Arvustus: “Caveman Warriors” – esile ei tõuse, kuid enda žanris varju ka ei jää.

Tootja: JanduSoft S.L.
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Linux, Mac,
Ilmumisaeg: 22. september 2017
Toetaja: JanduSoft S.L.

Caveman Warriors” on 2D retroplatvormelitel põhinev arkaadi stiilis mäng, kus ülesandeks on päästa lapsed, kes on röövitud veidrate tulnukate poolt. Mängus saab avastada kaheksa erinevat ja täiesti uut maailma, kus igas levelis on erinevad salajased kohad, mida avastades saab juurde uusi auskohti – täpselt nagu vanadel headel aegadel. “Caveman Warriors” lubab mängijal kehastada ühte neljast täiesti unikaalsest koopainimest, kellest igaüks on erivärvi, suuruse ja iseloomuga. Samuti on neil kõigil omapärane unikaalne võime, mis muudab viisi, kuidas väljakutsetele vastu astuda. Need neli tegelast on Jack The Smasher (kelle võimeks on peatamatu rünnak, mille teele ei tasu ka sõpradel jääda), Liliana The Last Raider (kelle võimeks on odapeaga vaenlaste või seinte purustamine, samuti saab odasid kasutada platvormina), Moe The Shaman (rünnakuks on eriline ahvi laul, mis jätab vastased tantsima mõneks ajaks) ja viimsena on Brianne The Beauty (kelle võimet kutsutakse Behind Me!, kus ta võtab suure lihakondi ja kaitseb sellega kõiki enda selja taga mis iganes rünnaku eest).

Mängus on kolm erinevat režiimi, kus kunagi ei pea igavlema üksina nuppe klõbistades, vaid saab (ja peab) koos teistega mängima (või sõpradega, kui on neid). Mängida saab seega siis üksinda ja igavalt, koos ühe sõbraga natukene lõbusamalt, kahe sõbraga naeratades ja koos kolme sõbraga täiel rinnal. Siin kohal pean kiitma “Caveman Warriorsi“, et toovad tagasi samal ekraanil mitmikmängud, mis ideaalsed mõnusaks õhtuks sõprade seltskonnas.

Kickstarteri kaudu alguse saanud ning minimaalse eelarvega mängu tehnilisel poolel on üllatavalt head näitajad. Viusaalselt maitsekas värviline multifilmiks stiil on nauditav ning hoiab suhteliselt vaevata retroajastu tunnetust, kus ilmekus ja ümbarad jooned oli fookuspunktiks. See tähendab ka seda, et visuaalselt teistega samast žanrist kõrvutades on keeruline just seda konkreetset mängu eristada, sest 2D platvormer on juba kord selline žanr. Muusika autoriks on Damian Sanchez, kes on eksperimentaalse muusika helilooja. Tema looming antud koopainimeste veidras maailmas on keskkonnale sobilikuks tehtud ning loob mängijas tunde nagu oleks mängus sees.

Graafika on mängul antud žanrile tavapärane ning kindlasti saaks paremini. Detailid on olemas seal kus vaja ning kõik oluline on selgelt välja toodud. Meeskond on teinud imelist tööd enda piiratud ressurssidega. Mehhaaniliselt on tegemist kergemapoolse mänguga, kus mängijate arvust olenemata on kõik vaenlased. Seega – mida rohkem sõpru, seda kergem see on. Samuti ei ole mäng eriti pikk – saab vabalt ühe istumisega läbi teha.

JanduSoft S.L. stuudio on julgelt ära märkinud ka viis erinevat neid inspireerinud mängu – “New Super Mario“, “Joe & Mac“, “Trine“, “Metal Slug“ja “Castle Crashers.” Mäng pole seega eriti unikaalne ning ei proovigi tegeliult seda olla, sest mõned kohad on kopeeritud üks-ühele eelpool nimetatud mängudest. Kokkuvõtteks on mäng sobilik kõigile retrostiilis mängude nautijatele ning täisealistele pereinimestele, kes otsivad midagi lõbusat koos lastega nautimiseks (vahelduseks Raymanile). “Caveman Warriors” just esile ei tõuse, kuid enda žanris varju ka ei jää, seega pigem hoiab valemit ja lahutab meelt see lühikene aeg, mis kestab.

Hinnang: 7/10

+ Mängul on üllatavalt hea ja humoorikas lugu.
+ 4 erinevat karakterit, kes kõik täiesti isemoodi meeldivad.
+ Neljakesi saab ühel ekraanil mängida.
+ Tabab arkaadiajastu tunnetuse.
+ Audivisuaalne pool on parem kui nii väikeselt mängult ootaks.

– Kopeerib natukene liiga palju teistest mängudest.
– Vähe erinevaid võimalusti läbi terve mängu.
– Ei paista kuidagi esile.

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar