jälle ainult number seitse, hobuserauad, teemandid, kirsid, „Bar“ kiri, kelluke ja võib-olla veel paar puuvilja, siis videoslotimängud on võimaldanud ka disaini edasi arendada. Kui soovid, võid sa mängida ainult jõuluteemalistel mänguautomaatidel või kui tahad, siis mänguautomaatidel, kus mängu ülesehitus viib sind kosmosesse reisima.

Vana hea pokker

Lauamängude mängimiseks tuleb juba veidike rohkem vaeva näha. Selleks, et sul oleks üldse võimalus võita, pead sa tegema õigeid otsuseid, milleks omakorda on sul vaja end reeglitega kurssi viia. Ja nagu ikka, siis osade mängude reeglid on pisut keerulisemad kui teistel mängudel.

Paljude mängijate lemmikuks on pokker, millest on aastate jooksul tekkinud mitmeid erinevaid versioone. Kõige populaarsemaks variandiks on tõenäoliselt Texas Holdem, mida pakub vast iga kasiino kui ka online kasiino.  Kuigi eri versioonide reeglistikud ei ühti igas punktis, siis põhimõte on sama: sul on vaja moodustada kaartidest parim kombinatsioon, mis lubaks võita kõiki teisi mängijaid.

Teiseks mänguks on blackjack ning selle kaardimängu ülesehitus on iseenesest lihtne – sa pead kokku saama rohkem punkte kui diileril aga kui punktide summa on suurem kui 21, oled sa automaatselt kaotanud. Nagu pokkerist on ka blackjackist erinevaid versioone, kuid põhireeglid jäävad samaks: tegu on kaardimänguga, kus on võrdne roll nii oskustel kui ka õnnel.

Ja siis on rulett! Tegu on kiire mänguga – tehakse panused, ruletiratas lüüakse keerlema, pall peatub ühel ratta numbritest ja mäng ongi läbi. Seejärel jaotatakse võidud ja algab uus panustamisvoor. Ruletis saab panustada nii kindla numbri, numbrite rühma kui ka kombinatsiooni peale.

See väike ülevaade näitab, et kasiinomängudel on sulle rohkelt pakkuda. Olenemata sellest, kas sa soovid aeglaselt või kiirelt kulgevat mängu ning kas sa tahad rohkem loota oma õnne või pigem oskuste peale, leiad sa kindlasti midagi sobivat.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar