Arvustus: “One Piece: Grand Cruise” – täiesti väärtusetu PSVR mäng.

Tootja: Bandai Namco Entertainment, Spike Chunsoft
Lavastaja: –
Platvormid: PSVR
Ilmumisaeg: 23. mai 2018
Toetaja: Bandai Namco

One Piece: Grand Cruise” on järjekordne Spike Chunsoft ja Bandai Namco üritus One Piece litsentsist maksimum võtta. Tunnistan, et ei ole ise kunagi olnud selle märul-komöödia austaja, kuid olen seda vaadanud piisavalt palju, et hinnata head mängu, mis selle äärmiselt pika anime järgi on tehtud ning kahjuks “One Piece: Grand Cruise” seda ei ole. Isiklikult viimane One Piece videomäng oli “One Piece: Burning Blood”, mis tahtis olla kaklusmäng, kuid tegelikult ei soovinud teha rohkem kui tuua sisse natukene raha tugeva brändi arvelt. Uudis VR mängust tuli tegelikult koos selle ülevaatamiseks mõeldud koodiga ning oli minu jaoks nagu välk selgest taevast. Sellest pidi saama positiivne üllatus, mis annaks igale fännile unikaalse vaatenurga selle piraadilaeva tegemistest, kuid tulemuseks on Oculus DK1 aegne videomäng, mis ainult esitleb ennast kui uus tehnoloogia, kuid unustab ka reaalset sisu luua.

Mängu alguses on ainult kaks valikut – võitlus Krakeni või mereväe vastu, kuid nagu selgus, siis tegelikult suurt vahet ei olegi. Valik tehtud, siis saab natukene laeva peal liikuda kasutades ehk PSVR kõige hullemat liikumismehhanismi, mis tehtud. Natukene saab rääkida mõne tuttava tegelasega ning siis algab kahuriga tulistamine. Siit on mäng samasugune, sest tegevus tegelikult ei muutu kordagi. Kahuriga laskmine on lihtsalt suunamine ja nupu vajutus. Midagi otseselt ei toimu ning peale mõnda edukat tulistamist on seiklus otsas. Reaalselt – mäng kestab kusagil 5-10 minutit, ehk siis vähem kui enamus tasuta VR mänge. Ei suutnud oma silmi uskuda, et kas päriselt selle eest küsitakse ka raha.

Lasin seda mängida ka One Piece suurel fännil ning kuulasin hoolega tema kommentaare ja mõtteid. Tema jaoks oli äärmiselt oluline ja nauditav mööda laeva liikumine ning oli pettunud, et kahurituli tuleb liiga kiiresti. Uuesti tehes tuleb iga kord kuulata Luffy ja selle veidra teo juhendit, et kuidas see mäng. Iga kord. Nagu päriselt. Ei pea siin enam mainima, et Artur oli pettunud ning oleks soovinud näha hoopis midagi palju kergemat, mis on minu meelest tegijate kaotatud võimalus. Iga fänn tegelikult sooviks näiteks koos Zorroga mõõgelda või hoopis midagi koos Luffy’ga teha, kuid selle asemel on mingisugune äärmiselt veider toode, mis meenutab rohkem tudengite lõputööd kui päris asja. Nami on siin ka muidugi olemas – suhteliselt ainult pesus ning ebanormaalselt suurte rindadega, mis on selgelt ainult näljastele fännidele tehtud, kuid ka selliste asjade jaoks on paremaid lahendusi.

Raske on edasi anda seda pettumust, mida tundsin. Milline raisatud võimalus teha midagi suurepärast või tegelikult isegi keskpärast, sest One Piece fännid ei soovi palju. Siiski, säilib natukene lootust, sest nii Bandai Namco kui Spike Chunsoft kasutavad enda loodud animatsioone ja mudeleid korduvalt. Tõenäoliselt on oodata uut One Piece VR mängu ning seekord ehk on ka mängitav. Praegusel kujul ei soovita seda mitte mingil juhul, sest selliseid väikeseid “kogemusi” on PSVR peal juba hulgi.

Hinne: 3/10

+ One Piece fännid saavad tegelasi vaadata ja nendega suhelda.
+ Saab laeva peal natukene ringi vaadata.

– Liiga lühikene ja lohakas.
– VR mänguna peaaegu väärtusetu.
– Graafiliselt nõrk, muusika ja hääled kesised.
– Raske uskuda, et täispikk mäng, mille eest raha küsitakse.

Ülevaade ka videona:

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar