“Battlefield 3” on lühikese looga (ainult 12 missiooni), kuid võimsa multiplayer’iga. Kampaania algab sellega, kui tundmatu USA mereväelane jookseb New Yorgis üle tänava, ronib üle aia ja hüppab rongi peale. Rong sõidab tunnelisse ja sõdur murrab rongi sisse. Seal teda aga rünnatakse ning sõdur haarab röövli püstoli ja võitleb oma teed rongi ettepoole. Seal leiab ta rohelise konteineri ja viimase röövli. Enne viimase mehe mahalaskmist lüüakse ta aga selja tagant oimetuks.
Seejärel läheb mäng ajas kaheksa tundi tagasi. Kaks CIA agenti kuulavad seda sama sõdurit üle ning tuleb välja, et tema nimi on Henry Blackburn. Agendid tahavad teada, mida teab ta Solomonist, väidetavast terroristist, kes plaanib New Yorgis tuumapommi õhku lasta. Agendid tahavad veel ka teada, mis toimus missioonidel, kus avastati Solomoni plaanid. Kõik missioonid peale esimese ja viimase on meenutused sellest, kuidas nad Solomoni tegevusi avastasid.
“Battlefield 3-s” on ka co-op mode ehk kooperatiiv, kus saad sõbraga mängida kuut missiooni. On missioon, kus pead helikopteriga lendama ja missioon, kus peate mõlemad snaiprid olema. Alguses on lahti ainult kaks missiooni ning kui teed need mõlemad läbi, saad kaks juurde ja kui lõpetad ka need, siis ülejäänud kaks. Kooperatiiv on kasulik, sest siin saad Sa punkte iga mängu eest ning punktidega saad lahti relvi, mida saad kasutada multiplayer’is.
“Battlefield 3” multiplayer on võimas ning olemas on palju erinevaid mängutüüpe. On Rush, Conquest, Squad Deathmatch, Team Deathmatch ja Squad Rush. Rushis on eesmärk paigaldada pomm vastaste MCOMi jaama külge või neid jaamu hoopis kaitsta. Mängus on kuni 24 inimest, arvuti peal kuni 32. Kui oled ründaja, siis mängu võitmiseks pead hävitama vastaste MCOMi jaamad. Kui oled kaitse, siis pead kaitsma MCOMi jaamu kuni Ticket’id otsa saavad (need on mängus surmad ehk mitu korda tohivad vastased surma saada). Rushis on olemas ka sõidukid. Squad Rush on sama põhimõttega, kuid väiksema meeskonnaga.
Team Deathmatch’is on lihtsalt kaks meeskonda ning siin on oluline see, kes saab varem Ticket’ite summa täis. Team Deathmatchis on kaart väike ja enamasti käib mäng 100 tapmise peale. Siin sõidukeid kahjuks pole.
Squad Deathmatch on nagu Deathmatch, kuid nelja meeskonnaga, millest igas on neli liiget. Siin on ka üks sõiduk, soomuk AFV tank. Eesmärk on sama: saada teatud summa tapmisi ning enamasti on see 50.
Conquest’i eesmärk on saada kõik baaside (lipud) või Ticket’ite arv nulli saada. Siin on kaks meeskonda, igas 12 liiget. Kaart on suur ja kõik sõidukid on lahti ning arvuti peal on kas 32 või 64 inimest.
“Battlefield 3” kasutab uut Frostbite 2 mootorit, mis teeb graafika ilusaks ja reaalseks. Siin saad Sa hävitada ehitisi ning kas või lammutada maju täiesti maatasa. Kõik on hästi detailne ja see nõuab loomulikult võimast arvutit (kui osta mäng PC-le).
Multiplayer’is on sõidukeid on 27 ja need on tankid, helikopterid, reaktiivid, autod ja kaatrid. Siin on põhirelvadel 12 täiustust, mida on võimalik lahti saada ning nendeks on summutid, statiiv relvale ja erinevad sihikud. Relvi saab lahti leveleid saades ja saades punkte erinevatele gruppidele. Gruppe on neli ning need on Assault, kellel on võimalus elustada teisi mängijaid, Support, kes paiagldab lõhkeaineid ja saab anda kuule, Engineer, kes parandab sõidukeid ja saab alla lasta vastaste helikoptereid ja lennukeid ning Recon ehk snaiper, kes saab vastaseid tähistada ja neid kaugustest snaipriga tappa.
Battlefield 3-l on ka spetsiaalne veebileht, mida saab jälgida arvutist, nutitelefonist ja mängukonsoolist. Lehel on olemas kõik andmed muuhulgas sellest, millal saad mingi relva lahti, palju Sul tapmisi ja surmi on, palju elustanud oled jne. Veebilehele saad siit.
Mängu plussid: ilus graafika, realistlik, palju relvi ja täiustusi, Battlelogi olemasolu.
Mängu miinused: lühike ja kehv kampaania, ainult 6 co-op missiooni.
Arvustaja: Mait (kaskarai)
Jäta kommentaar: