VG10: Top 10 “Star Wars” videomängud

Täna ilmub “Star Wars: Battlefront” uus versioon, seega on viimane aeg vaadata tagasi, et millised on parimad Star-Wars-teemalised mängud, mida oleme saanud proovida ja mängida. Tehes uurimust selle nimekirja jaoks, leidsime, et Star Wars videomänge on ikka jubedas koguses ning on ääretult palju neid, millest pole isegi kuulnud, veel vähem proovinud ja mänginud, seega ei pea vist mainima, et see TOP 10 ei ole kuidagi täielik või absoluutne. Meil ei ole siin kirjas selliseid populaarseid mänge nagu “X-Wing“, “TIE Fighter” ja “LEGO Star Wars II: The Original Trilogy“, mida me ei ole kunagi saanud mängida ja proovida.

10. LEGO Star Wars: The Complete Saga (2007)

Lego poolt litsentseeritud mängud on praegusel hetkel nii tavalised ning pigem suhteliselt suvalised, siis oli aeg, mil Lego mäng oli midagi tõeliselt silmapaistvat. 2005 ilmus esimene Lego poolt tehtud “Star Wars” mäng, siis sellele otsene järg “The Complete Saga” parandas esimeses olevad vead, lisas juurde suurepärast sisu ning kindlustas Lego mängude edu järgmiseks kümneks aastaks. Mängu sündmused on kohe peale originaalset triloogiat, sättides loo selliselt, et on tuttav emotsioon, kuid mitte kordagi ei ole odavat dialoogi või viidet tagasi eelmistele Star Warsi filmidele/stseenidele. Olles värskendav kogemus, pakub mäng suurel hulgal perele mõeldud meelelahutust, muutuva raskusega puzzlesid ning suure nimekirja karaktereid, kellega mängida – Lego kujul muidugi.

9. Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader (2001)

See mäng andis noortele fännipoistele nende kauaoodatud unistuse – liituda kõikide suuremate lahingute originaalsest triloogiast. Mängi kas Wedge Antilles ja lase farmipoisil Luke Skywalkeril tappa soorotte, et hiljem sellega uhkeldada. Tegemist on järjega “Rogue Squadron” nimelisele mängule, mis oli lõbus, kuid nägi jube välja. Teine osa oli eelkõige sügavam, rahulikum ning muidugi kordades ilusam. Tulemuseks oli realistlik ja fantastiline mäng ning viimane kord kui sõita mööda Death Stari kanalit oli videomängus lõbus. See on ka üks neist mängudest, mis pani aluse uskumusele, et kõik head Star Warsi mängud on teised osad.

8. Star Wars Jedi Knight III: Jedi Academy (2003)

Põhimõtteliselt on selle mängu nimi “Dark Forces IV: Jedi Knight III: Jedi Academy”, kuid see viimaks lühendati, kuna viimases mängus ei olnud lood enam nii tumedad kui pidanuks. See on esimene mäng selles seerias, kui enam ei mängi kui habetunud jedi Kyle Katarn ning seekordne lähenemine oli kordades lineaarsem. Hinnangute järgi on tegemist võib-olla ühe halvima mänguga selles seerias, kuid hinnangud ei tee seda nimekirja. Siia positsioonile saab see mäng suuresti sellepärast, et kohe alguses saab kokku panna enda karakteri ning terve mängu jooksul saab rohkem trikke ja võimeid kui üheski teises Star Wars mängus.

7. Star Wars: Republic Commando (2005)

See on veidi teistsugune mäng, tõsi. On teada fakt, et uus triloogia (esimene triloogia, esimesed kolm filmi…) ei loonud just eriti põnevaid kloone, vaid hingetud CGI koletised, kelle ekraaniaeg oli igav ning mitte midagi ütlev. Õnneks ei ole nad loodud niisama –  meil on olemas mäng “Republic Commando“, kus Sina mängid eriti kanget klooni, keda saadavad väga iseloomurohked ja ilmekad kloonidest kaaslased. See kogemus on väga lühikene, kuid väga magus ning veidi šokeeriva ja kurvavõitu lõpuga, mida ei raatsi siinkohal ette öelda. Üllatuseks on see videomäng sügavam ja parema sisuga kui kolm uut Star Warsi filmi kokku…nii on.

6. Jedi Knight II: Jedi Outcast (2002)

Mängus, kus on pealkirjas kaks korda jedi, alustad mängimist olles mitte jedi, seega algus on suhteliselt aeglane. Valgusmõõga asemel on tobedad relvad ning muu mitte nii lahe jedi tegevustik, kuid mäng tõuseb peagi esile. Tegemist on ühe parima seiklusmäruliga, mis on Star Wars universumis ilmunud. Saab kasutada kõiki jedi võimeid ja rohkemgi, lõbus ja veider üksikmäng ning perfektselt kaootiline mitmikmäng. Muidugi ei saa mainimata jätta, et see on ainukene mäng, kus Kyle Katarn on mängitav ja tõeliselt badass karakter, nö Han Solo meets Darth Vader.

5. The Force Unleashed (2008)

Originaalne triloogia pakkus kõike, kuid kunagi ei vastanud küsimusele, et kas Darth Vader võttis omale õpilase, kellele edasi anda kõik oma teadmised. Tegevustik on kiire, kuid vastab paljudele asjadele, millest film ei rääkinud või lihtsalt tähelepanu ei pööranud. Kuigi selle mängu juures on probleemid juhtimisega ning osad funktsioonid on lausa frustreerivad, siis võime tõmmata taevast alla Star Destroyer kasutades ainult oma mõttejõudu on päris vägev.

4. Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords (2004)

Esimene osa sellele mängule on üks enim kiidetud Star Wars mäng ja tegelikult üleüldiselt suurepärane mäng, siis surve järje eduks oli tohutu. Mängu suurimateks probleemideks jäi ajapuudusest tulenevad vead, millele produtsendid tähelepanu ei pööranud. Vigu oli palju ning lugu oli kohati nii segane, et isegi kõike nooremad said aru, et midagi nagu oleks puudu. Sellele vaatamata on mängu mehaanika ning kogu komplekt sedavõrd kütkestav, et kõrged hinded ei olnud mingi üllatus.

3. Star Wars: The Old Republic (2011)

Star Wars Galaxies” oli esimene tõeline katse teha SW teemalist MMO mängu, kuid see oli enam kui problemaatiline. Vigane, keeruline, kuiv, raske ja veel muid väiksemaid muresid. Seda isegi reklaamiti kui mängu, mis on valitud olema kangelane, kes murrab World of Warcrafti domineerimise, kuid seda ei ole juhtunud kuni tänase päevani. Galaxies oli siiski piisavalt populaarne, et teha teine katse – “Star Wars: The Old Republic“. Bioware’i loodud mäng proovis uusi asju, kui lugu ja mängija valikud tõstsid individuaalseid mängijaid teistest esile. Kõrged hinnangud ei päästnud seda mängu minemast kuutasu pealt tasuta mängimiseni. Kindlasti peab mainima, et mängul on üks parimaid treilereid, mis kunagi tehtud.

2. Star Wars: Battlefront (2004)

Kõige lihtsamini öeldes on “Battlefront” mäng, kus Star Wars kohtub Battlefield märuliga. Lihtne idee sai teoks ning fännid armastasid seda kogemust. Olla osaline igas suures lahingus, nii maal kui kosmoses, kontrollida kõikvõimalikke masinaid ning võidelda mistahes fraktsiooni eest. Iga fännipoisi unistus. Mängu kõige olulisem saavutus oli ühendada online tulistamismängude fännid ning Star Warsi fännid üheks suureks kogukonnaks. Sisu väga ei ole, kuid kvaliteetne mehhaanika, ilus graafika ning märulit rohkem kui ära mängida jõuab.

1. Star Wars Knights of the Old Republic (2003)

Kõige populaarsem Star Wars mäng ei ole eriline üllatus. Selle nimekirja jaoks uurimust tehes, oli koheselt paigas just see mäng ja koht. Peale selle, et tegemist on parima Star Wars mänguga, on see üks parimaid kuuenda põlvkonna mänge ning valitud parimaks mänguks Xboxi konsoolil. Mängu tegijaks on Bioware, enne kui EA nad ära ostsid, ning lugu viidi tagasi mitu tuhat aastat enne filmide tegevust. See pakub ajalugu ja taustalugu paljudele olulistele aspektidele kogu frantsiisi juures. Lisaks tutvustab see mäng ühte parimat Star Warsi tegelast – HK47. Mis tegi selle huvitavaks on originaalne lugu, mis on väärt Star Warsi nime, sügav rollimängu mehhaanika, pikk kestvus, hea graafika ning suurel hulgal sisu, mida avastada ka nüüd, palju palju aastaid hiljem.

Häid mänguelamusi.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar