Arvustus: “Animal Force” – kiiduväärt idee, kesine teostus.

Tootja: Sony Interactive Entertainment, ISVR
Lavastaja: –
Platvormid: PSVR
Ilmumisaeg: 22. mai 2018
Toetaja: Playstation Eesti

Torni kaitsmise žanr (tower defense) on maailmas vägagi populaarne, eriti väikeste käsikonsoolide ja mobiilimängude hulgas, siis “Animal Force” proovib teha seda VR keskkonnas ning lisada sinna omale unikaalset nišši, kuid midagi jääb selgelt vajaka. Idee mängu taga on veider, kuid kirjeldab selgelt seda kui mitte tõsine see teos olla tegelikult proovib. Tulnukad saabuvad meie planeedile kavatsusega siin kõik üle võtta ning inimesed ei ole suutelised midagi vastuhakuks tegema. Kõikide üllatuseks asuvad planeedi kaitseks välja kohalikud loomad. Multifilmilik joonistatud värvikirev maailm on selle mängu üks tugevamaid plusse, olles muretu iga enda esitletud asja juures. See teeb mängimise kergeks ning võtab igasuguse surve mängija seljast ära, sest iga signaal ütleb selgelt – siin on vaja ainult lõbu tunda.

Žanr siin mängu juures ei ole siiski täiesti klassikaline, vaid natukene laiendatud, ehk siis see unikaalne nišš mida ennist mainisin. See tähendab, et mingit otsest asukohta või torni tegelikult siin ei olegi, vaid inimesed on see fookuspunkt, mille ümber mängija plaan peab olema seatud. Erinevad loomad omavad erinevaid võimeid ja omadusi, kus tulebki sisse mängija ülesanne – paigutada neid õigesti, et iga aspekt saaks maksimaalselt ära kasutatud. Tulnukad liiguvad mööda ettenähtud rada ning eesmärgiks on siis takistada inimese röövimist. Kui sissetungijatel peaks õnnestuma kümme inimest endaga kaasa võtta, siis on mäng läbi. Mingeid muutuseid otseselt mängust ei tule, peale asukoha ning vahel on ka väikesed vahebossid.

Mänguks on vajalikud Playstaion Move puldid, sest loomade liigutamine ja paigutamine käib tõstmise kaudu. Tegemist on kiire ja efektiivse viisiga kuidas sellist mängu teha ning siin ei ole mingeid kaebuseid. Tempo ei ole just väga massiivne, seega Playstation VR suurimaks probleemiks olev üks kaamera siin oluliselt midagi ära ei võta. Tegemist on lühikese mänguga, millest ise kahjuks jagu ei saanud. Alguses on mäng liiga kerge ning jõudsin juba mõelda, et kas tõesti see ongi kogu väljakutse, kuid juba järgmine asukoht on päris palju keerulisem. Mingi hetk, kusagil kolmas-neljas level, on tulnukate ründamine massiivne, seega mängija peab mõtlema kiiresti, planeerima täpselt ning ega tegelikult eksida ei tohi. See tähendab, et siia tegelikult peaks panema palju aega, et oleks võimalik kõiki taktikalisi võimalusi selgeks õppida. Mängus on olemas ka veider “must auk”, mis ilmub teadaolemata põhjusel ning hakkab mängija üksuseid neelama. Tundub olevat tasakaalustav mehhanism nende mängijate vastu, kes on lihtsalt liiga osavad.

Olgugi, et visuaalne stiil on nauditav, siis graafilist on mäng siiski nõrgemapoolne. Muusika on olemas, kuid sedavõrd unustatav, et selle märkamine on isegi keeruline. Loomadel on olemas ka mingisugused häälitsused, kuid üldine mulje on selline indiemängulik, kus kõik asjad viitavad väikesele eelarvele. Idee on kiiduväärt ning mõistan suurepäraselt, et miks just sellisena seda taheti teha, kuid veidralt äkiline raskusaste, korduv mänguviis ning natukene mõistmatud mehhanismid ei lase seda nautida selliselt nagu sooviksin. “Animal Force” on täiesti talutav VR mäng, kuid praeguste valikute keskel seda soovitama ei hakkaks. 

Hinne: 5,5/10

+ Muretu ning ei võta ennast tõsiselt.
+ Kiirelt saab mängima ja lühikese ajaga naudingu kätte.
+ Idee on kiiduväärt.

– Visuaalselt nõrk.
– Muusika ja narratiiv on peaaegu olematud.
– Korduv mänguviis.
– Õppimiskurv on väga äkiline.

Ülevaade ka videos:

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar