Arvustus: “Beat Saber” – ideaalne rütmimäng, mille idee tabab märki.

Tootja: Hyperbolic Magnetism
Platvormid: HTC Vive, Oculus Rift
Ilmumisaeg: 01. mai 2018 (Early Access)
Toetaja: Hyperbolic Magnetism
Hind: 19,99€

2018 November ilmus PSVR versioon, mis muutus ühteist põhimängu juures. Sellest saab lugeda teksti all.

Beat Saber” on klassikaline rütmimäng virtuaalmaailmas, mis muudab kõike täpselt nii palju, et olla originaalne, värske ja jubedalt sõltuvusttekitav. Ülesse kasvades on vast enamus ühel või teisel ajamomendil mänginud Dance Dance Revolution seerias olevaid rütmimänge, kus tantsumati peal tuli õigeid nooli enda jalgadega vajutada ja õigel ajal. Hea muusika, kiire tempo ning enda liigutamine oli võrgutav kombinatsioon, mida aastaid hiljem hakkas kasutama Guitar Hero (või Rock Band) ülimenukas mänguseeria ning muidugi ka Ubisofti Just Dance frantsiis. Iga seeria leidis midagi unikaalset, millega mängijaid endasse haarata ning pean tunnistama, et olen üle elanud nii DDR kui ka Guitar Hero sõltuvuse. Õnneks Just Dance maania läks minust mööda, kuid “Beat Saber” haaras suure jõuga ning tänaseks päevaks olen mängu alla jätnud kusagil 150 tundi. Abikaasa kodus juba vihjas, et mingil hetkel võiks sellest trampimisest aidata ja naaseda tagasi normaalsete mängude juurde.

Virtuaalreaalsuse tulekuga liikus ka kogu rütmimängude žanr sujuvalt uuele platvormile, kus varasemalt olen teinud “Audioshield“, “Audiosurf” ja “Amplitude“. Kindlasti mõni ununes ära, kuid eelnevalt nimetatud teostel kõigil oli mõni häiriv puudujääk, mis päris kiiresti suunas tähelepanu mujale. Natukene teistsugused rütmimängud on veel “Thumper” ja “Aaero“, kus mõlemad on ülesse liikuvad lineaarsed tulistamismängud, kus ainukene ülesanne on takistusi vältida. “Beat Saber” on edukas nii visuaalses stiilis, täpsuses, muusikas ning levelite disainis, mis kõik karjub kvaliteeti ja puhast naudingut.

Beat Saber” idee on lihtne – mängijal on käes punane ja sinine valgusmõõk, millega tuleb tema poole tulevaid kaste pooleks lõigata. See ongi kõik. Kastid tulevad siis muusika taktis ning kui kiiresti ja korraga need tulevad, sõltub juba raskusastmest. Kuna tegemist on Early Access mänguga, siis hetkel on kümme erinevat lugu, kus kõikidel on olemas kerge, keskmine, raske ja ekspert tasemed, mis peaksid ka kõige suuremad oskusmängijad õnnelikuks tegema. Erinevaid mängurežiime on kolm: standard, ilma noolteta ning ühega käega. Standard mängurežiimis tuleb kastid lüüe pooleks õiges suunas, kus nool on indikaatoriks. Ilma noolteta versioonis võib kasti lõigata ükskõik millises suunas, kuid neid tuleb palju rohkem. Viimane on ühega käega, kus mängija valib kas vasak või parem. Ainukene vahe on selles, et valida saab viie loo vahel ning ainult ekspert raskusastet.

Kogu asi kõlab lihtsamalt kui see tegelikult on. Kastid vahetavad pooli ning käte risti ja otse panemine peab käima kiirelt. Kiirus ja täpsus muidugi on ka faktoriks, sest mida rohkem otsaga kast pooleks lõigata seda enam punkte saab. Eraldi takistuseks on seinad, mis vahepeal tulevad. Nende eest tuleb ära liikuda või kükitada, seega trenn on igal juhul korralik. Visuaalselt ilus ja korralikult rafineeritud mäng sõltub unikaalsest muusikast. Kõik kümme lugu, mida Early Access versioon pakub on tehtud Jaroslav Becki poolt, kas siis miksitud või täies mahus. Need lood on tegelikult piisavad, et pakkuda meelelahutust pikaks ajaks, kuid interneti kogukonnad on hakanud looma uusi lugusid väga kärmelt ning hetkel on minu Oculus Rifti versioonis üle 200 loo. Jah, lugesite seda numbrit õigesti. Nende hulgas ka “Guitar Hero III: Legends of Rock” luupainaja “Through the Fire and Flames“, kus eksperdi versioonis on üle 2800 noodi, mida pooleks lõigata. Lisaks on interneti modijad teinud ka Dark Maul lisa, mis paneb kaks mõõka kokku üheks pikaks.

Tootjad on öelnud, et peagi tuleb korralik üksimängijale mõeldud kampaania mängurežiim. Samuti on panud rõhku mitmikmängu arendamisele, kuhu on plaanis lisada enda lugude ehitamine. Olgugi, et mäng põhimõtteliselt ei ole veel valmis, on raske siia midagi juurde küsida. Üle pika üks suurepärane VR videomäng, mis lausa kutsub ennast mängima. Tempokas ja energiline nauding, mida soovitan kahe käega igale HTC Vive ja Oculus Rift omanikule!

PSVR VERSIOON

Mängu ennast enam uuesti üle ei analüüsi, vaid toon välja muudatused, mida PSVR versioon kaasa tõi. Esimene lisa on 5 täiesti uut lugu, mis on ainult Playstationi peal. Järgmiseks on Ekspert + raskusaste, et asi oleks veelgi hullumeelsem. PSVR mängijate jaoks on loodud ka korralik kampaania, mille kaudu enda oskuseid arendada. Samuti saab nüüd vahetada mõõkade disaini ning peale panna erinevaid muutujaid nagu aeglasem lugu, harjutamine vms. Minu jaoks oluline lisa on detailine statistika, mis näitab selgelt tugevused ja nõrkused ära. Hetkel on PSVR versioon ülemuslik, kuid kannatab Move tehniliste puudujääkide tõttu.

 

[letsreviewunique title=”Beat Saber – ideaalne rütmimäng, mille idee tabab märki.” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Energiline ja kaasakiskuv.,Tempokas ja nauditav mänguelamus.,Igale oskustasemele midagi.,Meeldejääv ja suurepärane muusika.,Õnnestunud idee.” cons_title=”Miinused” cons=”Ametlikult ainult kümme lugu.,Mitmikmängu puudumine.” affiliate=”Koduleht,http://www.beatsaber.com/,Steam,https://store.steampowered.com/app/620980/Beat_Saber/,Oculus,https://www.oculus.com/experiences/rift/1304877726278670/” accent=”#09ff00″ final_score=”95″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar