Arvustus: “Assassin’s Creed II”

Assassin’s Creed II” tegevus toimub renessansiaegses Itaalias, kus sa oled kehastunud nooreks palgamõrtsukaks nimega Ezio Auditore da Firenze. Mäng algab sellega, et sa oled Desmond Miles’i rollis. Koos oma sõbranna Lucy Stillmaniga põgenevad nad Abstergost, kus templirüütlid neid ära kasutasid.

Desmond ja Lucy sõidavad ühte peidukohta, kust templirüütlid neid leida ei tohiks. Kohale jõudes kohtub Desmond seal kahe uue iskuga, kes aitavad teda ja Lucyt. Peidukohas on üles seatud “Animus 2.0”, millega on võimalik, nagu ka esimeses osas, tungida Desmondi esivanemate mälestustesse. Desmond “ühendatakse” masinaga ning ta vajub unne, hakates elama oma esivanema Ezio Auditore da Firenze elu.

Ezio mälestus algab kohe tema sünnist, kui talle pandi nimi ja ta tegi oma esimesed liigutused. Kohe pärast seda viskub ette järgmine mälestus juba tema vanemast east, kus ta on parajasti kaklemas teise perekonnaga. Kakluse ajal tuleb talle appi ka tema vend, kes aitab Eziol minna tohtri juurde ja palub tal siis koju tulla, aga Eziol oli sel õhtul veel külastamata oma tüdruksõber Maria, kelle juurde ta pidi minema. Järgmisel hommikul Maria isa poolt majast välja kamandatuna läheb noormees koju, kus ta aitab oma vanemaid.

Ühel päeval kui Ezio koju tuleb, kuuleb ta majapidajannalt, et tema isa ja kaks venda on viidud vangitorni kuriteo eest, mida nad ei sooritanud (tema ema ja õde on turvaliselt kodus). Hetkegi kahtlemata ronib Ezio mööda vangitorni seina oma perekonna kongi juurde. Seal ta saab isalt juhtnöörid, kuidas avada salajane kamber, kus asuvad tema asjad. Noor Auditore leiab kambrist Assassinite rüü, mõõga ja katkise Hidden Blade’i. Ta kuuleb, et tema isa ja vennad on hukkamisele määratud. Ezio jookseb kohale, kuid ta ei suuda perekonnaliikmeid päästa, kuna tema vastu oli liiga palju valvureid.

Olles enne kohtunud Leonardo Da Vinciga, läheb Ezio tema juurde, paludes abi Hidden Blade’i parandamisel, millega Leonardo muidugi hakkama saab. Pärast seda hakkab Ezio otsima oma isa ja vendade mõrva eest vastutavat isikut. Tal tuleb seda teha läbi ~100 põhimissiooni ja ~100 kõrvalmissiooni.

Missioonid on väga huvitavad, kuna siin ei ole ainult üksluine mõrvamine ja tapmine. Vahel tuleb sihtmärk mõrvata niimoodi, et keegi ei paneks seda tähele. Selleks võid sa kasutada mürki, Hidden Blade’i sisseehitatud relva, viskenuge, tossupomme, kuid vahel pole ainult sellistest asjadest kasu, mõnikord tuleb sihtmärgist eemale meelitada turvamehed. Selleks võid sa palgata tänavatel liikuvaid prostituute või vargaid. Kuid kui sa arvad, et sa ei suuda üksinda valvuritest jagu saada, võid sa palgata endale ka appi “turvamehed”, kes aitavad sind oma mõõkade ja kirvestega.

Mängus on vaja ka mõistust, kuna sa võid leida seintelt joonistusi, mis on sinna Subject 16 poolt jäetud arvutiprogrammid. Igas programmis pead sa lahendama ülessandeid, et saada teada lukukood. Tänavatel on palju inimesi, kes vajavad sinu abi, kas siis kirja kohaletoimetamisel või abikaasa koju tagasi kutsumisel. On olemas ka inimesi, kes arvavad, et nad on sinust katustel jooksmisel kiiremad ja tahavad sinuga võistelda.

Mängus on mitu linna, mille vahel saad reisida. Igas linnas on olemas poed, kust sa saad osta endale parema rüü, relvi, maale, tossupomme, ravimeid, nuge, mürki ja on ka võimalus värvida “assassinite” rüü endale sobivasse värvitooni. Mängu on võimalik mängida nii inglise kui ka itaalia keeles.

Kokkuvõteks annaks mängule hindeks 8/10, kuna selles on hea storyline, hea graafika, mõnusad missioonid ja palju muud, mis teevad selle mängu väga heaks. Mäng on olemas nii Playstation 3, Xbox360 kui ka arvuti jaoks. Arvutilt nõuab mäng vähemalt Intel Core 2 Duo 1.8 GHz või väärilist protsessorit, 2GB mälu ja vähemalt 256MB DirectX 9 võimelist videokaarti.

Arvustas: LocDog

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar